Rok 2014

Archiwum » Rok 2014


 • KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

  Jak co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia w szkole odbył się konkurs na szopkę bożonarodzeniową. Zachęcamy do obejrzenia galerii wyróżnionych prac wykonanych przez uczniów.
 • JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

  19 grudnia w klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadziły szkołę jasełka przygotowane przez dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniów kl. I  pod opieką pań : Grażyny Szwed i Jadwigi Skrok. Występy w wykonaniu najmłodszych wprawiły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój.
 • Finał Szlachetnej Paczki

  Po raz drugi uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły zaangażowali się w pomoc dla potrzebującej rodziny w ramach akcji ,, Szlachetnej  Paczki". Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się zaspokoić  nie tylko najważniejsze potrzeby wskazane przez  rodzinę, takie jak: żywność, odzież, środki czystości, ale również spełniliśmy ich   marzenia - otrzymali upragnione  upominki.
  Dostarczone paczki były świętem dla Rodziny, która przyjęła pomoc z ogromnym wzruszeniem.
 • GÓRA GROSZA

  Przyłączyliśmy się do ogolnopolskiej akcji GóRA GROSZA 2014.
   "Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie".
  Wszystkie klasy aktywnie uczestniczyły w akcji. Udało się zebrać 171,00zł.
  Celem akcji jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, zawodowych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
 • MIKOŁAJ w SZKOLE

  6-go grudnia panował w szkole szczególny klimat - gościliśmy świętego Mikołaja. Paczki wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj.
 • Światowy Dzień Misia

  W dniu 25 listopada dzieci z Oddziału Przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Misia. W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie, które towarzyszyły im w wielu zabawach. Dzieci wraz z pluszakami świetnie się bawiły przy misiwoych piosenkach. W podziękowaniu za wspólną zabaę każdy pluszowy przyjaciel otrzymał prezent w postaci medalu. Zabawa z misiami sprawiła dzieciom ogromną radość. Na pewno powtórzymy ją w przyszłym roku.
                                                                                              Grażyna Szwed

 • ZABAWA ANDRZEJKOWA 2014

  Andrzejki to wspaniała okazja do wspólnej zabawy. Zgodnie z tradycją ludową było lanie wosku, wróżby i liczne konkursy. Wszyscy świetnie bawili się przy muzyce przygotowanej przez szkolnych DJ. Słodki poczęstunek przygotowali dla poszczególnych klas rodzice uczniów. O wystrój sali zadbał Samorząd Uczniowski.
 • SZLACHETNA PACZKA

  Tak jak w poprzednim roku, tak i w tym przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji charytatywnej SZLACZETNA PACZKA. Projekt każdego roku łączy ze sobą  rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji  z darczyńcami.  Organizujemy paczkę dla rodziny pani Małgorzaty  i pana Franciszka, którzy wychowują piątkę dzieci: Anię (17l.), Monikę (16l).), Aleksa (10l.), Marysię (7l.), Zosię (4m-ce) oraz opiekują się mamą pani Małgorzaty - panią Pelagią (80l.) Wszystkich chętnych do udziału w tej inicjatywie prosimy o składanie darów do Szkoły do dnia 09 grudnia 2014r. Dodatkowe informacje w rozwinięciu.
  text-align: justify;
 • ŚWIĘTO ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

  7 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Główną częścią akademii był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy III, V i VI. Przypomniane zostały ważne wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Muzyczne tło dla recytowanych utworów stanowiły pieśni patriotyczne. Na uroczystość zostali zaproszeni goście Pan Burmistrz Robert Relich, Rady Rady Miejskiej w Nowogrodźcu p. Kazimierz Czerniak, Kombatanci: Prezes Związku Kombatantów i Byłych Więźniów RP p. Józef Komar, p. Zofia Bokszańska oraz rodzice uczniów naszej szkoły. Ważnym punktem uroczystości było złożenie kwiatów pod pomnikami ku pamięci: poległych w drugiej  wojnie światowej i pomordowanych na Wschodzie.

                                                              Agnieszka Jaworska
 • WIELKIE ZWYCIĘSTWO

  31 października 2014r. w Bolesławcu odbył się etap powiatowy konkursu wiedzy o bioregionie  ,,W Krainie Łużyckich Wulkanów". Do konkursu zgłosiły się drużyny ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych  powiatu bolesławieckiego. Duży sukces odnieśli młodzi przyrodnicy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie, którzy wśród 14 startujących drużyn ze szkół podstawowych bezapelacyjnie zwyciężyli, pokonując rywali z dużą przewagą.
 • ŻYWA LEKCJA HISTORII

   31.10.2014r, zagościli w naszej szkole średniowieczni woje, którzy zabrali uczniów na żywą lekcję historii  ,,W oczach średniowiecza". Była to dla nas niepowtarzalna okazja do poznania życia ludzi w średniowiecznej Polsce. Ogromną atrakcję stanowiło uzbrojenie, które każdy z nas mógł dotknąć i potrzymać we własnej dłoni.  Uczniowie mogli przymierzyć średniowieczny strój i być uczestnikiem turnieju rycerskiego. Podsumowaniem lekcji historii były konkursy wiedzy o Polsce za czasów średniowiecza w których największą radość sprawiały nagrody - własnoręcznie bite monety.                                                                                                                                                     Alicja Wołkowska
 • WIZYTA POLICJI W SZKOLE

  "Bezpieczeństwo przedszkolaków i uczniów naszej szkoły"

  Dnia 24 października 2014 r. przedszkolaków oraz uczniów klas I-VI odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Bolesławcu. Tematem spotkania dla młodszych dzieci były ogólne zasady bezpieczeństwa:  bezpiecznego poruszania się po drodze, podstawowych przepisów  o ruchu drogowym,  zachowanie bezpieczeństwa podczas zabaw i gier. Oprócz ogólnych zasad bezpieczeństwa  dla klas starszych funkcjonariusze omówili zagadnienia związane  z cyberprzemocą, bezpiecznego korzystania z Internetu, bezpieczeństwa w sieci, zagrożeń przestępczością, demoralizacją, odpowiedzialnością nieletnich, oraz wychowania w trzeźwości. W ramach akcji bezpiecznie na drodze uczniowie klas młodszych otrzymali odblaskowe  opaski.    
                                                                                     Małgorzata Chlastawa
 • Rozstrzygnięcie konkursu ,,Moje drzewo 3D"

   Konkurs ,,Moje drzewo 3D" cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Spośród 34 prac Komisja Konkursowa przyznała po 3 miejsca w dwóch kategoriach wiekowych.
                                                                                             Łucja Rutyna-Chwała
 • ŚWIĘTO DRZEWA

  W ramach programu ,,Święto drzewa" w naszej szkole odbyło  się spotkanie z leśnikiem z Nadleśnictwa Węgliniec p. Markiem Wawrzynkiem. Uczniowie na zajęciach uczyli się rozpoznawać podstawowe gatunki drzew iglastych, poznali pracę leśnika oraz znaczenie lasów dla ludzi i zwierząt. Pan Leśniccy opowiadał jak obserwować przyrodę i uchwycić w kadrze ładne i urokliwe miejsca oraz okazy przyrody.
  Na zakończenie spotkania wręczył nagrody i dyplomy dla uczniów wyróżnionych w konkursie ,,Moje drzewo 3D"
                                                                                            Łucja Rutyna-Chwała
 • WYCIECZKA DO ŚREDNIOWIECZNEGO GRODU W BRZEŹNIKU

   Dnia 15.10.2014r w ramach zajęć edukacyjno-wychowawczych wybraliśmy się do Średniowiecznego Grodu w Brzeźniku. Wycieczka finansowana była ze środków na wypoczynek przez Urząd Miejski w Nowogrodźcu oraz Radę Rodziców. Uczestniczyliśmy w warsztatach pisania gęsim piórem (głagolicą), warsztatach tkackich, ceramicznych oraz poznawaliśmy kulinarną sztukę pieczenia podpłomyków, które zjedliśmy wspólnie z pysznym truskawkowym dżemem. Z ogromnym zaciekawieniem zwiedzaliśmy z Panem przewodnikiem średniowieczny gród (m. in.  wieże strażnicze, chatę kowala, rybaka, tkaczki, zielarki, myśliwego, garncarza, rolnika, świątynie, chatę wojów, rekonstrukcję stosu pogrzebowego, dyby).
                                                                                Alicja Wołkowska
 • PASOWANIE NA UCZNIA

   Dnia 14 października 2014r odbyła się uroczystość Pierwszoklasistów ,,Pasowanie na ucznia". Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli  Pani Marceliny Król i Pani Jadwigi Skrok przygotowali część artystyczną. Po pasowaniu  i ślubowaniu uczniowie klasy I zostali obdarowani prezentami przygotowanymi przez rodziców i uczniów naszej szkoły.
                                                                                   Jadwiga Skrok
   
 • DZIEŃ JĘZYKÓW  2 października 2014 w naszej szkole odbył się Dzień Języków. Tydzień wcześniej przewodniczący każdej klasy wylosował kraj, który będzie prezentowany przez jego klasę.
  Po tygodniu myślenia i ciężkiej pracy nad dekoracjami, każdy musiał zaprezentować się z jak najlepszej strony.
                                                                         Krystian Twardowski

 • OBCHODY DNIA PAPIESKIEGO

  12 października 2014 roku obchodziliśmy kolejny Dzień Papieski pod hasłem ,,Jan Paweł II - Świętym Bądźcie". Diecezjalne obchody odbyły się w Legnicy w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Stało się już tradycją, że w obchody Dnia Papieskiego włączają się Szkoły noszące zaszczytne imię św. Jana Pawła II oraz stypendyści Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia". Gminę Nowogrodziec na obchodach reprezentowali przedstawiciele dwóch szkół: Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie. Po uroczystej mszy św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Mendyka wysłuchaliśmy występu Młodzieżowej Orkiestry Diecezji Legnickiej ,,Sursum Corda" oraz obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez dzieci z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce. Na zakończenie Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marek Mendyk przekazał życzenia dla wszystkich mieszkańców Gminy Nowogrodziec.
 • Mamy ją !  Szkoła Gierałtów ponownie z Zieloną Flagą.
 • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

       W dniu 30.09.2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach profilaktycznych organizowanych przez Cenyrum Profilaktyki i Reedukacji „Atelier” z Krakowa przy współpracy z Uzędem Miejskim w Nowogrodźcu.                                                                                                                                                                                                                        Małgorzata Chlastawa
      
 • EWAKUACJA PRZECIWPOŻAROWA W NASZEJ SZKOLE

      9 października bieżącego roku w naszej szkole odbyły się ćwiczenia praktyczne z ewakuacji na wypadek pożaru i innych niebezpiecznych sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu ludzkiemu. Wszyscy wychowawcy wcześniej zapoznali uczniów z procedurami  i zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w szkole                i najbliższym otoczeniu.  Ćwiczenia przebiegały sprawnie i bez żadnych zakłóceń. Nad sprawną ewakuacją czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Gierałtowa oraz Straż Miejska i Pan Stanisław Żółtański pracownik BHP z Nowogrodźca. Po ogłoszonym sygnale alarmowym wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły udali się na szkolne boisko. Po zdaniu raportu dyrektorowi i sprawdzeniu stanu technicznego szkoły uczniowie rozeszli się do klas. Dla młodszych dzieci strażacy dodatkowo omówili zasady bezpieczeństwa na wypadek pożaru a wychowawcy klas starszych omówili  cały przebieg ewakuacji, aby każdy wiedział i umiał  zachować się w niebezpiecznych sytuacjach.
                                                                                                                   Małgorzata Chlastawa
 • Rada Rodziców

  W dniu 24 września 2014r. odbyło się zebranie wyborcze Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie.
  W wyniku tajnego głosowania spośród zgłoszonych kandydatów  zebrani  wybrali  następujący
    Zarząd Rady Rodziców
  1.  Mariola Orsa - Przewodniczący  Rady Rodziców
  2.  Edyta Klimek - Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców
  3.  Marzena Mudrak - Skarbnik
  4. Aneta Wyspiańska - Sekretarz
  oraz  Komisję Rewizyjną w składzie:
  1. Bogusława Andruchów
  2. Dorota Gala
  3. Gabriela Tur
 • ,,ŚWIĘTO DRZEWO"

  W roku szkolnym 2014/2015 nasza placówka przyłączyła się do programu ,,Święto Drzewa". W ramach obchodów odbędzie się spotkanie z leśnikiem, konkurs plastyczny ,,Moje drzewo 3D" oraz szereg prelekcji i zajęć warsztatowych związanych z realizacją programu.
                                                                     Łucja Rutyna-Chwała
 • SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2014/2015


 • SPRAWNY DOLNOŚLĄZACZEK

   Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gierałtowie klas I (14 osób), II (9 osób) i III (12 osób) w roku szkolnym 2013/2014 wzięli udział w programie „Sprawny Dolnoślązaczek”. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Uczniowie w „Sprawnym Dolnoślązaczku” brali czynny udział w zdobywaniu określonych sprawności fizycznych.  Główną ideą programu było zachęcanie dzieci do różnorakich zajęć ruchowych, poprzez zdobywanie odznak sportowych dokumentujących uzyskanie określonych sprawności oraz umiejętności sportowych. Dzieci zdobywały następujące sprawności:
  žSprawność Rowerzysty
  žSprawność Lekkoatlety
  žSprawność Piłkarza
  žSprawność Gimnastyka
  žSprawność Gracza
  žSprawność Skoczka
                                                                             Małgorzata Chlastawa
 • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

  17 czerwca 2014 roku uczniowie klasy IV zdawali egzamin na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej – test pisemny oraz praktycznej – umiejętność jazdy  rowerem po wyznaczonym torze. 
 • BIEG ULICZNY w Nowogrodźcu

  15 czerwca 2014 roku nasi uczniowie w różnych kategoriach wiekowych wzięli udział w XVI Ogólnopolskim Biegu Ulicznym „Nowogrodziecka 10-tka” .  Celem  zawodów była popularyzacja biegania  jako prostej formy rekreacji  w różnym wieku.
 • GMINNY DZIEŃ DZIECKA - WYJAZD POCIĄGIEM DO WLENIA

  02 czerwca 2014r odbył się Gminny Dzień Dziecka, w którym wzięli udział również nasi uczniowie. Główną atrakcją tej imprezy była wycieczka pociągiem  do Wlenia.
 • DZIEŃ RODZINY - FESTYN


  W dniu 31.05.2014 r. w naszej szkole odbył się festyn rodzinny połączony z okazji dwóch uroczystości: Dnia Matki oraz Dnia Dziecka. Część artystyczną dla rodziców przygotowali uczniowie z oddziału przedszkolnego, klasy I, IV oraz V wraz z wychowawcami (G. Szwed, Ł. Rutyna-Chwała, D. Kril, M. Chlastawa). Uczniowie klas młodszych wcześniej przygotowały portret swojej rodziny, który był częścią dekoracji na scenie. 

 • ROCZNICA NADANIA NASZEJ SZKOLE IMIENIA JANA PAWŁA II

  Dnia 16 maja 2014 roku obchodziliśmy, kolejną - 8 rocznicę nadania naszej szkole  imienia Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym w wykonaniu uczniów klasy IV wraz z wychowawcą. Występ został przyjęty z ogromnym entuzjazmem i nagrodzony gromkimi brawami. ,,Śladami Jana Pawła II" to temat konkursu plastycznego, w którym uczniowie zilustrowali miejsca ukochane i odwiedzane przez naszego patrona. Dzień zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem, każdy uczeń otrzymał papieską kremówkę.
 • „Zdrowe jedzenie w mojej szkole i na moim stole”

  Należąc do ,,Klubu Szkół dla ekorozwoju" podjęliśmy działania mające na celu propagowanie zdrowego żywienia wśród uczniów naszej szkoły. Wspólnie z rodzicami i wychowawcami klas dzieci przygotowywały zdrowe posiłki (sałatki, kanapki, koktajle, przekąski itp....). Następnie wszyscy uczniowie uczestniczyli w degustacjach  przygotowywanych posiłków. Podsumowaniem wspólnie podjętych działań będzie stworzenie książki kulinarnej w której zostaną zawarte przepisy wykorzystane przez uczniów.
 • FINAŁ WOJEWÓDZKI TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA w RUCHU DROGOWYM we WROCŁAWIU

  17 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym we Wrocławiu. Tegoroczne zmagania składały się z trzech etapów. Najpierw uczniowie pisali  test z wiedzy ogólnej dotyczącej przepisów o ruch drogowym. W drugiej części  musieli wykazać się sporymi umiejętnościami jazdy w wyznaczonym torze przeszkód. Ostania część polegała na udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej w różnych sytuacjach. Ostatecznie zajęli IV miejsce – za co serdecznie gratulujemy i liczymy, że w następnym roku drużyna zajdzie równie wysoko i godnie będzie reprezentować szkołę na etapie wojewódzkim.
 • STREFOWE IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  Nasz uczeń z kl. VI Piotr Szuszkiewicz 15.05.2014 r.  w strefowych  Igrzyskach  Lekkoatletycznych Szkół Podstawowych w  Zgorzelcu zajął III miejsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach w eliminacjach dolnośląskich.
 • MUZYKA Z DALEKICH FIORDÓW

  09 maja 2014r. gościliśmy w naszej szkole muzyków z filharmonii z Jeleniej Góry z programem artystycznym pt. ,,MUZYKA z DALEKICH FIORDÓW". Dzieci entuzjastycznie przyjęły muzyków i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach muzycznych.
 • NASZA DRUŻYNA NAJLEPSZA W STREFIE JELENIOGÓRSKIEJ

  10 maja 2014 odbyły się eliminacje strefowe Turnieju Bezpieczeństwa w  Ruchu Drogowym w Jeleniej Górze.  Nasza drużyna, tak jak w ubiegłym roku, okazała się najlepsza w kategorii szkół podstawowych. Uczniowie   wykazali się dużą znajomością  przepisów ruchu drogowego oraz praktycznymi  umiejętnościami  jazdy rowerem  - zajęli I miejsce i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 17 maja 2014 w Hali Stulecia we Wrocławiu. Gratulujemy, życzymy powodzenia.

                                                             Opiekun: Małgorzata Chlastawa
 • Mamy Mistrza Powiatu w pchnięciu kulą

  8 maja 2014 roku w Igrzyskach  Lekkoatletycznych Szkół Podstawowych w  Bolesławcu nasz uczeń z kl. VI Piotr Szuszkiewicz zajął I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 • WYCIECZKA EDUKACYJNA

  We wtorek 6 maja 2014r. odbyła się pierwsza zorganizowana w ramach projektu ,,Drogowskazy do sukcesu w gminie Nowogrodziec" wycieczka edukacyjna. Uczniowie z modułu I i II wraz z opiekunami mieli okazję zwiedzić zamek Książ. Oprócz pięknych, odnowionych oraz zachowanych sal zamku, największe wrażenia na wszystkich zrobiły zjawiskowe tarasowe ogrody otaczające kompleks zamkowy.
 • UCZNIOWIE Z GIERAŁTOWA NAJLEPSI

  W dniu 30 kwietnia 2014r. funkcjonariusze bolesławieckiej drogówki po raz kolejny wspólnie z Dyrekcją Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu zorganizowali X Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.
 • WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE KANONIZACJI JANA PAWŁA II

  27 kwietnia 2014r to bardzo ważna data w życiu naszej szkoły. Tego właśnie dnia w Watykanie dokonano kanonizacji dwóch byłych papieży, w tym naszego patrona Jana Pawła II. Uroczysty charakter tego wydarzenia postanowiliśmy podkreślić poprzez udział i wspólne świętowanie na zorganizowanych z tej okazji dwóch imprezach.
 • „Piłkarskie piątki”

      04 kwietnia 2014 r. w Nowogrodźcu odbyły się zawody gminne w rywalizacji szkół podstawowych w piłkę nożną. Naszą szkołę reprezentowali: Oskar Zazulak, Piotr Szuszkiewicz, Marcin Pis, Jakub Drozdowski, Krystian Wrzeszcz, Jonatan Wyporkiewicz, Wiktor Tur, Kacper Szymonik. Chłopcy ostatecznie zajęli IV miejsce – gratulujemy.
                                                                          Małgorzata Chlastawa
 • Turniej Wiedzy Pożarniczej

  Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział  w Turnieju Wiedzy Pożarniczej. 2 kwietnia bieżącego roku odbyły się  eliminacje gminne w Nowogrodźcu. Szkołę reprezentowali uczniowie kl. VI w składzie: Weronika Zielińska , Jakub Krępeć (V miejsce), Justyna Komar (VI miejsce). Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy.
                                                                                              Małgorzata Chlastawa
 • SZKOLNY KONKURS NA WIELKANOCNĄ PISANKĘ

  Dnia 16 kwietnia 2014r. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.,,Wielkanocna pisanka".
  Konkurs miał na celu:
  - pobudzanie inwencji twórczej, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci,
  -kształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Wielkiej Nocy,
  - prezentację pisanek wielkanocnych jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej.
 • GMINNY KONKURS ,,Pisanka-Kraszanka"

  Dnia 11 kwietnia w Nowogrodźcu został zorganizowany Gminny konkurs pt.,,Pisanka-Kraszanka".
  Celem konkursu było podtrzymanie i popularyzacja zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
  Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać w ciągu 2 godzin pracę w dowolnej technice.
  Pace były oceniane w III kategoriach:
  I kat. - klasy I-III szkoły podstawowe
  II kat. - kl. IV-VI szkoły podstawowe
  III kat. - klasy gimnazajlne
  W II kategorii nasza uczennica Wiktoria Słabicka zdobyła II miejsce, a Amelia Mudrak wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
                                          Agnieszka Jaworska
 • ,,Drogowskazy do sukcesu w Gminie Nowogrodziec"

  Projekt „Drogowskazy do sukcesu w Gminie Nowogrodziec” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

  POKL.09.01.02-02-094/13

   

  Zapraszamy do udziału uczniów w projekcie ,,Drogowskazy do sukcesu  w Gminie Nowogrodziec ".

 • PODZIĘKOWANIA OD OLIWII

  Otrzymaliśmy podziękowania dla Darczyńcy za zorganizowanie i udział w projecie SZLACHETNA PACZKA. Obdarowana rodzina serdecznie wszystkim dziękuje za otrzymane prezenty a Oliwia przesyła swoje rysunki.

 • Życie i kultura w średniowieczu

   Dnia 6 marca 2014 r w szkole odbył się pokaz historyczny pt.,,Życie i kultura w średniowieczu".

 • Mam 6 lat, chcę poznać świat ! IDĘ DO SZKOŁY!

  Zachęcamy rodziców do zapoznania się z informacjami dotyczacymi 6-latków przygotowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

   

  http://www.6latki.men.gov.pl

 • UWAGA RODZICE !

  REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO  i I KLASY  SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. JANA PAWŁA II w GIERAŁTOWIE NA ROK SZKOLNY 2014/2015

 • MISTRZOSTWA POWIATU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH w TENISIE STOŁOWYM

  Nasi uczniowie zajęli VI miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym Chłopców, które odbyły się w  Gromadce dnia 10 lutego 2014r. Szkołę reprezentowało  trzech ucz. kl. VI tj.:

   Piotr Szuszkiewicz, Oskar Zazulak, Alan Apanasowicz. Zwycięzcom gratulujemy!

 • ZAPRASZAMY NA FERIE W SZKOLE


 • Warsztaty profilaktyczne dla najmłodszych

  Dnia 12.02.2014r odbyły się warsztaty profilaktyczne pt. ,,Jak opanować emocje". Uczniowie Oddziału Przedszkolnego i kl. I-III uczyli się rozróżniać zachowania agresyjne i w jaki sposób je opanować. Dzieciom podobały się zajęcia w formie zabaw, łatwo nawiązały kontakt z prowadzącym i stwierdziły, że chciałyby je powtórzyć.

 • ,,Na tropach indiańskiej muzyki"

  28 stycznia 2014 r. gościliśmy w naszej szkole muzyków Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry, którzy wykonali koncert pt.,,Na tropach indiańskiej muzyki". Artyści przebrani w stroje Indian zaprezentowali utwory związane z ich kulturą.

   

 • SUKCES - SREBNY CERTYFIKAT ,,Szkoła przyjazna rowerom"

    W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła wzięła udział w zintegrowanym programie edukacyjnym na rzecz promocji komunikacji rowerowej oraz kształtowania proekologicznych zachowań komunikacyjnych wśród dzieci i młodzieży „Rowerowa Szkoła”. Projekt realizowany był ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Posiadał rekomendację przewodniczącej Parlamentarnej Grupy Rowerowej - posłanki Ewy Wolak.

                                                                                          Opracowała Małgorzata Chlastawa

 • NASI UCZNIOWIE MISTRZAMI GMINY NOWOGRODZIEC W TENISIE STOŁOWYM

  W ostatnim dniu stycznia 2014 roku odbyły się Mistrzostwa Gminy Nowogrodziec w Tenisie Stołowym. Zawody rozegrano w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Szkoły podstawowe grały w systemie „każdy z każdym”. O Mistrzostwo Gminy rywalizowały dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły w składzie: Paulina Kiełczyńska, Weronika Zielińska, Justyna Komar, Oskar Zazulak, Alan Apanasowicz, Piotr Szuszkiewicz.

  Chłopcy zajęli I miejsce, natomiast dziewczęta III. Gratulujemy.  

 • WSPOMAGAMY SZKOŁĘ

  Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz naszej szkoły.

  W poprzednim roku dzięki Państwa uprzejmości zebraliśmy kwotę 426 zł. Za uzyskane w ten sposób fundusze planujemy zakupić pomoce dydaktyczne dla uczniów.

  W celu łatwiejszego wypełnienia zeznania podatkowego, udostępniamy program do rozliczenia PiT 2013 - link z programem znajduje się poniżej.

  http://www.eopp.pl/1142/PitProjekt2013Setup.exe

   

 • ZABAWA KARNAWAŁOWA

  Dzień pełen emocji, wrażeń oraz dobrej zabawy - w tym roku zabawa karnawałowa odbyła się 22 stycznia.

 • DZIEŃ BACI I DZIADKA

  22 stycznia 2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Baci i Dziadka.

  Tradycyjnie, jak co roku na uroczystym apelu goście wysłuchali wierszy, piosenek, życzeń oraz podziękowań za serce i trud okazywane swoim wnukom, w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego, kl. III i IV pod kierunkiem wychowawczyń: p. Grażyny Szwed i p. Jadwigi Skrok.