2016 2017 2018 2019

Archiwum » 2016 2017 2018 2019

 

 
English (auto-detected) » Polish
 
 • IV Ogólnopolski Turniej na Zamku – potyczki wierszowane rozstrzygnięty !!!

  Uczennice naszej szkoły Barbara Biela z kl. VI i Barbara Świątek kl. VII pod opieką   p. Alicji Wołkowskiej zakwalifikowały się do finału konkursu poetyckiego ,,IV Turniej na Zamku – potyczki wierszowane”.
  Gala finałowa już  7 grudnia 2019 r. na Zamku Golubskim.

  Serdecznie gratulujemy sukcesu, życzymy dalszych osiągnięć.

  Zobacz całość ›››
 • Sprawozdanie z realizacji warsztatów profilaktycznych

  W dniach 30-31 października 2019 roku w naszej szkole odbyły się  warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas I-III oraz V -VIII na temat:
  1)”Na smutek i frasunek nie pomoże trunek ani żaden ekwipunek” (kl V-VI,VII-VIII)
  2) „Przemoc to niemoc” (kl. I-III)
  3)”Przemoc rodzi przemoc”  (kl. V-VI,VII-VIII)
  4)”Ziu- nie daj się wciągnąć  (kl. V-VI,VII-VIII)
  5)”Przygoda w sieci” (kl. I-III)
  6)” Mądre rozwiązywanie konfliktów” (kl. V-VI,VII-VIII).
   W warsztatach uczestniczyło ponad 90 uczniów naszej szkoły.

  Zobacz całość ›››
 • I MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „PIĄTKA ZA SEGREGACJĘ”- KLASA I

                Uczniowie klasy I pod opieką p. Marceliny Król zdobyli I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Piątka za segregację” organizowanym przez Ministerstwo Środowiska.
  W ramach konkursu dzieci wspólnie z wychowawcą klasy przygotowały plakat dotyczący segregacji odpadów. Praca plastyczna nawiązywała do zadania konkursowego: „Piątka za segregację. Jestem superbohaterem, bo segreguję odpady”. Poza nagrodami rzeczowymi dla uczniów oraz nauczyciela prowadzącego wygraliśmy nagrodę dla szkoły w wysokości 8 tys. zł, która zostanie przeznaczona na zakup materiałów i pomocy dydaktycznych.
  Celem konkursu było rozwijanie świadomości ekologicznej z zakresu zasad selektywnej zbiórki odpadów i jego znaczenia dla ochrony środowiska.
   
                                                       Marcelina  Król

  Zobacz całość ›››
 • Dzień Głośnego Czytania w kl. II

  7 listopada uczniowie klasy II świętowali Dzień Głośnego Czytania. Dzieciom towarzyszyli bohaterowie książki  Renaty Piątkowskiej pt. „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”. 
  W tym dniu sala lekcyjna zamieniła się w leśną polanę wraz z magicznym drzewem, a uczniowie przenieśli się w świat uroczego Gangu Słodziaków. Spotkanie rozpoczęło się od odpowiedzi na pytanie, po co czytamy książki i jak one wpływają na nasz rozwój. Następnie zgodnie z główną ideą tego wydarzenia wspólnie czytali opowiadania o kolejnych przygodach Słodziaków i odpowiadali na pytania dotyczące wysłuchanych historii.
                                                                        Agnieszka Jaworska

   

  Zobacz całość ›››
 • RODO w NASZEJ SZKOLE

  • RODO – Czyli Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych    – JEST ZESTAWEM PRZEPISÓW, które regulują ZASADY OCHRONY NASZYCH DANYCH OSOBOWYCH, na każdym etapie ich zbierania, przetwarzania, udostępniania.

   
  • Obowiązuje w Całej Unii Europejskiej od 25 maja 2018r.

  Obowiązuje w wszystkich Szkołach, Uczelniach ale także wszystkich Instytucjach Państwowych, Firmach i Podmiotach Gospodarczych.


  • Zapewnia najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa danych osobowych.

   
  • Twoje Dane Osobowe (Twoja JA) to m.in:
  - imię i nazwisko,
  - adres zamieszkania,
  - telefon,

  - dane Twoich Rodziców i bliskich…
  - informacje o Tobie (m.in. czym się interesujesz, co lubisz robić).


  • Czy wiesz że Twoje Dane Osobowe to też:
  - adres IP Twojego Komputera… (czyli informacja o twojej lokalizacji)
  - adres mail z którego wysyłasz wiadomości
  - to wszystko co mówisz o sobie i swoich bliskich                                                                 w towarzystwie innych…  • Jak myślisz, czy Ty też powinieneś chronić swoje dane osobowe ?


  Zobacz całość ›››
 • „Magiczne Drzewo”- klasa I

  Uczniowie klasy I przyłączyli się do Dnia Głośnego Czytania w ramach konkursu „Gang Słodziaków”. Wspólnie z wychowawcą uczniowie w pierwszy dzień przygotowali z kartonów, papieru, nakrętek, wytłaczanek, rolek po papierze i sznurka- "Magiczne Drzewo Słodziaków" i Słodziaki (wykonane z papieru i rolek). Kolejną częścią dekoracji było wykonanie ula z kartonu i rolek papierowych. Nie zabrakło pszczół wykonanych z rolek i jajek niespodzianek. Uczniowie dołączyli do dekoracji listy napisane wspólnie z rodzicami na temat: "Gdyby drzewo potrafiło mówić, co by powiedziało". Dzieci przeczytały swoje listy i umieściły je na drzewo (w rolce po papierze toaletowym). Kolejną częścią obchodów Dnia Głośnego Czytania było posadzenie w grupach w doniczkach z butelek dębu i kasztanowca. W kolejnym dniu uczniowie przynieśli swoje ulubione książki i Słodziaki. Dzieci zaprezentowały swoje książki i przeczytały wybrany fragment. Zaproszony gość- Pan dyrektor przeczytał " Królestwo", a uczniowie swoje listy.

  Zobacz całość ›››
 • CodeWeek w klasie II w relacji fotograficznej


  Zobacz całość ›››
 • Code week w klasie VII

                       Klasa VII wraz z wychowawcą włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania. W ramach code week uczniowie grali w gry logiczne sprzyjające pobudzeniu kreatywnego myślenia oraz integracji. Podczas zajęć programowali również wykonane na lekcji informatyki roboty. Wszyscy doskonale się przy tym bawili.
                                                                                                 
                                             Agnieszka Małek-Jakubczyc

  Zobacz całość ›››
 • Code Week wśród rówieśników

  Uczniowie naszej szkoły w ramach Code Week zgłaszali wydarzenia, które realizowani na spotkaniach poza szkolnych.  Ich kreatywność przedstawiamy na poniższych zdjęciach.
   
   
                                                                                                                        Marcelina Król

  Zobacz całość ›››
 • Podsumowanie Code Week 2019 w klasie I

  Podsumowanie Code Week 2019 w klasie I

  Uczniowie klasy I pod opieką wychowawcy p. Marceliny Król w ramach Code Week 2019 podjęli wyzwanie i przyłączyli się do konkursu organizowanego przez Edusense- Uczymy Dzieci Programować.  Naszym zadaniem było zrealizowanie 10 zadań z kodowania (Historia Code Week; Szukamy kodu w codziennych czynnościach: Kod nie jedno ma imię; Zakodowana orkiestra; Tworzymy zakodowane obrazy ; Zakodowana gimnastyka; Rozszerzamy rzeczywistość; Nasz przyjaciel Scratch; Zakodowane bajki, baśnie, opowieści;  Zakodowana matematyka.) Udział w konkursie dostarczył nam wiele zabawy i nauki. Czekamy na wyniki konkursuyes
  Poniżej załączamy filmik z naszych działań.

  Zobacz całość ›››
 • PASOWANIE NA UCZNIA 2019

  Pasowanie na pierwszoklasistę

  Tradycyjnie, jak co roku w październiku uczniowie klasy I zaprezentowali swoje umiejętności w przygotowanym programie artystycznym, złożyli przysięgę na sztandar szkoły i uczestniczyli w ceremonii pasowania ołówkiem, po której już oficjalnie stali się  uczniami naszej szkoły. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole dnia 15 października. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu, tańca i recytacji. Każdy pierwszoklasista otrzymał upominek ufundowany przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

  Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!

  Zobacz całość ›››
 • CodeWeek w I klasie

  Uczniowie klasy I pod kierunkiem p. Marceliny Król uczestniczyli w zajęciach z kodowania w ramach CodeWeek 2019. Dzieci  na pierwszych zajęciach układały piramidy z kubków według określonego kodu i wykonały dyktanda graficzne o tematyce jesiennej. Na kolejnych zajęciach  poznały podstawowe pojęcia o programowaniu i wykonały robota.
  Przed nami kolejne zajęciasmiley

  Zobacz całość ›››
 • Europejski Dzień Języków

  26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji tradycyjnie już każda klasa przygotowała prezentację na temat wybranego kraju europejskiego w formie plakatu. Ponadto uczniowie klasy VII opowiedzieli nam o idei obchodzenia Europejskiego Dnia Języków oraz odegrali krótką scenkę na temat „Dlaczego warto uczyć się języków obcych”. Natomiast klasa III wystąpiła w sztuce teatralnej w języku niemieckim pt. ”Wir suchen einen Mann fὒr unsere Prinzessin”. Uczniowie odegrali scenki na zamku królewskim, w których król poszukiwał odpowiedniego kandydata na męża dla księżniczki. Podczas występu mogliśmy podziwiać piękne stroje. Na koniec klasa III poczęstowała wszystkich wykonanym wraz z wychowawcą włoskim przysmakiem-pyszną pizzą.
  Z okazji Europejskiego Dnia języków odbył się również w naszej szkole Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego dla klas II-VIII. Klasy VI, VII i VIII zmierzyły się również z pytaniami sprawdzającymi wiedze o krajach europejskich. Tego dnia laureaci konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
                                                                                Agnieszka Małek-Jakubczyc

  Zobacz całość ›››
 • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny CZYTAM Z KLASĄ

  od 1 października 2019 r.  uczniowie klasy 1 pod kierunkiem p. Marceliny Król zaczynają realizację ogólnopolskiego projektu edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ- lekturki spod chmurki. Projekt prowadzony będzie jako innowacja pedagogiczna do 30 kwietnia 2020 r. Składa się z trzech MODUŁÓW:
   
  I MODUŁ - od 01.10.2019r. do 31.12.2019r. - FIKUŚNE LEKTURKI SPOD CHMURKI

  II MODUŁ - od 01.01.2020r. do 29.02.2020r. - ZWIERZĘCE LEKTURKI SPOD CHMURKI

  III MODUŁ - 01.03.2020r. do 30.04.2020r. - POLSKIE LEKTURKI SPOD CHMURKI

  W trakcie trwania projektu będziemy realizować określone zadania.

  Nasze czytusie i lekturniki są już gotoweindecision
   

  Zobacz całość ›››
 • KONKURS INFORMATYCZNY

  KONKURS INFORMATYCZNY
   
  „Smartfon w książce czy książka w smartfonie”  
   
                                                                                                                          
  - uczniowie klas 4-8
  - przygotowanie pracy graficznej na jeden z dwóch tematów:

  1. okładka lektury szkolnej w formie grafiki (np. GIFu) lub
  2. grafika (w formie mema ) zachęcająca do przeczytania lektury

  - należy pamiętać o nawiązaniu do lektury szkolnej (motywy, postacie, bohaterowie, akcja, wątki, lokalizacja, autor lektury, itp.)

  - parametry techniczne:      
                                                                                                                       
  • format pliku- JPG,
  • rozmiar pliku- max 1 MB,
  • wymiary: dokładnie 950 x 630 (szerokość/wysokość w pikselach)
  PRACE PRZYNOSIMY DO p. MARCELINY KRÓL DO 30.10.2019 r.

   

  Zobacz całość ›››
 • DZIEŃ CHŁOPAKA

  30 września obchodzony jest DZIEŃ CHŁOPAKA. Dziewczęta z naszej szkoły nie zapomniały o tym święcie,  zaplanowały obchody, które na długo pozostaną w pamięci chłopców.

  Zobacz całość ›››
 • Zorganizuj wydarzenie i weź udział w aktywności !

  CodeWeek! Zorganizuj wydarzenie i weź udział w aktywności !

  5-20 października 2019 r.

  EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to  inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe
  • To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je tutaj: events.codeweek.eu.
  • Strona internetowa, która opisuje jak krok po kroku zgłosić wydarzenie
  http://koduj.gov.pl/jak-dodac-wydarzenie/
  Po założeniu konta i zorganizowaniu wydarzenia zgłaszamy się do p. Marceliny Król.
  My jesteśmy już gotowi, teraz czekamy na Was drodzy uczniowiesmiley

  Zobacz całość ›››
 • MAMY MOBILNĄ PRACOWNIĘ MULTIMEDIALNĄ

  SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II
  W GIERAŁTOWIE
  WYGRAŁA
  MOBILNĄ PRACOWNIĘ MULTIMEDIALNĄ!!!

   
         

  Zobacz całość ›››
 • Ubezpieczenie NNW dla uczniów w roku szkolnym 2019/2020

  Informujemy o możliwości ubezpieczenia dzieci i  młodzieży od następstw nieszczęśliwych wypadków w Towarzystwie Ubezpieczeniowym COMPENSA na rok szkolny 2019/2020. Składka wynosi 39,00 zl, w załaczeniu: informacje na temat ubezpieczenia szkolnego NNW oraz ogólne warunki ubezpieczenia.
   

  Zobacz całość ›››
 • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW do RELIGII na rok szkolny 2019/2020

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII 2019/2020
   
  Klasa Tytuł Autor Wydawnictwo Nr dopuszczenia
  0 ,,Kocham dobrego Boga” - podręcznik E. Osewska Wydawnictwo Jedność Kielce AZ-03-04/3-1
  I ,,Żyjemy w Bożym świecie” - podręcznik Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak Wydawnictwo Jedność Kielce AZ-11-01/12-KI-1/12
  II ,,Idziemy do Jezusa”- podręcznik J. Czerkawski,                E. Konrad Wydawnictwo Jedność Kielce AZ-13-01/12-KI-4/13
  III ,,Jezus jest z nami” podręcznik + ćwiczenia J. Czerkawski,
  E. Konrad
  Wydawnictwo Jedność Kielce AZ-13-01/12-KI-4/13
  V ,,Spotkania uBOGAcające” podręcznik+ćwiczenia Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak,
  E. Parszewska
  Wydawnictwo Jedność Kielce AZ-22-02/12-KI-1/13
  VI ,,Tajemnice BOGAtego życia” podręcznik+ćwiczenia Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak,
  E. Parszewska
  Wydawnictwo Jedność Kielce AZ-23-02/12-KI-3/14
  VII ,,Błogosławieni, którzy szukają Jezusa” podręcznik Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak,
  E. Parszewska
  Wydawnictwo Jedność Kielce AZ-31-01/13-KI-3/13
  VIII ,,Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi” podręcznik Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak,
  E. Parszewska
  Wydawnictwo Jedność Kielce AZ-32-01/13-KI-4/14
   

  Zobacz całość ›››
 • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ


  Zobacz całość ›››
 • WYCIECZKA DO KARPACZA


  Zobacz całość ›››
 • „Nowogrodziecka 10-tka”

  9 czerwca nasi uczniowie wzięli udział w XX Ogólnopolskim Biegu Ulicznym „Nowogrodziecka 10-tka”.

  Zobacz całość ›››
 • SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI

  Wizyta funkcjonariusza policji - dzielnicowego w naszej szkole

  6 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie dla uczniów klas IV-VIII z dzielnicowym  Ireneuszem Kuśnierzem – funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Nowogrodźcu.  Tematem spotkania były ogólne zasady bezpieczeństwa:  bezpiecznego poruszania się po drodze, podstawowych przepisów  o ruchu drogowym,  zachowanie bezpieczeństwa podczas zabaw i gier w trakcie wakacji. Oprócz ogólnych zasad bezpieczeństwa  funkcjonariusz omówił zagadnienia związane  z cyberprzemocą, bezpiecznego korzystania z Internetu, bezpieczeństwa w sieci, zagrożeń przestępczością, demoralizacją, spożywaniem środków psychoaktywnych (narkotyki, dopalacze, itp.) odpowiedzialnością nieletnich, oraz wychowania w trzeźwości. Dodatkowo z pedagogiem szkolnym przypomnieliśmy naszym uczniom procedury postępowania na wypadek sytuacji niebezpiecznych w szkole (pożar, atak terrorystyczny itp.).

                                                                                  Małgorzata Chlastawa

  Zobacz całość ›››
 • UWAGA RODZICE UCZNIÓW KL. I

  Dnia 13 czerwca 2019 r. (czwartek) o godz. 15:00 odbędzie się zebranie rodziców uczniów przyszłej klasy I.

  Zobacz całość ›››
 • PROCEDURY ZACHOWANIA w SYTUACJACH NADZWYCZAJNYCH


  Zobacz całość ›››
 • UWAGA RODZICE!

  Dnia 05.06.2019 r. (środa)o godz. 15:30 odbędzie się zebranie rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie w sprawie procedur zachowania w sytuacji  nadzwyczajnej.

  Zobacz całość ›››
 • OGŁOSZENIE

  UWAGA!

  12 czerwca 2019 r. - 15:00 - ZEBRANIE Z RODZICAMI DZIECI PRZYSZŁEGO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

  Zobacz całość ›››
 • GALA TALENTÓW

  22 maja w naszej szkole odbył się przegląd talentów podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje.  Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów oraz popularyzację działań artystycznych.

  Zobacz całość ›››
 • WYCIECZKA DO PRZEMKOWSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

  ,,Przyroda jest nieocenionym wychowawcą i nauczycielem. Przyczynia się do rozwoju ciekawości, jak również dostrzeganiu zależności między faktami a przyczynami .’’
  Dnia 16 maja uczniowie kl 1-4 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych na terenie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego.

  Zobacz całość ›››
 • PRZEDSTAWIENIE W WYKONANIU PRZEDSZKOLAKÓW


  Zobacz całość ›››
 • I miejsce w etapie regionalnym konkursu pt. ,,Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje"

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci                           pt. ,,Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje" organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Na etapie regionalnym uczennica Łucja Szuter zdobyła  I miejsce w grupie wiekowej  kl. O-III.
  Gratulujemy i trzymamy kciuki za następny etap.

  Zobacz całość ›››
 • Wspomnienia z wycieczek szkolnych

  Wspomnienia z wycieczek szkolnych  - prezentacje w wykonaniu uczniów kl. VIII. Zachęcamy do obejrzenia.

  Zobacz całość ›››
 • Wycieczka do Wrocławia do Hydropolis oraz GOjump Parku Trampolin

      Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Hydropolis – wrocławskiego centrum wiedzy o wodzie. Nasza przygoda z wodą rozpoczęła się od interesujących warsztatów. Wykonując doświadczenia chemiczne pt. "Wody słodkie, wody słone", nasi uczniowie nauczyli się jak zmienić gęstość wody, stworzyć wodną tęczę z kilku kolorów oraz wykonać doświadczenie tzw. „wulkan”. Następnie udaliśmy się do Parku Trampolin GOjump, aby kontynuować realizację programem edukacyjno-profilaktycznego „Żyj zdrowo na sportowo”.

  Zobacz całość ›››
 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego - ETAP OKRĘGOWY

  II miejsce w etapie okręgowym Turnieju BRD w Jeleniej Górze

   


  Zobacz całość ›››
 • Wycieczka uczniów kl. VI do Bolsławca

  8 maja klasa VI wraz z p. Agnieszką Małek-Jakubczyc oraz p. Amelią Półtoranos wzięła udział w wycieczce do Bolesławca.  Zobacz całość ›››
 • UDZIAŁ UCZNIÓW w AKCJACH CHARYTATYWNYCH

  W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w następujące akcje charytatywne:
  - „Świąteczne Kartki Dobroczynne”- Boże Narodzenie: ze sprzedaży kartek przekazaliśmy na fundację SURSUM CORDA 60zł.
  - Góra Grosza- wspólnie zebraliśmy i przekazaliśmy na Towarzystwo Nasz Dom 209, 95 zł.
  -Świąteczne Kartki Dobroczynne”- Wielkanoc: ze sprzedaży kartek przekazaliśmy na fundację SURSUM CORDA 44 zł.
  Dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w akcjach.

  Nad przeprowadzeniem akcji czuwał Samorząd Uczniowski z opiekunem p. Marceliną Król

  Zobacz całość ›››
 • OGŁOSZENIE

  Sprawozdanie finansowe Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie za 2018 rok opublikowane jest na stronie: www.bip-gzosznowogrodziec.pl w zakładce Informacje →sprawozdania

  Zobacz całość ›››
 • REGULAMIN PARKU TRAMPOLIN GOjump

  Drodzy Rodzice!
  Prosze o zapoznanie się z Rehulaminem korzystania z Parku Trampolin GOjump we Wrocławiu

  Zobacz całość ›››
 • SUKCES w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego 2019

  25 kwietnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły odnieśli kolejny sukces w ,,Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego 2019" - etap powiatowy.

  I miejsce zajęła drużyna w składzie: Eryk Radecki, Gracjan Andruchów, Karolina Chamiga  (w kategorii uczniów starszych)
  II miejscem cieszyła się drużyna w kategorii 10-12 lat, w składzie: Maria Szuter, Daria Winnicka, Jakub Nakoneczny, Michał Orsa. Najlepszym zawodnikiem okazał się Eryk Radecki uczeń kl. VIII, jego starania zostały wyróznione nagrodą rzeczową - rowerem górskim.
  Opiekun drużyny Małgorzata Chlastawa
                                                                            Gratulujemy !!!


  Zobacz całość ›››
 • KIERMASZ WIELKANOCNY

  W niedzielę 7 kwietnia 2019 roku odbył sie KIERMASZ WIELKANOCNY. Na kiermaszu można było nabyć ozdoby wiosenno-wielkanocne tj. stroiki, palmy, pisanki, koszyczki, tulipany itp. Prace wykonane były
  przez uczniów wspólnie z rodzicami, Radą Rodziców, Samorząd Uczniowski, dzieci ze świetlicy szkolnej, p. Jadwigę Skrok i p. Marcelinę Król.
  Dziękujemy za przekazanie prac przez panie  Helenę Borszowską, Łucję Rutynę-Chwałę i  Anetę Wyspiańską. Część prac zostało przekazane na JARMARK WIELKANOCNY, który odbył się w Nowogrodźcu.
   


  Zobacz całość ›››
 • Zajęcia w Bibliotece Miejskiej w Nowogrodźcu

  Kodowanie nie musi być trudne. Przekonali się o tym uczniowie kl. VII i VIII naszej szkoły uczestnicząc 4 kwietnia 2019 r. w zajęciach zorganizowanych w Bibliotece Miejskiej w Nowogrodźcu. Uczniowie mieli okazję poznać  PHOTON-y małe roboty, sterowane za pomocą tabletów.  Zadaniem uczniów była praca z aplikacja. Nauka i zdobywanie nowych umiejętności przerodziły się w zabawę, która u niektórych obudziła nową pasję.
                                                                                                                               Alicja Wołkowska

  Zobacz całość ›››
 • STRAJK ZAWIESZONY

  UWAGA !

  Od 24.04.2019 r. (środa) strajk w naszej szkole zostaje zawieszony.
  Zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem.

                                           Dyrektor  Piotr Fedorowicz

  Zobacz całość ›››
 • Ogłoszenie Rady Rodziców

  Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie zaprasza chętnych uczniów wspólnie z rodzicami na jutrzejsze sprzątanie i sadzenie kwiatów.
  Zbiórka o godz. 10:00 pod szkołą.

                                                                          Przewodnicząca Rady Rodziców
                                                                                  Mariola Orsa

  Zobacz całość ›››
 • Informacja o dniach wolnych

  Przypominam:

  -  15,16,17 kwietnia 2019 r. - czas egzaminów ósmoklasisty, są dniami wolnymi dla pozostałych uczniów, nie zapewniamy opieki.
  -  w dniach  18-23 kwietnia 2019 r. wiosenna przerwa świąteczna.
                                                                        
                                                                                      Dariusz Kril

  Zobacz całość ›››
 • Informacja dla uczniów kl. VIII i ich rodziców !

  Podaję informacje dotyczące zbliżającego się egzaminu ósmoklasisty w dniach 15-17 kwietnia 2019 r.
  15.04.2019 r.- egzamin z języka polskiego
  16.04.2019 r. - egzamin z matematyki
  17.04.2019 r. - egzamin z języków obcych
  Każdego z tych dni przychodzimy do szkoły o godz. 8:30, egzamin rozpoczynamy o godz. 9:00.

  Na egzamin uczeń przynosi ze sobą legitymację, przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem 2 szt., a w przypadku egzaminu z matematyki również linijkę. ‎
  Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎

  Na dzisiejszym spotkaniu o 9:30 umówiliśmy się na  spotkanie 12.04. (piątek) na godz. 10:00.


                                                                                     Pozdrawiam,
                                                                                                 Dariusz Kril smiley

  Zobacz całość ›››
 • Informacja dla kl. VIII

  Chętnuch uczniów kl. VIII zapraszam serdecznie w środę 10 kwietnia w godz. 9:00- 10:30 na spotkanie. Pobawimy się trochę matematyką.  
                                                                Dariusz Kril

  Zobacz całość ›››
 • UWAGA GRUPA PROJEKTOWA z MATEMATYKI kl. V

  Zajęcia projektowe z 10 kwietnia 2019 r. odbędą się zgodnie z planem o godz. 13:35 niezależnie od sytuacji strajkowej. Bardzo Was proszę o przybycie.smiley
                                                                         Dariusz Kril

  Zobacz całość ›››
 • STRAJK w SZKOLE

  8 kwietnia 2019 roku rozpoczął sie w szkole bezterminowy strajk nauczycieli. W związku z tym w szkole nie odbywają się zajęcia dydaktyczne. Jednocześnie informujemy, że jeżeli nie będą mogli Państwo zapewnić swojemu dziecku opieki, w szkole będą odbywać się zajęcia opiekuńcze w godzinach od 8:00 do 15:00.
  Dzieci objęte dożywianiem z Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowogrodźcu w czasie strajku mają również zapewnione obiady.
  O wszelkich zmianach dotyczących strajku będziemy informować na naszej stronie internetowej. Bardzo prosim o jej śledzenie i przepraszamy za niedogodności.

                                                                                    Z poważniem: Dariusz Kril
   

  Zobacz całość ›››
 • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

  3 kwietnia w naszej Szkole odbyły się  warsztaty profilaktyczne dla  klas  młodszych pt. „To największe jest szaleństwo nie znać słowa – bezpieczeństwo” oraz dla klas starszych  „Jeszcze jeden dzień, jeszcze jeden sen”.

  Zobacz całość ›››
 • Informacja dotycząca strajku !


  Zobacz całość ›››
 • Gminny Konkur Recytatorski kl. I-III

  Dnia 27 marca 2019 r.  w Nowogrodźcu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski kl. I-III. Naszą szkołę reprezentował czworo uczniów: Martyna Ziomek, Łucja Szuter, Kamil Markiewicz, Klaudia Kiełczyńska.

  Martynka Ziomek zajęła III miejsce w kategorii kl. I.  
                                                                             
                                                                            Gratulejemy!                    Zobacz całość ›››
 • KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III

  20 marca w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski uczniów klasy I i II. Uczniowie pięknie prezentowali przygotowane wiersze.

  Zobacz całość ›››
 • KULINARNE ZMAGANIA UCZNIÓW KL. VII I VIII

  27 marca 2019 roku uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez nauczycielkę zawodu Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. H. Sucharskiego w Bolesławcu Panią Annę Nowak.


  Zobacz całość ›››
 • PRZYRODA BUDZI SIĘ DO ŻYCIA-WIOSENNE WARSZTATY

  Uczniowie klasy V wspólnie z panią Marceliną Król i Jadwigą Skrok z okazji PIERWSZEGO DNIA WIOSNY zorganizowali warsztaty wiosenne polegające na wykorzystaniu głównie elementów naturalnych do stworzenia dekoracji pod hasłem „PRZYRODA BUDZI SIĘ DO ŻYCIA”. W warsztatach uczestniczyły również dzieci świetlicowe. Powstałe dekoracje zostaną przekazane na kiermasz wiosenno-wielkanocny.


  Zobacz całość ›››
 • II SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY NOWOGRODZIEC

  Dnia 20 marca odbyła się II sesja Młodzieżowej Rady Nowogrodziec. Nasza uczennica Natalia Oleśków, jako radna reprezentowała naszą szkołę na sesji, która odbyła się w Szkole Podstawowej im. Górników Surowców Mineralnych w Czerniej.
   
                                                                                                  Opiekun Marcelina Król

  Zobacz całość ›››
 • WIZYTA w Sądzie w Bolesławcu

  W tym roku pa raz pierwszy 15 marca był Dniem Edukacji Prawnej. Inicjatorem było Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”.  W związku  z tym uczniowie klasy V wspólnie z panią Marcelina Król i Jadwigą Skrok w ramach Doradztwa Zawodowego uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez panią Ilonę Katę- (Wiceprezes Sąd Rejonowego w Bolesławcu).


  Zobacz całość ›››
 • Mamy III miejsce w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej

  13 marca 2019 w Nowogrodźcu odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież Zapobiega Pożarom.

  Zobacz całość ›››
 • Zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

  Jak co roku nasi uczniowie wzięli udział w 27 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszami zostali uczniowie klasy VII w składzie: Emila Jaworska, Kamil Jaworski, Gabriel Winnicki, Amelia Rusinek, Marcelina Szwed. Podczas kwesty uzbierali bardzo dużą sumę pieniędzy, łącznie 1371,53 zł za co bardzo im dziękujemy.
   


  Gabriel Winnicki - 640,81 zł
  Marcelina Szwed -  238,11 zł
  Amelia Rusinek - 112.36 zł
  Kamil Jaworski - 173,53 zł
  Emilia Jaworska - 206,72 zł
   
                                                                                                      Dziękujemy!
                                                                                     
                                                                                              Opiekun: Małgorzata Chlastawa

  Zobacz całość ›››
 • TŁUSTY CZWARTEK ZORGANIZOWANY PRZEZ RADĘ RODZICÓW

   Rada Rodziców zorganizowała kiermasz słodkości , można było zjeść pyszne rogaliki, pączki, faworki i ciasta upieczone przez rodziców. Było pysznie i kolorowo.

  Zobacz całość ›››
 • Egzamin ósmoklasisty 2019

  Egzamin ósmoklasisty 2019 - informacje dla rodziców o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu w roku szkolnym 2018/2019
  W związku ze zbliżającym się terminem egzaminu ósmoklasisty w 2019 r. przekazujemy  klika kluczowych informacji o warunkach i  przebiegu  egzaminu.
  Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

  Zobacz całość ›››
 • 64. Dolnośląski Konkurs Recytatorski - etap gminny

   19 lutego 2019 r. jak co roku uczniowie klas VII, VIII i III Gimnazjum stawili czoła trudnej sztuce jaką jest recytacja poezji  i poezji śpiewanej. W gminnym etapie 64. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego uczennica kl. VIII naszej szkoły Natalia Oleśków zajęła IV miejsce kwalifikując się tym samym do etapu powiatowego, który odbędzie się już 14 marca 2019 r. w Starym Teatrze w Bolesławcu. Natalia wykonywała utwór z gatunku poezji śpiewanej - ,,Miejcie nadzieję" Adama Asnyka komp. Zbigniew Preisner. Gratulujemy sukcesu!
  Trzymamy kciuki 14 marca! Powodzenia!

                                                                                 Opiekun: Alicja Wołkowska

  Zobacz całość ›››
 • WARSZTATY CERAMICZNE

   W czasie ferii zimowych w naszej szkole odbyły się warsztaty ceramiczne (lepienie w glinie). Chętni uczniowie pod czujnym okiem nauczycielki historii p. Amelii Półtoranos próbowali swoich sił mierząc się z materią jaką jest glina. Warsztaty sprawiły uczniom dużo frajdy. Wśród uczestników warsztatów ujawniły się również talenty ceramiczne. Dzieci miały możliwość stempelkowania ceramiki i próbowania swoich sił w trudnej sztuce rzeźbiarskiej. Z rąk uczestników warsztatów ,,wychodziły" nie tylko gliniane rzeźby ale również   przedmioty codziennego użytku oraz dekoracyjne drobiazgi.

  Zobacz całość ›››
 • REKRUTACJA na rok szkolny 2019/2020

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie ogłasza zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020. Wnioski można pobrać ze strony internetowej szkoły lub  w sekretariacie.

  Zobacz całość ›››
 • ZABAWA KARNAWAŁOWA 2019


  Zobacz całość ›››
 • ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ BABCI i DZIADKA

  24 stycznia 2019 roku uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie kl. I wspierani przez starszych kolegów i koleżanki z kl. VIII z wielkim przejęciem  prezentowali przed dziadkami swoje niezliczone talenty. 

  Zobacz całość ›››
 • JASEŁKA I WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

  W atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia, w świątecznym nastroju ciesząc się z narodzenia Pana przy wspólnym stole obejrzeliśmy jasełka i śpiewaliśmy kolędy  przygotowane przez uczniów oddziału przedszkolnego i kl. II. swoją obecność zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych, straży pożarnej  oraz rodzice.

  Zobacz całość ›››
 • KOLĘDOWANIE W HOSPICJUM

  Dnia 18 grudnia 2018 dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl II i V kolędowali dla podopiecznych Zakładu Opieki Paliatywno – Hospicyjnej w NowogrodźcuDzieci zaprezentowały przedstawienie jasełkowe, które zostało bardzo ciepło przyjęte przez podopiecznych oddziału. Nie zabrakło  również okazji do wspólnego kolędowania. W ten świąteczny czas zostawiliśmy odrobinę dobra, radości i uśmiechu.
   
                                                                                                                        Ewa Duch

  Zobacz całość ›››
 • GMINNY KONKURS NA STROIK BOŻONARODZENIOWY


  Zobacz całość ›››
 • SZKOLNY KOKNURS NA OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ


  Zobacz całość ›››
 • MIKOŁAJ w SZKOLE


  Zobacz całość ›››
 • SZKOLNY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie zapraszają na SZKOLNY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, który odbędzie się 09.12.2018 roku na placu przy Kościele pw. św. Antoniego w Gierałtowie po Mszach Świętych.    

  Na kiermaszu będzie możliwość kupienia ozdób świątecznych ręcznie wykonanych przez dzieci, rodziców i nauczycieli.
  Przygotowania trwająsmiley

                                                              Serdecznie zapraszamy!


  Zobacz całość ›››
 • KLASOWE ANDRZEJKI

  Uczniowie naszej szkoły wspólnie z wychowawcami  świętowali  ANDRZEJKI. Były tańce, zabawy, wróżby i słodki poczęstunek.
                                                                                       Marcelina Król

  Zobacz całość ›››
 • WARSZTATY KULINARNE

  Czy każdy może zostać  mistrzem kulinarnym? Przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły, którzy 29 października 2018 uczestniczyli w warsztatach  kulinarnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im.  mjra. Sucharskiego w Bolesławcu. Pod opieką nauczycielek i uczniów tejże szkoły przedszkolaki oraz uczniowie klasy drugiej przygotowali zupę dyniową i uwielbianą przez dzieci pizzę.
  Dzieci dowiedziały się na  zajęciach o  historii pizzy oraz, że przygotowana domowym sposobem może być zdrowym i pełnowartościowym posiłkiem. Każdy mały kucharz przygotował swoją pizzę wedle własnych upodobań kulinarnych.  Już niebawem zmierzymy się z trudniejszą z potraw.  Jeszcze trochę nauki i udział w programie  MasterChef  gwarantowany.
                                                                                                  
                                                                                                                     Ewa Duch

  Zobacz całość ›››
 • PRÓBNA EWAKUACJA

  Dnia 7 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Dokładnie o godzinie 10.00 po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami zachowując wszystkie wytyczne udali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym było boisko szkolne. Na boisku nauczyciele złożyli meldunek dyrektorowi. W akcji brało udział 115osób: uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi. Ewakuacji trwała 3 min i 46 sek. Nad przebiegiem sprawnej ewakuacji czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Gierałtów pod dowództwem Łukasza Kozakiewicza oraz prezesa Stanisława Żółtańskiego oraz funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej z Bolesławca Dariusza Bandrowa.  Wszystkim dziękujemy za sprawny, szybki i bezpieczny przebieg ewakuacji.
   
                                                                                                                  Małgorzata Chlastawa

  Zobacz całość ›››
 • GRATULACJE !

  Dwóch uczniów naszej szkoły: ERYK RADECJI  z kl. VIII oraz WOJCIECH KRAWULSKI z kl. VII zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu zDdolny Ślązaczek z języka niemieckiego. Eryk Radecki dostał się również do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązaczek z języka polskiego.

                                                                        Serdecznie gratulujemy!

  Zobacz całość ›››
 • 100 lat RADOŚCI Z ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  9 listopada w naszej szkole odbył sie uroczysty apel z okazji obchodzonej w dniu 11 listopada setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nosił tytuł "Pociąg do wolności”. Szkoła wzięła udział w akcji "Rekord dla Niepodległej" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji polegającej na śpiewaniu czterech zwrotek hymnu polskiego dokładnie o godzinie 11:11.

  Zobacz całość ›››
 • OGÓLNOPOLSKA AKCJA EDUKACYJNA ,,ŚNIADANIE DAJE MOC"

  W dniu 8 listopada uczniowie klasy I wzięli udział w  ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynienie się do obniżenia niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację prawidłowego żywienia.                                                                                                                                                                       

  Zobacz całość ›››
 • KONKURS WIEDZY o ŚWIĘTEJ JADWIDZE ŚLĄSKIEJ

  Dnia 25 października 2018r. w Bibliotece Miejskiej w Nowogrodźcu odbył się Konkurs Wiedzy o Patronce Miasta i Gminy Nowogrodziec – Świętej Jadwidze Śląskiej. Celem konkursu było przybliżenie postaci Świętej Jadwigi Śląskiej, natomiast adresowany był do uczniów z  klas VI – VIII oraz uczniów szkół gimnazjalnych z gminy Nowogrodziec.
  W konkursie udział wzięli zwycięzcy etapów szkolnych z pięciu szkół. Naszą szkołę reprezentowały cztery osoby: Marcelina Szwed, Amelia Skiba, Natalia Oleśków oraz Amelia Rusinek.  Uczniowie mieli za zadanie , wykazać się wiedzą, dotyczący życia
  i działalności Świętej Jadwigi Śląskiej.
  W kategorii klas VI-VII miejsce trzecie zajęła Marcelina Szwed ;
  W kategorii klas VIII – III gimnazjum drugie miejsce zajęły: Natalia Oleśków i Amelia Skiba

                                                              Gratulujemy osiągnięcia !!!


  Zobacz całość ›››
 • DZIEŃ PATRONA

  Dzień Patrona jest niezwykle wyjątkowym dniem dla społeczności uczniowskiej.
  W tym roku obchodziliśmy ten dzień 18 października 2018r. Obchody Dnia Papieskiego
  pt. „Promieniowanie ojcostwa” rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem księdza Dziekana Krzysztofa Słabickiego oraz księdza Proboszcza Janusza Leszczyńskiego. Po jej zakończeniu wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyło się przedstawienie pt. „Kawiarniane wspomnienia”.


  Zobacz całość ›››
 • Poczet sztandarowy na Diecezjalnych obchodach Dnia Papieskiego w Krzeszowie

  Dnia 14 października 2018r. uczniowie z pocztu sztandarowego  naszej szkoły wzięli udział w diecezjalnych obchodach Dnia Papieskiego w Krzeszowie. W uroczystości wzięli  udział również nauczyciele, katecheci oraz delegacje wszystkich szkół diecezji Legnickiej, nad którymi patronat pełni św. Jan Paweł II  i Jadwiga Śląska. Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem biskupa seniora Stefana Cichego. Następnie w nawiązaniu do 60. rocznicy święceń biskupich Karola Wojtyły oraz 40. rocznicy jego wyboru na Stolicę Piotrową, jak również setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku przygotowali i zaprezentowali występ artystyczny zatytułowany “Ojczyzna – kraina, która się w sercu zaczyna”.
                                                                                                    M.Kalisz

  Zobacz całość ›››
 • REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

  Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do akcji ,,Rekord dla Niepodległej". W piątek 9 listopada 2018 r. o godz. 11:11         w ramach  świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

                 ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚPIEWANIA !

  Zobacz całość ›››
 • WYCIECZKA


  Zobacz całość ›››
 • PASOWANIE NA UCZNIA 2018

  12 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci  z klasy I. 

  Zobacz całość ›››
 • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE

   Już po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
  Akcja miała zachęcić wszystkich uczniów  do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W ramach akcji przeprowadzano następujące zadania:
  - wywieszono w szkole tabliczkę mnożenia i dzielenia  (plakaty, zadania itp.),
  - podczas przerw uczniowie  mogli rozwiązywać  zadania i wrzucać do pudełka, (wylosowane zadania zostały nagrodzone)
  - nauczyciel matematyki (p. Dariusz Kril) przeprowadził w każdej klasie zajęcia z tabliczki mnożenia i dzielenia w formie zadań i zabaw.
  - ogłoszono konkurs na edukacyjną grę planszową (mnożenie i dzielenie). Najbardziej pomysłowe gry zostały narodzone nagrodami zakupionymi przez Samorząd Uczniowski.
  Podsumowaniem akcji było przeprowadzenie Egzaminu pisemnego. Uczniowie, którzy napisali Egzamin bezbłędnie uzyskali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” otrzymując certyfikat i słodki upominek.
   
                                                                                                   Marcelina Król

  Zobacz całość ›››
 • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

      26 września 2018 r. we współpracy z Urzędem Miejskim w Nowogrodźcu w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne prowadzone przez panią trener Monikę Kusior dla uczniów klas IV-VII o tematyce współczesnych zagrożeń.

  Zobacz całość ›››
 • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

  24 września przedszkolaki z naszej szkoły obchodziły swoje święto. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie i zawodach sportowych na wesoło. Każdy przedszkolak wykonał zadanie prawidłowo i z wielkim zaangażowaniem. Nie zabrakło również zabaw przy muzyce oraz z chustą animacyjną. Było wesoło i kolorowo. Po słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy Super Przedszkolaka.

                                                                   Wychowawca   Ewa Duch

  Zobacz całość ›››
 • Europejski Dzień Języków

  25 września  obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji wszystkie klasy przygotowały prezentacje wybranych krajów europejskich w formie plakatów. Klasa VI przedstawiła nam ideę obchodzenia tego święta a kl. IV zaprezentowała przedstawienie w języku niemieckim pt. ,,Julchen in Zauberland". Następnie odbył się Szkolny Quiz Języka Niemieckiego oraz Wiedzy o Krajach Europejskich. Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy oraz upominki.
                                                                                      Agnieszka Małek-Jakubczyc

  Zobacz całość ›››
 • DOBROWOLNE UBEZPIECZENIE UCZNIÓW OD NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW 2018/2019


  Zobacz całość ›››
 • KARTA ROWEROWA 2018 r.

  15 czerwca 2018 r. uczniowie kl. IV z naszej szkoły przystąpili do egzaminu na kartę rowerową.
  Cele tego egzaminu to:
  • popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego,
  • kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze,
  • popularyzowanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy,
  • popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

  Zobacz całość ›››
 • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII 2018/2019

  Podręczniki do religii kupują rodzice. Pozostałe podręczniki do wszystkich klas zapewnia szkoła. W rozwinięciu wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2018/2019

  Zobacz całość ›››
 • IX ŚWIĘTO KRESOWE


  Zobacz całość ›››
 • RODZINA TO NAJLEPSZA DRUŻYNA

  Rodzina, to najlepsza drużyn - pod takim hasłem 2 czerwca obchodziliśmy festyn rodzinny zorganizowany dla uczniów naszej szkoły i ich rodzin w  Stajni Końska Pasja w Gierałtowie. Do organizacji festynu chętnie włączył się Urząd Miejski w Nowogrodźcu, Rada Rodziców przy  Szkole  Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie, uczniowie oddziału przedszkolnego, klasy I i IV, zespół muzyczny oraz pracownicy Stajni Końska Pasja.

  Zobacz całość ›››
 • Rugby Tag - nowa dyscyplina w naszej szkole

  Od niedawna uczniowie z klasy III i IV naszej szkoły rozpoczęli przygodę z nową dyscypliną sportową, jaką jest Rugby Tag. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem wśród dzieci. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy uczestniczyli w nich z ogromnym zaangażowaniem. Jestem przekonana, że gra ta dołączy do ulubionych dyscyplin, czego dowodem są komentarze uczniów i… roześmiane oraz zadowolone buzie. W maju wzięliśmy po raz pierwszy udział w rozgrywkach w Bolesławcu.  Oto nasze zmagania.
                                                                                                             Małgorzata Chlastawa

  Zobacz całość ›››
 • II MIEJSCE w OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU BRD - ETAP OKRĘGOWY

  II miejsce
  w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – etap okręgowy
   
  Kolejny już raz nasza szkoła w składzie: Gracjan Andruchów, Eryk Radecki, Karolina Chamiga oraz Natalia Oleśków reprezentowała powiat bolesławiecki  w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu okręgowym w Jeleniej Górze.

  Zobacz całość ›››
 • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO VI 2018

  I miejsce
  w Ogólnopolskim Turnieju
  Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
   
  26 kwietnia 2018r. naszą szkołę w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na etapie powiatowym, który odbył się w Bolesławcu, reprezentowała czwórka uczniów klasy siódmej: Gracjan Andruchów, Eryk Radecki, Karolina Chamiga oraz Natalia Oleśków.

  Zobacz całość ›››
 • LISTY KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I KL. I


  Zobacz całość ›››
 • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,,WIELKANOCNA PISANKA"

  Dnia 22 marca został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt. ,, Wielkanocna pisanka". Konkurs miał na celu pobudzenie inwencji twórczej, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych uczniów.

  Zobacz całość ›››
 • Mamy III miejsce w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2018

  23 marca w Bolesławcu odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom.
  Gminę Nowogrodziec reprezentowały uczennice naszej szkoły z klasy VI:
  Marcelina Szwed  i Emilia Jaworska.
  Turniej odbył się w dwóch etapach: test pisemny oraz odpowiedzi ustne na zadawane przez komisję pytania.  Po trudnych i ciężkich zmaganiach Emilia Jaworska zajęła III miejsce, a Marcelina Szwed VI.
  Za udział  w turnieju dziewczynki otrzymały nagrody rzeczowe.
                               Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
   
                                                                                           Małgorzata Chlastawa

  Zobacz całość ›››
 • „ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE”- WIELKANOC 2018

  Dzięki dużemu zaangażowaniu naszych uczniów już kolejny raz mogliśmy wesprzeć osoby  chore i niepełnosprawne będące podopiecznymi Stowarzyszenia SURSUM CORDA, przekazując na ich pomoc 60 złotych. Pieniądze zostały zebrane ze sprzedaży kartek przekazanych przez Stowarzyszenie.
  Dziękujemy wszystkim, którzy okazali dobre serce.
   
                                                                                      Marcelina Król

  Zobacz całość ›››
 • GÓRA GROSZA

  To już XVIII edycja „Góry Grosza” w której bierzemy aktywny udział. Dzięki akcji przeprowadzonej w naszej szkole wsparliśmy dzieci wychowujące się poza własną rodziną. Wszystkie klasy zbierały każdy cenny grosik i dzięki temu zebraliśmy 193,88 zł. W przeliczaniu pieniędzy pomagały dzieci z „Klubu Młodego Wolontariusza” prowadzonego przez p. Jadwigę Skrok.

  Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.
   
                                                                                                              Marcelina Król

  Zobacz całość ›››
 • GMINNY KONKURS ,,Pisanka-Kraszanka"

  19 marca 2018 roku sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. ,,Pisanka-Kraszanka".
  Celem konkursu było kultywowanie zwyczajów związanych ze świętami Wielkanocnymi oraz wspomaganie aktywności twórczej dzieci.

  Zobacz całość ›››
 • Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej 2018

      W dniu 14 marca w Nowogrodźcu odbyły się gminne eliminacje przeprowadzane w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom.

  Zobacz całość ›››
 • WZOROWA ŁAZIENKA - NASZA NAGRODA

  yesNa początku roku szkolnego uczniowie naszej szkoły przystąpili do  PROGRAMU „WZOROWA ŁAZIENKA” organizowanego przez Domestos. Nadrzędnym celem programu jest poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i dbałość o zdrowie najmłodszych.
  Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów udało nam się zdobyć 3560 punktów             i z pośród 682 szkół osiągnąć 78 miejsce. Zdobyliśmy nagrodę drugiego stopnia      w postaci rocznego zapasu płynu Domestos (108 szt.- 100 litrów)

                                     Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.
   
                                                                                                   Koordynator programu
                                                                                                          Marcelina Król
                                

  Zobacz całość ›››
 • KONKURS RECYTATORSKI kl. I - III

  1 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I i III. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

  Zobacz całość ›››
 • FILHARMONIA


  Zobacz całość ›››
 • KARNAWAŁ 2018

  7 lutego uczniom naszej szkoły towarzyszyło wiele emocji i wrażeń, gdyż odbyła się długo wyczekiwana zabawa karnawałowa. Dzieci zaprezentowały się w pomysłowych i barwnych strojach. W trakcie zabawy nie zabrakło konkurencji i konkursów. Uczniowie prezentowali swoje zdolności taneczne i wokalne. Punktem kulminacyjnym zabawy był wybór królowej i król balu.
  Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla dzieci i Radzie Rodziców za ufundowanie nagród. A wam drodzy uczniowie za wspaniała zabawę. Do zobaczenia za rok!
   
                                                                                           Marcelina Król

  Zobacz całość ›››
 • UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

  Dnia 7 lutego 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości rodzice przygotowali słodki poczęstunek a dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I przedstawiły inscenizację ,,Rzepki" Juliana Tuwima.

  Zobacz całość ›››
 • KARTKI DOBROCZYNNE

  W tym roku również przyłączyliśmy się do kampanii charytatywnej „ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE”. Dzięki sprzedaży kartek, mogliśmy wesprzeć osoby  chore i niepełnosprawne będące podopiecznymi Stowarzyszenia SURSUM CORDA, przekazując na ich pomoc 62 złote.
  Wszystkim zaangażowanym w kampanię serdecznie dziękujemy!
   
                                                                                         Marcelina Król

  Zobacz całość ›››
 • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

  Prowadzone są zapisy dzieci do klasy I oraz do oddziału przedszkolnego. Wnioski można pobrać ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie.

  Zobacz całość ›››
 • NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA

  Dnia 20 grudnia 2017 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na ,,Kartkę Bożonarodzeniową".
  Głównym celem konkursu było rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych. Prace były oceniane pod względem pomysłowości, estetyki.
  Wyniki konkursu

  Zobacz całość ›››
 • Gminny Konkurs na Stroik Bożonarodzeniowy

  11 grudnia sześć uczennic z naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie plastycznym  na ,,Stroik Bożonarodzeniowy". W ciągu 1,5 godziny z naturalnych materiałów stworzyły piękne stroiki.

  Zobacz całość ›››
 • FINAŁ PROGRAMU ,,WZOROWA ŁAZIENKA"

  Uczniowie naszej szkoły przystąpili do  PROGRAMU „WZOROWA ŁAZIENKA” organizowanego przez Domestos. Nadrzędnym celem programu jest poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i dbałość o zdrowie najmłodszych.

  Zobacz całość ›››
 • Sukces naszych uczniów w konkursie plastycznym

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie plastycznym organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę w Gromadce pt.:,, Kapelusz w barwach pór roku. Etap I Jesień". Zdobyli w nim następujące miejsca:
  KATEGORIA kl. I-III
  I miejsce - Amadeusz Mudrak
  Wyróżnienia - Oliwia Andruchów, Maja Demska
  KATEGORIA kl. IV-VI
  I miejsce - Nikola Mazur
  II miejsce - Maria Szuter
  III miejsce -  Malwina Zielińska
                                                                                                Gratulujemy

  Zobacz całość ›››
 • WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

  Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl. I już od rana z niecierpliwością zaglądały do  okien wypatrując tam Świętego Mikołaja.
  Dźwięk dzwonków zapowiadał, że zbliża się tak długo wyczekiwany Gość. Nagle w drzwiach ukazał się św. Mikołaj z wielkim workiem prezentów. Wszystkie dzieci z radością przywitały Gościa piosenką oraz pięknie recytowanymi wierszykami a dzieci z kl. I obdarowały Świętego własnoręcznie wykonanymi podarunkami. Następnie św. Mikołaj rozdał dzieciom prezenty.
  Dziękujemy Ci Święty Mikołaju i oczywiście zapraszamy za rok.
                                                                                                Wychowawca: Grażyna Szwed

  Zobacz całość ›››
 • Nasze szkolne Andrzejki

  30 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie szkoły przeniesli się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową. Wśród atmosfery tańca, zabaw i wróżb znalazł się również czas na sładki poczęstunek.
                                                                                Wychowawca: Grażyna Szwed

  Zobacz całość ›››
 • ZA PASEM ŚWIĘTA, A KTOŚ MAJSTRUJE PRZY PREZENTACH !

  Dzięki  Gminnemu Centrum Kultury i Sportu Bibliotece Miejskiej w Nowogrodźcu Filii w Gierałtowie dzieci młodsze  miały okazję obejrzeć spektakl świąteczny,  w wykonaniu artystów Teatru Edukacji i Profilaktyki ,,Maska",  pt. ,,ZA PASEM ŚWIĘTA, A KTOŚ MAJSTRUJE PRZY PREZENTACH".
  Ciekawie opowiedziana historia chłopca, który nakrywa Skrzata podmieniającego prezenty.

  Zobacz całość ›››
 • ,,Nie dla narkotyków"

  Wizyta funkcjonariuszy policji w związku z realizacją zadań projektu:
                      „Nie dla narkotyków – w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej                                       na terenie przygranicznym polsko-niemieckim.
        W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Na początku każdego roku szkolnego dzieci oddziału przedszkolnego i klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu szkoły.

  Zobacz całość ›››
 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

  Dzisiaj obchodziliśmy ,,zaległy" Dzień Pluszowego Misia. Dlatego dzieci do przedszkola przeszły ze swoimi  ulubionymi pluszakami, które towarzyszyły im w zabawach i zajęciach przez cały dzień.
  Przedszkolaki  na początku wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta a następnie recytowały wiersze o misiu, bawiły się przy muzyce oraz wykonywały ,,misiowe" prace plastyczne.
  Nie obeszło się również bez degustacji misiowego przysmaku - miodku.
  Dzień był pełen emocji i wrażeń.
                                                                                   Wychowawca: Grażyna Szwed

  Zobacz całość ›››
 • Pokaz historyczny

  14.11.2017 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć pokaz historyczny pt. ,,Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka" w wykonaniu grupy artystycznej REKONSTRUKTO. Ta żywa lekcja historii przybliżyła obyczaje i kulturę epoki. Prowadzący, ubrani w tradycyjne szlacheckie stroje, opowiadali ciekawostki z życia rycerzy, prezentowali broń, zapierające dech w piersiach pojedynki oraz narzędzia tortur. Każdy uczeń miał możliwość osobistego zapoznania się z rezkwizytami.

  Zobacz całość ›››
 • WZOROWA ŁAZIENKA

  Uczniowie naszej szkoły przystąpili do programu „Wzorowa Łazienka”. Przypominamy, że w dalszym ciągu zbieramy paragony i głosujemy na profil naszej szkoły https://www.wzorowalazienka.pl/galeria/22
  W celu zdobycia większej ilości punktów uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, Koła Młodego Wolontariusza, świetlicy i oddziału przedszkolnego przegotowali dekoracje szkolnych łazienek, jednocześnie pogłębiając wiedzę na temat prawidłowej higieny osobistej.
  Koordynatorem Programu „Wzorowa Łazienka” jest pani Marcelina Król

  Zobacz całość ›››
 • OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W NOWEJ WSI

  Zespół wokalny z naszej szkoły oraz opiekun p. Dariusz Kril otrzymali podziękowanie od Dyrektora Szkoły Podstawowej im. J. Piłsudskiego w Nowej Wsi za udział w uroczystości uczczenia 99 rocznicy odzyskania
  Niepodległości. Filmową relację z obchodów można obejrzeć na YouTube - link noniżej: https://www.youtube.com/playlist?list=PLq4jlPpP3zBknZKUfJ9OOuBMk9O0AHRtn

  Zobacz całość ›››
 • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  Dnia 10 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyły się obchody Święta Niepodległości, które były finałem Projektu „ Patriotyzm jest w każdym z nas”. Celem projektu było podniesienie świadomości uczniów na temat patriotyzmu jako wartości. Działania w ramach projektu rozpoczęliśmy już w październiku.

  Zobacz całość ›››
 • 8 listopada obchodzimy Dzień Śniadanie Daje Moc

  Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl. I, III i VI wzięły udział w ogólnopolskim  programie Śniadanie Daje Moc.  Przedszkolaki, przy niewielkiej pomocy jednej z mam, przygotowały zdrowe kanapki,  oraz sałatkę owocową. Starsze dzieci świetnie dawały sobie radę w samodzielnym przygotowywaniu kanapek, sałatek i świeżych soków. Wszystkie dzieci , nawet ,,niejadki" z apetytem pałaszowały  własnoręcznie  zrobione smakołyki, przy tym świetnie się bawiły i nauczyły jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

  Zobacz całość ›››
 • Gminny Konkurs wiedzy pt. „Życie i działalność Świętej Jadwigi Śląskiej”

  26 października 2017r.  w Gminnym Centrum Kultury i Sportu odbył się  Konkurs Wiedzy o patronce Miasta i Gminy Nowogrodziec - świętej Jadwidze Śląskiej. Uczennice naszej szkoły zdobyły wszystkie miejsca na podium pokonując uczniów z pięciu szkół z terenu Miasta i Gminy Nowogrodziec. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  I – Natalia Oleśków
  II- Marcelina Szwed
  III- Amelia Skiba
                                                                                    Opiekun: Mirosław Kalisz

  Zobacz całość ›››
 • XVII Dzień Papieski „Idźmy naprzód z nadzieją”

   
  Dnia 10 października uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie wraz z Gronem Pedagogicznym spotkali się z mieszkańcami miejscowości na okolicznościowej Mszy Świętej z okazji XVII Dnia Papieskiego pod tytułem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Po jej zakończeniu uczniowie przygotowali przedstawienie przybliżające postać św. Jana Pawła II. Treści przedstawienia przeplatały piosenki śpiewane przez szkolny chór pod opieką p. Dariusza Krila. Następnie odbył się quiz sprawdzający wiedzę z życia św. Jana Pawła II. Na zakończenie głos zabrał ks. Wojciech Myślecki, po czym udzielił wszystkim zgromadzonym uroczystego błogosławieństwa.

                                                                                            M. Kalisz

  Zobacz całość ›››
 • EWAKUACJA PRZECIWPOŻAROWA W NASZEJ SZKOLE

     23 października bieżącego roku o godzinie 09.00 w naszej szkole rozległ się sygnał alarmowy informujący o zagrożeniu pożarowym. Były to ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek pożaru w budynku szkoły. Wszyscy uczniowie i pracownicy, zgodnie z planem ewakuacji podczas zagrożenia udali się w wyznaczone miejsce zbiórki. Wychowawcy klas zdali raport o frekwencji dyrektorowi szkoły.

  Zobacz całość ›››
 • WARSZTATY pn. Przemoc i agresja"

  Wzorem lat ubiegłych również  i w tym roku szkolnym  w naszej szkole  przeprowadzone zostały warsztaty profilaktyczne pod  hasłem ,, Przemoc i agresja'' . Tym razem hasłem wiodącym była agresja i te zachowania, które często jej towarzyszą. Akcja swoim zasięgiem objęła wszystkich uczniów.

                                                                     

  Zobacz całość ›››
 • FILHARMONIA


  Zobacz całość ›››
 • PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ 2017/2018

  13 października przyjęliśmy do społeczności uczniowskiej nowy rocznik pierwszoklasistów chętnych do odkrywania zawiłych tajemnic i poznawania świata nauki. Uczniowie zaprezentowali swoje teatralne predyspozycje, wykazali się odwagą i znajomością najbliższego otoczenia.  Uroczystość przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze, a nowi uczniowie obiecali dzielnie wywiązywać się z nowych obowiązków szkolnych.
                                                                        Wychowawca Łucja Rutyna-Chwała

  Zobacz całość ›››
 • WIELKI TEST O NIEPODLEGŁOŚCI

  Prezentujemy pytania na ,,WIELKI TEST O NIEPODLEGŁOŚCI"

  Zobacz całość ›››
 • Warsztaty - ,,Odkrywki. Sztuka i działania w terenie"

  Na początku października 2017 roku odbyła się pierwsza część warsztatów w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie w ramach projektu "Odkrywki. Sztuka i działania w terenie" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wspólnie z młodzieżą ze szkoły  staraliśmy się spojrzeć na historię, lokalne dziedzictwo i kulturę z perspektywy mieszkańców miejscowości. Służyły temu m.in. spacery etnograficzne i wywiady biograficzne z najstarszymi mieszkańcami Gierałtowa. Wkrótce odbędzie się druga część działań, w ramach której młodzież zostanie zaproszona do współtworzenia filmu dokumentalnego o lokalnym, niematerialnym dziedzictwie. Organizatorem projektu jest Fundacja Ważka z Wrocławia (www.fundacjawazka.org).

  Zobacz całość ›››
 • VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE

  „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” pod takim hasłem obchodziliśmy w tym roku w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
  Akcja miała zachęcić wszystkich uczniów  do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W ramach akcji przeprowadzano następujące zadania:
  - wywieszono w szkole tabliczkę mnożenia i dzielenia  (plakaty, zadania itp.),
  - podczas przerw wyznaczeni asystenci (uczniowie klasy III i IV)  sprawdzali wiedzę kolegów, nagrodą za prawidłową odpowiedź  była słodka niespodzianka,
  - nauczyciel matematyki (p. Dariusz Kril) przeprowadził w każdej klasie zajęcia z tabliczki mnożenia i dzielenia w formie zadań i zabaw.

  Zobacz całość ›››
 • Europejski Dzień Języków

  27 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Po części artystycznej w wykonaniu uczniów kl. V pod tytułem ,,Dlaczego warto uczyć się języków obcych" odbył się quiz z języka niemieckiego dla dzieci z oddziału przedszkolnego i ucz. kl. I i III oraz się quiz z języka niemieckiego dla ucz. kl. IV-VII. Wszyscy doskonale się bawili, uczestnicy Quizu dzielnie walczyli o zwycięstwo. Na koniec laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
   
                                                                                Agnieszka Małek-Jakubczyc

  Zobacz całość ›››
 • KONKURS WZOROWA ŁAZIENKA

  PRZYSTĄPILIŚMY DO PROGRAMU WZOROWA ŁAZIENKA
  Nadrzędnym celem  programu jest poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach,
  a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i dbałość o zdrowie najmłodszych.
  Zachęcamy do głosowania na naszą szkołę na stronie:
  https://www.wzorowalazienka.pl/galeria/22  Zobacz całość ›››
 • WIELKI MECZ


  Zobacz całość ›››
 • STATUETKI ZA PROMOCJĘ NOWOGRODŹCA


  Zobacz całość ›››
 • NASZE DZIEŁA

  Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego uczniowie klasy III otrzymali wykonane przez siebie talerzyki z motywami pierwszej pomocy. Dzieła uczniów zostały wypalone przez Spółdzielnię Rękodzieła Artystycznego - Ceramika Artystyczna w Bolesławcu.

  Zobacz całość ›››
 • PIERWSZOPOMOCOWE NAGRODY

  Uczniowie klasy III otrzymali na zakończenie roku szkolnego 2016/2017 nagrody i dyplomy przesłane przez WOŚP za uczestnictwo w programie i konkursie „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Książki zostały ufundowane prze Radę Rodziców.

  Zobacz całość ›››
 • UWAGA RODZICE !

  Podręczniki do religii kupują rodzice. Pozostałe podręczniki do wszystkich klas zapewnia szkoła. W rozwinięciu wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2017/2018

  Zobacz całość ›››
 • NIETYPOWE ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE

  Dnia 21.06.2017 uczniowi klasy III wraz z p. Jadwigą Skrok i Marceliną Król uczestniczyli w nietypowych zajęciach artystycznych zorganizowanych przez p. Paulinę Stefańczyk z Ceramiki Artystycznej w Bolesławcu.

  Zobacz całość ›››
 • FOTORELACJA

  FOTORELACJA - wspomnienia z udziału w programie i konkursie ,,Ratujemy i Uczymy Ratować"


                                                                        Opracowała Marcelina Król

  Zobacz całość ›››
 • SZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  W dniach 30.05 oraz 31.05 w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs z Języka Niemieckiego dla klas II-VI. Konkurs miał formę testu, podczas którego chętni uczniowie mieli okazję zmierzyć się jeszcze raz z zagadnieniami przerabianymi na lekcjach i tym samym sprawdzić swoją ogólną wiedzę z języka niemieckiego.
                                                                                  

  Zobacz całość ›››
 • XIX Ogólnopolski Bieg Uliczny ,,Nowogrodziecka 10-tka"

  18 czerwca 2017 roku nasi uczniowie w różnych kategoriach wiekowych wzięli udział w XIX Ogólnopolskim Biegu Ulicznym „Nowogrodziecka 10-tka”. Celem  zawodów była popularyzacja biegania jako prostej formy rekreacji.

  Zobacz całość ›››
 • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

      Jak co roku w naszej szkole w czerwcu odbywa się egzamin na kartę rowerową dla uczniów klasy IV. Przez cały rok szkolny biorą oni czynny udział w zajęciach wychowania komunikacyjnego (jedna godzina w tygodniu), gdzie nabywają wiadomości i umiejętności potrzebne do poruszania się zgodnie z przepisami w Ruchu Drogowym. 14 czerwca 2017 w naszej szkole uczniowie klasy IV zdawali egzamin na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej – test pisemny oraz praktycznej – umiejętność jazdy  rowerem po wyznaczonym torze. 
                                                                                      Małgorzata Chlastawa

  Zobacz całość ›››
 • WIZYTA w CERAMICE ARTYSTYCZNEJ

  Dnia 14 czerwca 2017 r. uczniowie klasy III z p. Jadwigą Skrok i p. Marceliną Król zwiedzili Ceramikę Artystyczna Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego.
  Pani przewodnik oprowadziła nas po halach produkcyjnych, dzięki temu poznaliśmy wszystkie etapy powstawania pięknych wyrobów ceramicznych.
  Serdecznie dziękujemy pani Prezes Helenie Smoleńskiej za umożliwienie zdobycia nowych doświadczeń i wiedzy.
  Rodzicom dziękujemy za zorganizowanie przewozu dzieci.
                                                                                                                                                                                               Wychowawca Jadwiga Skrok

  Zobacz całość ›››
 • WIELKIE ZWYCIĘSTWO

  Dnia 03.06.2017 r. uczniowie klasy III: Julia Wyspiańska, Nikola Mazur, Jakub Nakoneczny i Patryk Łukaszewski wraz z panią Marceliną Król uczestniczyli w VI Ogólnopolskim Finale Konkursu ,,Ratujemy i Uczymy Ratować", który odbył się w Warszawie.
  Dziękujemy za wsparcie finansowe Burmistrzowi Nowogrodźca p. Robertowi Relichowi, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II p. Piotrowi Fedorowiczowi i Radzie Rodziców naszej szkoły, której  przewodniczącą jest p. Mariola Orsa, które umożliwiło nam wyjazd do Warszawy.

  Zobacz całość ›››
 • PRZYGOTOWANIA DO FINAŁU

  Uczniowie klas III wraz z opiekunami Paniami Jadwigą Skrok i Marceliną Król przygotowuja sie do VI finału Konkursu ,,Ratujemy i Uczymy Ratować". Ćwiczą m.in.:
  • znajomość apteczki pierwszej pomocy,
  • pozycję boczną,
  • resuscytację krążeniowo-oddechową,
  • kolejność udzielania pierwszej pomocy
  Trzymajcie za nas kciuki !

  Zobacz całość ›››
 • BYĆ z RODZINĄ

                                                                                 ,,Ojciec jest głową rodziny, a matka sercem"
                                                                                                                                                               Józef Bułatowicz
  Każdy wie, że aby dom był stabilny i trwały potrzebne są solidne fundamenty. Jest to prawda zarówno w warstwie dosłownej jaki i przenośnej. Wszak fundamentem każdej rodziny jest miłość, zrozumienie i wzajemny szacunek każdego z jej członków. Stary aforyzm mówi nawet, że dom zaczyna się budować od dymu z komina, czyli ciepła, poczucia bezpieczeństwa i bliskości. W programie wychowawczym i profilaktycznym naszej szkoły promowanie powyższych wartości i kształtowanie prawidłowych relacji w rodzinie znajduje sobie poczesne miejsce. Ukoronowaniem, podsumowaniem całorocznej pracy w tym temacie było szkolne Święto Rodziny, w tym roku pod hasłem ,,Być z Rodziną".

  Zobacz całość ›››
 • JESTEŚMY W FINALE ,,Ratujemy i Uczymy Ratować"

  Uczniowie klasy III wraz z paniami Jadwigą Skrok i Marceliną Król przystąpili do VI edycji Konkursu ,,Ratujemy i Uczymy Ratować" organizowanego przez WOŚP. Konkurs podzielony był na trzy etapy. Pierwszy etap polegał na stworzeniu plakatu dot. pierwszej pomocy.  Praca naszych uczniów została wyróżniona. Dzięki temu zakwalifikowaliśmy się do II etapu. Tym razem naszym zadaniem było wykonanie pierwszopomocowej gry planszowej. Dzieło naszych uczniów znalazło się wśród 10 laureatów z całej Polski. Obecnie przygotowujemy się do III edycji - FINAŁU, który odbędzie się  3 czerwca 2017 r. Trzymajcie za nas mocno kciuki.

  Zobacz całość ›››
 • PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ

  7 maja w Gościszowie odbył się  VI Przegląd Piosenki Religijnej. Naszą szkołę reprezentowały w nim dwie grupy wykonawców. Obie spisały się  bardzo dobrze, zajmując zarówno wśród uczniów klas I-III, jak i IV-VI drugie miejsca.

  Zobacz całość ›››
 • INFORMACJA DLA RODZICÓW - PROGRAM „Chronimy Dzieci”

      W roku szkolnym 2016/2017 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II podjęła współpracę z Fundacją „Dzieci Niczyje” i przystąpiła do programu „Chronimy Dzieci”.


  Zobacz całość ›››
 • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI KL. I-III

  GRATULUJEMY NASZEMU UCZNIOWI !
   
  Patryk Łukaszewski ucz. kl. III, w dniu 28.04.2017 r. zajął III miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim klas I-III Szkół Podstawowych w Gminie Nowogrodziec
                                                           
                                                                                        Wychowawca: Jadwida Skrok


   

  Zobacz całość ›››
 • DZIEŃ ZIEMI

  Sponsorem tegorocznych obchodów Dnia Ziemi był w naszej szkole kolor żółty, kojarzący się wielu z nas z właśnie co przybyłą wiosną, radością i uśmiechem. Część artystyczna święta obejmowała przygotowany przez uczniów koła przyrodniczego teatrzyk o tematyce związanej z zanieczyszczeniem środowiska.

  Zobacz całość ›››
 • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY o BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO 2017

  Nasi uczniowie zajęli II miejsce w Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym w Bolesławcu.

  Zobacz całość ›››
 • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

  20 kwietnia 2017 r. w naszej szkole przeprowadzono  Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów z  kl. I-III. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Publiczność nagradzała wszystkich uczestników gromkimi brawami.

  Zobacz całość ›››
 • OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA SPOŁECZNA „BĄDŹ KUMPLEM, NIE DOKUCZAJ”

   W ramach programu  „CHRONIMY DZIECI” uczniowie z naszej szkoły  przyłączyli się do trzeciej edycji  kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj”.

  Zobacz całość ›››
 • JESTEŚMY W II ETAPIE KONKURSU „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAC”!

   Uczniowie z klasy III wzięli udział  w I etapie  szóstej edycji Ogólnopolskiego Konkursu ,,Ratujemy i Uczymy Ratować". Dzieci wspólnie z p. Jadwigą Skrok i p. Marceliną Król wykonały plakat przedstawiający  ,,Łańcuch przeżycia”.  Plakat naszych uczniów został wyróżniony z pośród ponad 250 prac nadesłanych do Fundacji WOŚP z całej Polski  i zostaliśmy zaproszeni do II etapu konkursu.
  II etap będzie polegał na przygotowaniu pierwszopomocowej gry edukacyjnej.
  Uczniom naszej szkoły serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnym etapie!
   
  http://www.wosp.org.pl/aktualnosci/koniec-pierwszego-etapu-mamy-wyniki

  Zobacz całość ›››
 • SZKOLNY KONKURS na STROIK WIELKANOCNY

  12 kwietnia  został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs na Stroik Wielkanocny. Wpłynęło 35 prac. Wybór był trudny. Jury przy ocenianiu prac konkursowych wzięło pod uwagę pomysłowość, oryginalność i estetykę wykonania.

  Zobacz całość ›››
 • GMINNY KONKURS ,,Pisanka-Kraszanka"

  7 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu odbył się konkurs ,,Pisanka-Kraszanka". Wzięły w nim udział cztery uczennice z naszej szkoły: Julia Wyspiańska, Maria Szuter, Karolina Chamiga i Amelia Skiba.
   Celem konkursu było kultywowanie zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi oraz wspomaganie aktywności twórczej dzieci.  Marysia Szuter uczennica kl. III zajęła I miejsce w kategorii kl. I-III.                                                                                  
                                                                                                 Gratulujemy!
   

  Zobacz całość ›››
 • Turniej Wiedzy Pożarniczej w Bolesławcu – eliminacje powiatowe

  Już od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział  w Turnieju Wiedzy Pożarniczej. 27  marca 2017 roku odbyły się  eliminacje powiatowe w Bolesławcu. Naszą szkołę oraz Gminę Nowogrodziec reprezentowała uczennica kl. VI Karolina Chamiga. Z grona wielu osób uczestniczących w turnieju nasza uczennica otrzymała wyróżnienie za co jej gratulujemy.
                                                                                                                 Małgorzata Chlastawa

  Zobacz całość ›››
 • Konkurs ,,Ratujemy i Uczymy Ratować"

  Uczniowie z klasy III przystąpili do I etapu  szóstej edycji Ogólnopolskiego Konkursu ,,Ratujemy i Uczymy Ratować". Organizatorem konkursy jest WOŚP.
  Dzieci wspólnie z p. Jadwigą Skrok i p. Marceliną Król wykonały plakat przedstawiający  ,,Łańcuch przeżycia". Trzymajcie za nas kciuki !

  Zobacz całość ›››
 • ,,RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ"

  Uczniowie z klasy II i III uczestniczyli w zajęciach z pierwszej pomocy w ramach programu edukacyjnego ,,Ratujemy i uczymy ratować".

                                                                    Marcelina Król, Agnieszka Jaworska

  Zobacz całość ›››
 • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2017/2018

  Prowadzone są zapisy dzieci na rok szkolny 2017/2018 do klasy I oraz do oddziału przedszkolnego. Wnioski można pobierać ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie.

  Zobacz całość ›››
 • PLANETARIUM

  16 marca 2017 r. w naszej szkole gościło Mobilne Planetarium. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o Kosmosie przedstawioną w atrakcyjnej formie.

  Zobacz całość ›››
 • TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

  22 marca 2017 r. w Domu Strażaka w Nowogrodźcu odbyły się eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Nasza uczennica z kl. VI Karolina Chamiga zajęła I miejsce i będzie reprezentować gminę na elimnacjach powiatowych w Bolesławcu.

                                                                    Opiekun Małgorzata Chlastawa

  Zobacz całość ›››
 • BEZPIECZEŃSTWO DZIECI W INTERNECIE

  UWAGA RODZICE !
  Poniżej przedstawiamy  materiały do zapoznania się.  Zobacz całość ›››
 • Pierwszy Dzień Wiosny

  21 marca powitaliśmy Wiosnę.
  W tym dniu dzieci wykonały ekologiczną Marzannę - symbol zimy. Wesołym, barwnym korowodem przeszliśmy okolicznymi ulicami, by powitać Wiosnę. Aby tradycji stało się zadość, po przemarszu Marzanna została uroczyście pożegnana wiosennymi piosenkami i wierszykami. Do zobaczenia zimo za rok.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Grażyna Szwed

  Zobacz całość ›››
 • Podziekowanie za udział w akcji ,,Świąteczne Kartki Dobroczynne"

  Nasza szkoła otrzymała od Stowarzyszenia Sursum Corda podziękowanie za udział w akcji ,,Świateczne Kartki Dobroczynne", która polegała na sprzedaży kartek z życzeniami przed Bożym Narodzeniem. Dzięki Waszemu zaangażowaniu mogliśmy wesprzeć i okazać pomoc potrzebującym. Dziekuję Wszystkim za udział w  akcji.
                                                                            Opiekun Samorządu Uczniowskiego Marcelina Król

  Zobacz całość ›››
 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  W roku szkolnym 2016/2017 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gierałtowie po raz pierwszy włączyła się do obchodów DBI. Koordynatorem zadań związanych z realizacją szkolnego Dnia Bezpiecznego Internetu była pani Marcelina Król. Program obchodów DBI został opracowany przez koordynatora wraz z nauczycielami zajęć komputerowych (pani Łucja Rutyna-Chwała, pan Dariusz Kril).
  Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z Dnia Bezpiecznego Internetu, który znajduje się                w załączniku.

  Zobacz całość ›››
 • ,,Mój przyjaciel z porcji zdrowia"

  Uczniowie z klasy II, III i oddziału  przedszkolnego przystąpili do konkursu „Mój przyjaciel z porcji zdrowia” zorganizowanego przez firmę FHU "Kleks” w ramach projektu   „Owoce i warzywa w szkole”. Uczniowie z klasy III zajęli III miejsce. Wszyscy otrzymali od organizatorów paczkę pełną niespodzianek. Uczniowie klasy II i odział przedszkolnego otrzymali wyróżnienia. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

  Zobacz całość ›››
 • WALENTYNKI

  14 lutego obchodziliśmy Dzień Zakochanych – popularne Walentynki. Samorząd Uczniowski przygotował  skrzynkę do której  każdy mógł wrzucić walentynkę dla swojego wybranka lub wybranki. Uczniowie, zwłaszcza ci najmłodsi nie mogli doczekać się wręczenia poczty walentynkowej.

                                                                 Opiekun Samorządu Uczniowskiego- Marcelina Król

  Zobacz całość ›››
 • GMINNY KONKUR RECYTATORSKI ,,Pegazik"

  ,,Mucha w kapeluszu" - to nie żart!
  Nasza uczennica Natalia Oleśków prezentując wiersz Małgorzaty Nawrockiej właśnie pod takim tytułem zajęła III miejsce w Gminnym Konkursie ,,Pegazik". Tym samym zakwalifikowała się do etapu powiatowego.  Trzymamy kciuki 2 marca!
  Powodzenia!  

                                                                                            Opiekun: Alicja Wołkowska

  Zobacz całość ›››
 • ZABAWA KARNAWAŁOWA

  26 stycznia nasza sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zmieniła się w prawdziwą salę balową. W szkole pojawili się uczniowie przebrani w barwne, pomysłowe i wyjątkowe stroje karnawałowe.  W trakcie zabawy nie zabrakło konkursów i konkurencji, a także poczęstunku, który przygotowali rodzice. Wszyscy bawili się znakomicie.
                                                                                         Marcelina Król

  Zobacz całość ›››
 • DZIŃ BABCI I DZIADKA

  19 stycznia 2017 roku odwiedzili nas mili goście. Uczniowie kl. II i VI  przygotowali dla swoich Babć i Dziadków uroczyste przedstawienie. Wzruszenie przeplatało się z brawami. Dzieci z klasy III złożyły życzenia i zaprezenetowały krótkie wierszyki w języku niemieckim. Dziadkowie przy słodkim poczęstunku miło spędzili czas z wnuczętami. Zaprzaszamy za rok !
                                                           Agnieszka Jaworska, Alicja Wołkowska, Agnieszka Małek-Jakubczyc

  Zobacz całość ›››
 • KONKURS NA MASKĘ KARNAWAŁOWĄ

  W styczniu odbył się konkurs plastyczny „Maska karnawałowa”, organizowany przez Samorząd Uczniowski. Maski wykonane były różnymi technikami i z wykorzystaniem rozmaitych materiałów. Wszystkie maski były wyjątkowe i prezentowały się bardzo ciekawie.
                                                                                                Marcelina Król

  Zobacz całość ›››
 • BYĆ BABCIĄ, BYĆ DZIADKIEM

  W ramach realizowanego programu w naszej szkole ,,Chronimy dzieci" zachęcamy  Babcie i Dziadków do zapoznania się z broszurą  poświęconą roli dziadków w życiu dziecka, przygotowaną w ramach kampanii społecznej "Być Babcią, być Dziadkiem"

                                                                                       Koordynator programu Marcelina Król


   


  Zobacz całość ›››
 • APEL BOŻONARODZENIOWY

  Dnia 22 grudnia 2016 roku uczniowie oddziału przedszkolnego i kl. III wraz z paniami Grażyna Szwed, Marceliną Król i Jadwigą Skrok przedstawili bożonarodzeniowy program artystyczny ,,Jasełka". Występowi towarzyszył zespół muzyczny pod opieką pana Dariusza Krila. Rodzice przygotowali poczęstunek dla dzieci i zaproszonych gości. Wszyscy uczestnicy uroczystości składali sobie  życzenia dzieląc się opłatkiem.

  Zobacz całość ›››
 • Akcje charytatywne w naszej szkole: GÓRA GROSZA, ,,śWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE"

  W miesiącu grudniu przyłączyliśmy się do  XVII edycji ogólnopolskiej akcji GÓRA GROSZA. Wszystkie klasy aktywnie uczestniczyły w akcji.

  Zobacz całość ›››
 • SZKOLNY KONKURS NA CHOINKĘ

  Jak co roku przed Bożym Narodzeniem w naszej szkole jest organizowany konkurs. W tym roku był to konkurs na choinkę. Wzięło w nim udział 36 uczniów.

  Zobacz całość ›››
 • GMINNY KONKURS na ,,STROIK BOŻONARODZENIOWY"

  12 grudnia w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu odbył się Gminny Konkurs na  ,,Stroik Bożonarodzeniowy", w którym wzięło udział pięć uczennic z naszej szkoły tj. Róża Malcher  kl. II, Maria Szuter kl. III, Julia Wyspiańska kl. III, Karolina Chamiga kl. VI i Maja Andruchów kl.  VI.
  W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zdobyła Julia Wyspiańska. Gratulujemy.
                                                                                                   Agnieszka Jaworska

  Zobacz całość ›››
 • ODWIEDZINY ŚW. MIKOŁAJA

  We wtorek 6 grudnia wszystkie dzieci z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa - Mikołaja. Już od rana zaglądały do okien i nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja.

                                                                                                 Grażyna Szwed

  Zobacz całość ›››
 • KLASOWE ANDRZEJKI

  Andrzejki w tym roku odbyły się w każdej klasie osobno. W klasie II był to dzień radosnych zabaw i wróżb. Dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Było ustawianie bucików, przekłuwanie serduszek z imionami, ciasteczka z wróżbą. Wróżby były przeplatane tańcami  integracyjnymi. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Wszyscy wspaniale się bawili.
                                                                                        Agnieszka Jaworska

  Zobacz całość ›››
 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

  W dniu 29 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego uroczyście obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami. Dzieci chętnie brały udział we wszystkich zabawach i zajęciach, opowiadały o swoich maskotkach, śpiewały, tańczyły, wykonywały prace plastyczne razem z misiami. Dzień Pluszowego Misia dostarczył przedszkolakom wiele radości i uśmiechu.
                                                                       Grażyna Szwed

  Zobacz całość ›››
 • PRZYSTĘPUJEMU DO AKCJI SZLACHETNA PACZKA

  Przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną i cała społecznością  Gierałtowa, po raz kolejny przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji charytatywnej ,,Szlachetna Paczka". Pomagamy rodzinie znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Opis rodziny i pomocy jaką oczekują umieszczono w rozwinięciu strony.   Zbiórka darów w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie, termin do 09.12.2016r. do godz. 10:00.

  Zobacz całość ›››
 • OGÓLNOPOLSKA AKCJA EDUKACYJNA ,,ŚNIADANIE DAJE MOC"

  Jak co roku w listopadzie nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,, Śniadanie daje moc". Uczniowie uczestniczyli w pogadandkach na temat roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia.
  Razem z rodzicami najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożyli drugie śniadanie.

  Zobacz całość ›››
 • KONKURS W KRAINIE ŁUŻYCKICH WÓD

  Po raz kolejny drużyna z naszej szkoły uczestniczyła w konkursie powiatowym organizowanym przez Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bolesławcu pn. ,, W KRAINIE ŁUŻYCKICH WÓD".  Milena Gajewska, Barbara Świątek i Filip Drepeć zajęli II miejsce w etapie powiatowym oraz V miejsce w etapie regionalnym rywalizując z uczniami szkół z powiatu bolesławieckiego, lubańskiego i zgorzeleckiego.
  Serdecznie gratulujemy.
                                                                            Opiekun Łucja Rutyna-Chwała

  Zobacz całość ›››
 • OJCZYZNO MOJA

  Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 9 listopada 2016r. odbyła się z tej okazji uroczysta akademia.

  Zobacz całość ›››
 • PROGRAM ,,CHRONIMY DZIECI" - informacje dla rodziców


  Zobacz całość ›››
 • KASZTANOBRANIE !

  Jak co roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do  akcji ,,Kasztanobranie". Dzieci z klas     0-VI zebrały łącznie  1676 kg. Uczniowie, którzy zebrali najwięcej kasztanów to:  Daria i Gabryś Winniccy 210 kg (klasa III i V), Nikola Mazur 168 kg, (klasa III), Kamil Czerniak 152 kg (klasa V), Martyna Wołoszyn 125 kg (klasa III), Jakub Gala 112 kg (klasa IV), Patryk Łukaszewski 100 kg (klasa III), Gracjan Wrzeszcz 100 kg (klasa III). Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z tak dużym zaangażowaniem przyłączyli się do akcji. To dzięki Wam osiągnęliśmy tak piękny wynik! Dziękujemy rodzicom za pomoc w załadunku.
  Wszyscy  uczestnicy akcji zostaną nagrodzeni.
                                                                                           Opiekun Samorządu
                                                                                              Marcelina Król

  Zobacz całość ›››
 • PRZYSTĄPILIŚMY DO PROGRAMU ,,CHRONIMY DZIECI"

  Chronimy Dzieci to program profilaktyki przemocy wobec dzieci, którego autorem i koordynatorem jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
  Celem programu CHRONIMY DZIECI jest ochrona dzieci przed przemocą ze strony osób dorosłych (rodziców, opiekunów, pracowników placówki) oraz rówieśników.

  Zobacz całość ›››
 • ZAGŁOSUJ NA NASZE PRACE KONKURSOWE !

  Zagłosuj na nasze prace konkursowe ,,Mój przyjaciel z porcji zdrowia". Wejdź na stronę www.facebok.com/fhu.kleks i polub zdjęcia uczniów z Oddziału Przedszkolnego, kl. II i kl. III.
  Konkurs organizowany jest przez FHU Kleks w ramach projektu ,,Owoce i warzywa w szkole".

  Zobacz całość ›››
 • WIZYTA POLICJI W SZKOLE

  W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas młodszych na zajęciach poznają podstawowe przepisy o ruchu drogowym. 

                                                                        Małgorzata Chlastawa - pedagog


  Zobacz całość ›››
 • WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

  26 października 2016 uczniowie klas IV,V,VI wraz z wychowawcami i opiekunami odwiedzili Wrocław. Zwiedzanie stolicy naszego województwa rozpoczęliśmy od Muzeum Etnograficznego, gdzie żywą lekcję historii regionu przeprowadziła pani  Marta Derejczyk.

  Zobacz całość ›››
 • XVI Dzień Papieski

  „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia!” to hasło XVI Dnia Papieskiego

  Zobacz całość ›››
 • EWAKUACJA PRZECIWPOŻAROWA W NASZEJ SZKOLE

  12 października bieżącego roku w naszej szkole odbyły się ćwiczenia praktyczne z ewakuacji na wypadek pożaru i innych niebezpiecznych sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu ludzkiemu. Wszyscy wychowawcy zapoznali uczniów z procedurami  i zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w szkole i najbliższym otoczeniu.  Ćwiczenia przebiegały sprawnie i bez żadnych zakłóceń. Nad sprawną ewakuacją czuwali wszyscy pracownicy szkoły. Po ogłoszonym sygnale alarmowym wszyscy uczniowie oraz pracownicy  udali się na szkolne boisko. Po zdaniu raportu i sprawdzeniu stanu technicznego szkoły uczniowie rozeszli się do swoich klas.
                                                                                                                   Małgorzata Chlastawa

  Zobacz całość ›››
 • UBEZPIECZENIE NNW UCZNIÓW 2016/2017

  Informacja o ubezpieczeniu Następst Nieszczęśliwych Wypadków uczniów w roku szkolnym 2016/2017

  Zobacz całość ›››
 • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

  27.09.2016r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji klasa VI wraz z p. Agnieszką Małek-Jakubczyc przygotowała przedstawienie. Uczniowie opowiedzieli nam o idei obchodzenia tego święta oraz pokazali, jak ważna jest znajomość języków obcych w codziennym życiu. 

  Zobacz całość ›››
 • SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2016/2017

  UWAGA:
  Rodzice uczniów kl. I, II, III, IV i V kupują tylko książki do religii, pozostałe podręczniki i ćwiczenia zapewnia szkoła.  Zobacz całość ›››
 • NASI UCZNIOWIE I RODZICE NA BIEGU ULICZNYM W NOWOGRODŹCU

      19 czerwca 2016 roku nasi uczniowie w różnych kategoriach wiekowych wzięli udział w XVIII Ogólnopolskim Biegu Ulicznym „Nowogrodziecka 10-tka”. Celem  zawodów była popularyzacja biegania jako prostej formy rekreacji.

  Zobacz całość ›››
 • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

  Pod koniec roku szkolnego 2015-2016 roku uczniowie klasy IV (9 osób) otrzymali kartę rowerową. Egzamin jak co roku składał się z dwóch części: teoretycznej – test pisemny oraz praktycznej – umiejętność jazdy  rowerem po wyznaczonym torze zgodnie z przepisami o Ruchu Drogowym.                           
                                           
                                                                                               Małgorzata Chlastawa

  Zobacz całość ›››
 • RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ

  Na podstawie § 12 ust. 7 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2015 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz. U. z 2015 r. poz. 1270) informuję,  że zakończona została ewaluacja problemowa przeprowadzona przez zespół wizytatorów d/s ewaluacji w obszarach ,,Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone  w podstawie programowej", ,,Szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji", ,,Szkoła lub placówka organizując procesy edukacyjne uwzględnia wnioski z analiz wyników sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego, egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz innych badań zewnętrznych".

  Pełny tekst raportu z ewaluacji dostępny jest w załączniku nr 1 oraz na stronie www.npseo.pl


  Zobacz całość ›››
 • DZIEŃ DZIECKA

  Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole zorganizowane zostały liczne gry i zabawy, uczniowie mieli okazję wykazać się umiejętnościami sportowymi w przygotowanym dla nich międzyklasowym turnieju sportowym, który odbył sie na sali gimnastycznej. 
                                                                                              Aleksandra Czerniak

  Zobacz całość ›››
 • Konkurs Ładnego Czytania

  W ramach realizacji programu ,,Książki naszych marzeń" w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ładnego Czytania. 05 maja odbyły się eliminacje klasowe. 06 maja trzech najlepiej czytających uczniów reprezentowało swoje klasy na etapie szkolnym. Mistrzem Ładnego Czytania jury wybrało Nikolę Mazur z klasy I, II miejsce uzyskał Patryk Łukaszewski z klasy II, III miejsce Mateusz Bagłaj z III klasy. Jury przyznało również dwa wyróżnienia, które otrzymali Paweł Chamiga  z kl. I i Emilia Tur z kl. III.
                                                       
                                                          Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do czytania książek!

                                                                                     Piotr Fedorowicz

  Zobacz całość ›››
 • CYRK OBIMBOLANDO

  4 maja odwiedził naszą szkolę cyrk „Obimbolando”. Dwoje artystów wprawiło w zachwyt całą  publiczność. Uczniowie bawili się swietnie oglądając magiczne sztuczki, tresowane zwierzęta oraz popisy akrobatyczne z obręczami.  Niektórzy z widzów mogli wypróbować swoje możliwości w poszczególnych dyscyplinach co wzbudziło dużo śmiechu i zabawy. Dzieciom najbardziej podobał się  zabawny clown oraz  wąż, którego mogły nawet dotknąć. Umiejętności cyrkowców wszystkim bardzo się podobały, o czym świadczyły burzliwe oklaski po każdym pokazie. 
                                                                                    Aleksandra Czerniak

  Zobacz całość ›››
 • TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

  Nasi uczniowie po raz trzeci najlepsi w Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym.

  26 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Jakub Drozdowski, Jonatan Wyporkiewicz, Nikola Zazulak i Karolina Zielińska  uczestniczyli w  Powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. 
                                                                         Małgorzata Chlastawa

  Zobacz całość ›››
 • DZIEŃ ZIEMI


  Zobacz całość ›››
 • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KL. I-III

  Dnia 6 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla kl. I-III

  Zobacz całość ›››
 • NIETYPOWA LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

  14 kwietnia w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja wychowania fizycznego – lekcja pokazowa z Rugby Tag. Zajęcia przeprowadził Jakub Lisiewski – Prezes Dolnośląskiego Okręgowego Związku Rugby, prezes KS HUSAR Bolesławiec, reprezentanta Polski. 

  Zobacz całość ›››
 • Przedstawienie w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Czernej


  Zobacz całość ›››
 • TRZY GODZINY DLA RODZINY

  Tradycyjny Dzień Rodziny w naszej szkole odbył się w tym roku w ramach realizacji programu profilaktycznego ,,Trzy godziny dla rodziny" i połączony był z inauguracją zajęć w nowo wybudowanej sali gimnastycznej.

  Zobacz całość ›››
 • UROCZYSTE OTWARCIE SALI GMINASTYCZNEJ

  Po długich latach oczekiwania 21 marca 2016r. nadszedł czas, od którego wspólnie możemy cieszyć się z nowowybudowanej sali. Oddanie do użytku takiego obiektu otwiera nowy etap w dziejach naszej Szkoły. Od dziś uczniowie mogą ćwiczyć i rozwijać swoje talenty w odpowiednich warunkach.

  Zobacz całość ›››
 • Konkurs plastyczny ,, Ozdoby wielkanocnego stołu"

  W szkolnym konkursie plastycznym pt. ,,Ozdoby wielkanocnego stołu" wzięło udział 34 uczniów naszej szkoły. Prace, które wykonali uczniowie to stroiki, pisanki i inne ozdoby wielkanocne. Zaprezentowali różne techniki plastyczne. 

  Zobacz całość ›››
 • Gminny Konkurs ,,Pisanka-Kraszanka"

  17 marca 2016r. w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu odbył się konkurs                  
   pt. ,,Pisanka-Kraszanka". Wzięły w nim udział cztery uczennice z naszej szkoły tj.: Julia Wyspiańska,
  Maria Szuter, Maja Andruchów i Amelia Skiba.
  Marysia Szuter z kl. II zajęła I miejsce w kategorii klas I-III. Gratulujemy!

  Zobacz całość ›››
 • SPOTKANIE Z PANIĄ SOŁTYS

  11 marca obchodzony jest Dzień Sołtysa. W przeddzień tego święta dzieci z oddziału przedszkolnego udały się do Biblioteki Wiejskiej na spotkanie z naszą panią sołtys Jadwigą Kleszczyńską.
  Dzieci wraz z wychowawcą złożyły życzenia, natomiast p. sołtys przeczytała dzieciom ciekawą bajkę  
  i obdarowała jej słodkimi prezentami.

  Zobacz całość ›››
 • NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

  W związku z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzonym 1 marca uczniowie naszej szkoły wraz z przedstawicielem Koła Miejsko-Gminnego Związku Kombatantów Rp i BWP w Nowogrodźcu p. Józefem Komarem oraz panią sołtys Jadwigą Kleszczyńską złożyli kwiaty oraz oddali hołd pod Pomnikiem w Gierałtowie.

  Zobacz całość ›››
 • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2016/2017

   Ustala się następujące terminy w postępowaniu rekrutacyjnym
  i postępowaniu uzupełniającym do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których Gmina Nowogrodziec jest organem prowadzącym:

   
  1)      składanie Deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których Gmina Nowogrodziec jest organem prowadzącym w roku szkolnym 2016/2017:
  od 15 lutego 2016 roku do 29 lutego 2016 roku;

  Zobacz całość ›››
 • ZABAWA KARNAWAŁOWA

  Dnia 21 stycznia odbyła się zabawa karnawałowa w dwóch grupach: 0-III i IV-VI. Bal rozpoczął się paradą strojów w rytm poloneza. 

  Zobacz całość ›››
 • DZIEŃ BABCI, DZIEŃ DZIADKA

  Dnia 21 stycznia 2016r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie  kl. II przedstawiły program artystyczny  pod kierunkiem pań: Grażyny Szwed, Jadwigi Skrok, Marceliny Król.
  Jak, co roku rodzice przygotowali pyszny poczęstunek dla zaproszonych gości. Były życzenia, upominki, wspólna rozmowa i wspomnienia.

  Zobacz całość ›››
 • Szkolne Jasełka

  W tym roku 21 grudnia zasiedliśmy po raz pierwszy  przy wspólnym wigilijnym stole. Dzieci z kl. III i I przypomniały tradycje i zwyczaje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Wszyscy składając sobie życzenia połamali się opłatkiem. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich, Radny Rady Miejskiej w Nowogrodźcu Kazimierz Czerniak, Sołtys Gierałtowa Jadwiga Kleszczyńska oraz Ksiądz Proboszcz Zbigniew Dyl. Rodzice przygotowali wigilijną wieczerzę składającą się z tradycyjnych potraw. Wszyscy spędziliśmy czas w miłej, świątecznej, nastrojowej atmosferze.
                                                             Agnieszka Jaworska, Łucja Rutyna-Chwała

  Zobacz całość ›››
 • GÓRA GROSZA 2015

  Przyłączyliśmy się do XVI edycji ogólnopolskiej akcji GÓRA GROSZA. W miesiącu listopadzie i grudniu  wszystkie klasy aktywnie uczestniczyły w akcji. Udało się zebrać 195,25 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

                                               Opiekun samorządu Uczniowskiego: Marcelina Król

  Zobacz całość ›››
 • II miejsce w Gminnym Konkursie

  Dnia 17 grudnia 2015r. podczas ,,Kolędy na Nowogrodzieckim Rynku" zostały wręczone nagrody w Gminnym Konkursie na ,,Stroik Nożonarodzeniowy", w którym nasza uczennica Marysia Szuter zajęła II miejsce w kategorii klas I-III. Gratulujemy!

  Zobacz całość ›››
 • KONKURS na ,,STROIK BOŻONARODZENIOWY"

  Boże Narodzenie i czas przygotowań do świat to najpiękniejszy okres. Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie bożonarodzeniowym. W tym roku był to konkurs na ,,Stroik Bożonarodzeniowy". Celem tego konkursu było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz popularyzowanie twórczości utalentowanych  uczniów naszej szkoły. Wszystkie stroiki były bardzo ciekawe, wymagały dużo pracy i dobrych pomysłów.
                                                                                       Agnieszka Jaworska

  Zobacz całość ›››
 • ,,Sopelkowe nutki"

  Na początku grudnia w zimowej atmosferze odbyło się kolejne muzyczne spotkanie uczniów szkoły  z artystami Jeleniogórskiej Filharmonii,  tym razem  pod hasłem „Sopelkowe nutki".

  Zobacz całość ›››
 • SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE

  Dnia 10 grudnia w naszej szkole odbyły się dwa spektakle profilaktyczne. Dla oddziału przedszkolnego i klas młodszych Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa przedstawił bajkę o zasadach bezpieczeństwa pt „Wielka ucieczka”, natomiast dla klas IV-VI spektakl ukierunkowany był na problem picia alkoholu, sięgania po narkotyki czy dopalacze pt. „Niwelator problemów”. 

                                                                    Małgorzata Chlastawa

  Zobacz całość ›››
 • Przygotowania do wizyty św. Mikołaja

  Uczniowie z kl. II wspólnie z p. Jadwigą Skrok i p. Marceliną Król oraz rodzicami przygotowywali się na przyjęcie Mikołaja.

  Zobacz całość ›››
 • ,,KASZTANOBRANIE 2015"

  Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji ,,Kasztanobranie". Dzieci z klas 0-VI zebrały łącznie  810 kg. Uczniowie, którzy zebrali najwięcej kasztanów to: Radosław Szwed - klasa VI 243 kg, Daria i Gabryś Winniccy  - klasa II i IV 145 kg, Martyna Wołoszyn - klasa II 90 kg.

                                                                                   Marcelina Król

  Zobacz całość ›››
 • SZLACHETNA PACZKA

  Tak jak w poprzednim roku, tak i w tym przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji charytatywnej SZLACZETNA PACZKA. Projekt każdego roku łączy ze sobą  rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji   z darczyńcami.  Organizujemy paczkę dla rodziny pani Barbary (35l)  i pana Dawida (39l), którzy wychowują dwie córki: Magdalenę (13l.) i Marię (2l) u której podejrzewana jest chorobo neurologiczna, niestety lekarze nie potrafią postawić jednoznacznej diagnozy.

  Zobacz całość ›››
 • SZKOLNE ANDRZEJKI

  Dnia 26 listopada odbyły się SZKOLNE ANDRZEJKI! Samorząd szkolny pod opieką pani Marceliny Król przygotował konkursy, zabawy i wróżby. Rada Rodziców zakupiła nagrody i słodycze dla dzieci. Uczniowie  bawili się przy muzyce i aktywnie uczestniczyli w konkursach między innymi: ,,Taniec z kapeluszem", ,,Tańce łamańce", ,,Worek przebieranek", ,,Hawajskie limbo" oraz ,,Taniec z krzesłami". Na zakończenie zabawy dzieci udały się w podróż dookoła świata. Odwiedziły Grecję, Hiszpanię, Rosję i USA ucząc się tańców takich jak: zorba, macarena, country. Podróż zakończono w Polsce - tańcząc poloneza.

  Zobacz całość ›››
 • UWAGA SZÓSTOKLASIŚCI

  Przygotowując się do sprawdzianu po  klasie VI  możecie skorzystać z przygotowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną zbioru zadań z matematyki. Życzymy powodzenia ! Poprawność rozwiązań będziemy sprawdzać wspólnie na dodatkowych zajęciach z matematyki w poniedziałki.

                                                                                          Dariusz Kril

  Zobacz całość ›››
 • Wyjazd do kina

  W dniu 12 listopada cała  szkoła udała się do Multikina do Zgorzelca na projekcję dwóch filmów „Rabusie fistaszków” oraz  „Hotel Transylwania 2”.  Wyjazd do kina  był dobrym pomysłem. Dzieci były bardzo zadowolone, ponieważ miło i przyjemnie spędziły czas.
                                                                                     Małgorzata Chlastawa

  Zobacz całość ›››
 • ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

  ,,Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek"
                                 C. K. Norwid
   
  97 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to dzień niezwykle uroczysty i bliski sercu każde Polaka.
  W dniu 10 listopada, upamiętniającym rocznicę odzyskania w 1918r. niepodległości przez naszą Ojczyznę, po 123 latach niewoli, uczniowie kl. V i VI zabrali zgromadzonych na wspólną wędrówkę po kartach historii.

  ,,Nic nie jest nam dane raz na zawsze, dotyczy to także wolności.
    Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle o nią walczyć".
                                                          Jan Paweł II

  Zobacz całość ›››
 • ,,Śniadanie daje moc"

  Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania, w miesiącu listopadzie  2015 roku Szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Uczniowie samodzielnie przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. W przygotowaniach smakowitych kanapek, sałatek owocowych i koktajli ochoczo pomagali rodzice. W ciągu całego roku w szkole są przeprowadzane pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia.  Dzięki niemu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Dlatego w naszej szkole corocznie uczestniczymy w programie „Śniadanie Daje Moc”.

  Zobacz całość ›››
 • CERTYFIKAT

  Lepsza Szkoła to ogólnopolski projekt prowadzony przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. W  Szkole realizowany od roku szkolnego 2014/2015. Uczestnikami projektu są uczniowie kl. IV-VI. Główne cele projektu: badanie efektywności nauczania i uczenia się języka polskiego. Uczestnictwo w projekcie pozwala na badanie poziomu kluczowych umiejętności uczniów, analizowanie ich osiągnięć oraz planowanie pracy na cały rok szkolny.
                                                                                    Alicja Wołkowska

  Zobacz całość ›››
 • ZWYCIĘSKA DRUŻYNA

  Kolejna edycja konkursu ,,Łużyckie osobliwości" zakończyła się 29.10.2015r. etapem regionalnym w Zgorzelcu. Nasza drużyna w składzie: Karolina Zielińska, Kacper Szymonik, Jonatan Wyporkiewicz po wygranym etapie powiatowym w Bolesławcu stanęła na wysokości zadania i wykazała się dużą wiedzą o regionie - jego przyrodzie, pomnikach przyrody i historii. Zajmując III miejsce w regionie pokonali szkoły podstawowe z powiatu lubańskiego i zgorzeleckiego.
                                                           
                                                                             Opiekun grupy Łucja Rutyna-Chwała

   

  Zobacz całość ›››
 • Występ artystów z Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry

  ,,Nutki Podróżniczki" to tytuł spotkania muzycznego pod kierunkiem muzyków  Filharmonii Jeleniogórskiej. Dzieci poznały podstawowe elementy muzyki (temp, dynamika i rytm). Dowiedziały się co to gama molowa i durowa. W blusowych rytmach wędrowały przez świat muzyki. 

  Zobacz całość ›››
 • WIZYTA POLICJI W SZKOLE

  Dnia 16 października 2015 r. przedszkolaków oraz uczniów klas I-VI odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Bolesławcu.

  Zobacz całość ›››
 • PASOWANIE NA UCZNIA

  Dzień 14 października 2015r. w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszej klasy. W tym dniu odbyła się uroczyste  ślubowanie i pasowanie dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Gierałtowie.

                                                                                        Agnieszka Jaworska

  Zobacz całość ›››
 • ,,Jan Paweł II Patron Rodziny"

  11 października 2015r. obchodziliśmy XV Dzień Papieski pod hasłem ,,Jan Paweł II Patron Rodziny". Diecezjalne obchody święta odbyły się w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy. Gminę Nowogrodziec na uroczystości reprezentowały: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gościszowie i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gierałtowie.

  Zobacz całość ›››
 • DZIEŃ PAPIESKI

  9 października 2015r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Gierałtowie oraz mieszkańcy naszej miejscowości wspólnie uczcili kolejną rocznicę pontyfikatu papieża  Jana Pawła II.  Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą dedykowaną patronowi naszej szkoły. Po jej zakończeniu wszyscy zebrani pozostali w Kościele, aby uczestniczyć w akademii przygotowanej przez uczniów klas III-VI . Zaprezentowany montaż słowno – muzyczny oparty był na zbiorze wspomnień zwykłych osób, które miały szczęście spotkać świętego Jana Pawła II na swojej drodze życiowej.
                                                             
                                                                                                                    Monika Kamińska

  Zobacz całość ›››
 • Pracy 3 lata – zielona zapłata

                  25 września 2015 roku zostały ostatecznie zatwierdzone aplikacje o certyfikat Zielonej Flagi i Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej nadesłane przez szkoły za rok szkolny 2014/2015.
                  Trzy lata wytężonej pracy zaowocowały przyznaniem naszej szkole przez Kapitułę programu Szkoły dla Ekorozwoju najwyższego, trzyletniego Certyfikatu Zielonej Flagi. Jak duże to wyróżnienie może świadczyć fakt, że w tym roku może się tym pochwalić jedynie setka szkół z całej Polski. 

  Zobacz całość ›››
 • NAUKA PŁYWANIA DLA UCZNIÓW KL. II

  W ramach programu Mały Mistrz  uczniowie klasa II wraz z wychowawcą  p. Jadwigą Skrok
  i nauczycielem wspomagającym p. Marceliną Król uczestniczą w 16-godzinnym kursie pływania finansowanym przez Gminę Nowogrodziec. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu na basenie w Osiecznicy.

  Zobacz całość ›››
 • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

  W dniu 29 września w naszej szkole odbył się „Dzień Języków Obcych”.  Jego głównym celem było uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli
   i znaczenia
  w naszym życiu.

                                                                          Aleksandra Czerniak

  Zobacz całość ›››
 • ŚWIETLICA SZKOLNA

  GODZINY PRACY ŚWIETLICY SZKOLNEJ   w roku szkolnym 2015/2016

  Zobacz całość ›››
 • NASZE SUKCESY

  ​Środki pozyskane przez szkołę w ramach realizowanych projektów.

  Zobacz całość ›››
 • PROGRAMY, PROJEKTY, AKCJE

  Programy, projekty, akcje zrealizowane w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie w roku szkolnym 2014/2015

  Zobacz całość ›››
 • Infoemacja dla kl. IV-VI


  Zobacz całość ›››
 • SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016

  UWAGA: Rodzice uczniów kl. I, II i IV kupują tylko książki do religii, pozostałe podręczniki i ćwiczenia zapewnia szkoła.
  W rozwinięciu:  SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016


  Zobacz całość ›››
 • Bieg uliczny ,,Nowogrodziecka 10-tka"

      21 czerwca 2015 roku nasi uczniowie w różnych kategoriach wiekowych wzięli udział w XVII Ogólnopolskim Biegu Ulicznym „Nowogrodziecka 10-tka”. Celem  zawodów była popularyzacja biegania  jako prostej formy rekreacji  w różnym wieku. 

  Zobacz całość ›››
 • ŚWIETO KRESOWE 2015  Zobacz całość ›››
 • Archiwym wydarzeń


  Zobacz całość ›››