Strona główna
-
Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska”
17 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne dla uczniów sfinansowane przez Urząd Miejski w Nowogrodźcu.
Aktorzy przyjechali do nas z Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” w Krakowie.W ramach warsztatów uczniowie obejrzeli trzy spektakle dostosowane treścią do wieku widzów. Najmłodsi mieli okazję obserwować losy czarownicy, która "Być dorosłą bardzo chciała i na miotle odleciała". Utrwalili dzięki temu zasady bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym. Uczniowie klasy 4 wzięli udział w spektaklu pt. "Trzeźwe myślenie", poruszającym problem nadużywania alkoholu. Najstarsze klasy zmierzyły się z tematem narkotyków i dopalaczy, oglądając poruszający spektakl pt. "Odnaleźć siebie".Uczniowie ze skupieniem obserwowali sceny przedstawienia, żywo reagowali na zdarzenia oraz aktywnie odpowiadali na pytania stawiane przez aktorów. -
UCZNIOWIE KL. IV-VIII NA WYCIECZCE WE WROCŁAWIU
Po długim czasie izolacji i nauczania zdalnego uczniowie klas IV-VIII przy finansowym wsparciu ze strony Burmistrza Nowogrodźca wyruszyli na długo wyczekiwaną wycieczkę szkolną do Wrocławia. Podczas pobytu w stolicy Dolnego Śląska uczniowie uczestniczyli w lekcji historii odbywającej się w Panoramie Racławickiej oraz złożyli wizytę mieszkańcom wrocławskiego ZOO, odwiedzili również afrykarium, motylarnię i terrarium. Najwięcej emocji wśród uczniów jak zawsze wywoływali najmłodsi mieszkańcy ogrodu. Wycieczka była doskonałą okazją do integracji zespołów klasowych oraz jednym z wielu sposobów na spędzanie czasu wolnego od nauki szkolnej. Jednocześnie uczniowie mieli okazję do poznania atrakcji turystycznych jakie oferuje nam nasz region. -
WYCIECZKA SZKOLNA
26 października 2021 roku zorganizowano wyjazd do Zielonej Góry, który bardzo podobał się dzieciom. Młodsze klasy szukały jesieni w ogrodzie botanicznym. Podczas spaceru z edukatorem uczniowie poznali krajowe i obce gatunki drzew i krzewów. Uczyły się rozpoznawać je po pokroju, liściach, szyszkach czy zapachu. Rodzime i egzotyczne zwierzęta mieszkające w mini zoo przy ogrodzie botanicznym bardzo zainteresowały uczniów, szczególnie tajemnicze surykatki. Następnie udaliśmy się do skansenu w Ochli gdzie uczniowie mieli okazję poznać dawne zabudowania oraz dowiedzieć się jak żyli ludzie 100 lat temu. W trakcie warsztatów dzieci uczyły się wyrabiać i ozdabiać pierniczki. Poznały też historię i tradycję ich wypiekania. Wspólne zajęcia wpłynęły na kształtowanie prawidłowych relacji między uczniami, ułatwiały im wzajemne poznanie się oraz zrozumienia indywidualnych różnic. Po długim okresie izolacji wspólne spędzenie czasu pozytywnie wpłynął na rozwój zachowań społecznych.
Uczniowie bardzo dziękują Panu Burmistrzowi za dofinansowanie udanego wyjazdu.
-
WARSZTATY MALOWANIA NA SZKLE
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PREZENTACJI PRAC UCZNIÓW - MALOWANIE NA SZKLE
https://www.canva.com/design/DAEuw_zYEfM/--3h-qxwb1dQT9U9jwyQYQ/view?utm_content=DAEuw_zYEfM&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink -
Nadchodzi listopad - uczniowie naszej szkoły pamiętają o swoich zmarłych przodkach
29 października grupa uczniów klasy siódmej i świetlicy pod opieką P. Dariusza Krila i P. Eweliny Szuter odwiedziła miejsca poświęcone pamięci naszych przodków.
Przy pomniku Bohaterów poległych w czasie II wojny światowej oraz pomniku poświęconym Polakom zamordowanym na wschodzie przez organizację ukraińskich nacjonalistów OUN młodzi ludzie zatrzymali się, aby dowiedzieć się kogo upamiętniają te miejsca. Po chwili zadumy złożone zostały tam wiązanki przygotowane przez świetliczaki oraz znicze, o które zatroszczyli się uczniowie siódmej klasy.
Następnie uczniowie udali się na cmentarz, gdzie wybrali kilka zaniedbanych grobów, oczyścili je z liści i starych kwiatów oraz złożyli przyniesione przez siebie stroiki i znicze. Jedną z wiązanek złożyli na grobie ks. Zdzisława Semeneca. Napotkani mieszkańcy z życzliwością witali dzieci i dopytywali o stroiki i znicze składane przez dzieci.
Piękna polska jesień, złote słońce i szelest liści pod stopami sprawiły, że rozmowy o przemijaniu okazały się tego dnia łatwiejsze niż zwykle. Uczniowie z zaangażowaniem odwiedzali rodzinne groby i opowiadali historie związane ze swoimi przodkami. -
OBCHODY DNIA PAPIESKIEGO-PATRONA NASZEJ SZKOŁY
Z okazji Dnia Patrona w naszej szkole uczniowie i nauczyciele wzięli udział w następujących wydarzeniach:
- Dzień kremówki papieskie.
- Konkurs plastyczny na temat Jana Pawła II.
- Warsztaty malowania na szkle w świetlicy szkolnej.
- Wspólne odśpiewanie hymnu szkoły i ulubionej pieśni Jana Pawła II -"Barka" przy akompaniamencie gitary
-
WARSZTATY ŻYWIENIOWE - ,,DBAMY O ZDROWIE"
Zgodnie z kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022
22 października odwiedził uczniów dietetyk - pan Adam Rymaszewski.Udzielał ważnych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania:
-we wszystkich klasach omówił zasady prawidłowego odżywiania na podstawie piramidy żywienia ,
-zachęcił uczniów klas I-III do utworzenia ilustrowanej listy produktów zdrowych ,które powinni często spożywać i listy produktów, które mają zły wpływ na ich młody organizm,
-w klasach IV-VIII pokazał, jak obliczać dzienne zapotrzebowanie kaloryczne .
Nasi uczniowie byli bardzo zaangażowani i wykazywali dużą chęć poprawy nawyków żywieniowych.
Uczniowie młodszych klas po wysłuchaniu zaleceń pana dietetyka przygotowali zdrowe II śniadanie: sałatkę owocową i koreczki owocowe.
Na zakończenie spotkań we wszystkich klasach pan Adam przypomniał, by każdy pamiętał o aktywności fizycznej, która połączona ze zdrowym odżywianiem jest kluczem do zdrowia, prawidłowego rozwoju i dobrych wyników w nauce.
Anna Ostrowska -
INNOWACJA PEDAGOGICZNA
Innowacja pedagogiczna „Insta.Ling”
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy VIII biorą udział w innowacji pedagogicznej z wykorzystaniem platformy do nauki słówek Insta.Ling. Innowacja ta dotyczy zmian w procesie nauczania oraz uczenia się, utrwalania oraz sprawdzania wiadomości i umiejętności uczniów. Korzystając z Insta.Ling uczniowie uczą się języka niemieckiego oraz angielskiego z wykorzystaniem narzędzi TIK. Podstawowym założeniem nauki z Insta.Ling jest krótka, kilku- lub kilkunastominutowa ale systematyczna, codzienna praca. Podczas wykonywania ćwiczeń, program zbiera szczegółowe informacje na temat prawidłowych odpowiedzi oraz błędów. W ten sposób poziom trudności jest dopasowany do każdego ucznia indywidualnie. Link do strony z informacją o programie: www.instaling.plAgnieszka Małek-Jakubczyc -
Projekt edukacyjny ,,Terapia ręki dla każdego"
W roku szkolnym 2021/2022 w oddziale przedszkolnym realizowany jest projekt edukacyjny ,,Terapie ręki dla każdego”. Celem projektu jest usprawnianie motoryki małej wśród dzieci przedszkolnych oraz uwrażliwianie dorosłych na aspekty związane z motoryką małą.
Projekt będzie realizowany przez okres 9 miesięcy w trakcie zajęć w przedszkolu.
Ewa Duch
-
WYCIECZKA DO ŚREDNIOWIECZNEGO GRODU
Dnia 6 października 2021 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy 1-3 i 8 odwiedziły położony niedaleko naszej miejscowości Gród Średniowieczny w Brzeźniku. Uczniowie dowiedzieli się o życiu ludzi w dobie średniowiecza, ich zwyczajach, sposobie spędzania czasu i zdobywaniu pożywienia. Obejrzeli chatę kowala, rybaka, garncarza i chatę wojów. Każdy uczestnik wycieczki mógł własnoręcznie utrzeć ziarno na mąkę z której później został upieczony podpłomyk. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach lepienia naczyń z gliny oraz tworzenia średniowiecznych korali. Pod koniec wizyty w Grodzie dzieci pobawiły się w przeciąganie liny. Zajęcia zakończyło wspólne zjedzenie upieczonych kiełbasek.
Ewa Duch -
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
1 października upłynął w naszej szkole pod znakiem Tabliczki Mnożenia. Wszyscy uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności matematyczne losując karteczki z zadaniami przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Najodważniejsi przedstawiciele klas 4-8 wzięli udział w szkolnym konkursie tabliczki mnożenia, gdzie do rozwiązania mieli naprawdę trudne zadania.
Zwycięzcami okazali się :
w klasie 4 - Andrzej Spólnik
w klasie 5 - Paweł Gargoliński
w klasie 7 - Radek Kopeć i Ania Horochowska
w klasie 8 - Marysia Szuter
Na szczególna pochwałę zasługują Andrzej Spólnik i Paweł Gargoliński, którzy nie popełnili żadnego błędu w obliczeniach.
Również klasa 3 dzielnie wzięła udział w konkursie, mimo że dopiero zaczyna swoją przygodę z tabliczką mnożenia. Wszyscy uczniowie po zakończeniu egzaminu otrzymali od swojej wychowawczyni pamiątkowe medale.
Samorząd Uczniowski przygotował nagrody dla zwycięzców, zostały im też wręczone odznaczenia Ekspertów Tabliczki Mnożenia.
Ewelina Szuter
-
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
-
DZIEŃ OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI
-
Pliki i Foldery w naszej szkole
5.10.2021 uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w wydarzeniu online zorganizowanym przez NASK - "Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów"
W pierwszej części spotkania dzieci poznały historię rodzeństwa, Oli i Filipa, oraz ich problemów z sieciowciągiem. Historia przedstawiona przez aktorów okazała się nie tylko pouczająca, ale też interesująca i wciągająca.Następnie podczas spotkania na żywo z Plikiem i Folderem uczniowie podsumowali swoją wiedzę o bezpiecznych zachowaniach w internecie.
Ostatnim punktem wydarzenia była praca w grupach live za pośrednictwem czatu YouTube - uruchomienie mapy myśli. Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczyli w rozwiązywaniu zadań, większość zaproponowanych przez nich rozwiązań pojawiła się na mapach myśli, które stworzyli Plik i Folder.Wszyscy uczestnicy wydarzenia ocenili je jako bardzo udane.
Poniżej fotorelacja z wydarzenia
Ewelina Szuter -
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW NNW 2021/2022
Informujemy o możliwości ubezpieczenia dzieci i młodzieży od następstw nieszczęśliwych wypadków w Towarzystwie Ubezpieczeniowym COMPENSA na rok szkolny 2021/2022. Składka wynosi 45,00 zl. Płatność gotówką w sekretariacie szkoły.
Można skorzystać z płatności elektronicznej korzystając z poniższej stronyLink do strony: https://szkola.compensa.plHasło: 796965 instrukcja postępowania (załącznik nr 1)
Informacje na temat ubezpieczenia szkolnego OWU - załącznik nr 3, polisa załącznik nr 4.
Szkody można zgłaszać telefonicznie: 22 501 61 00 lub https://zgloszenie.compensa.pl/osoba/nnw/dane-polisy. -
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
24 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Tego dnia klasa V przybliżyła ideę i tradycję obchodzenia tego święta oraz uświadomiła nam jak ważna jest znajomość języków obcych w codziennym życiu. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie w języku niemieckim w wykonaniu uczniów klasy IV oraz jednej uczennicy klasy III. Przedstawienie miało tytuł: „Ich bin klein und allein” i opowiadało historię małego, samotnego kotka, który bardzo chciał mieć prawdziwego przyjaciela.
Agnieszka Małek-Jakubczyc -
Dofinansowanie Ministerstwa Edukacji i Nauki
Informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie Ministerstwa Edukacji i Nauki z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2021na wyposażenie w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych w kwocie 75 000 zł.
Dofinansowanie obejmuje wyposażenie w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów: biologia, geografia, chemia i fizyka.
Piotr Fedorowicz
-
Informacja dla Uczniów i Rodziców w sprawie szczepień
Kuratorium Oświaty we Wrocławiu w załączeniu przesyła pismo w sprawie szczepień. -
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021 r., o godz. 10:00 w formie spotkań w klasach z wychowawcami. -
Apel na zakończenie roku szkolnego
25 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. W obecności sztandaru szkoły wspólnie odśpiewaliśmy hymn szkolny oraz państwowy. Następnie uczniowie, którzy byli laureatami różnych konkursów oraz osiągnęli wysokie wyniki w nauce, otrzymali dyplomy oraz nagrody. Gratulacje składał im Pan Dyrektor Piotr Fedorowicz, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Mariola Orsa oraz wychowawcy. Tego dnia pożegnaliśmy również najstarszych uczniów naszej szkoły, którzy od września rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych. Część artystyczną przygotowała klasa VIII wraz z p. Agnieszką Małek-Jakubczyc i p. Eweliną Szuter oraz zespół muzyczny pod kierunkiem p. Dariusza Krila. Naszym absolwentom życzymy sukcesów w dalszej nauce oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Mamy nadzieję, że będą miło wspominać lata spędzone z nami w szkole.
Agnieszka Małek-Jakubczyc
-
PODRĘCZNIKI DO RELIGII
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII 2021/2022
Klasa Tytuł Autor Wydawnictwo 0 ,,Kocham dobrego Boga” - podręcznik E. Osewska Wydawnictwo Jedność Kielce I ,,Żyjemy w Bożym świecie” - podręcznik Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak Wydawnictwo Jedność Kielce II ,,Odkrywamy królestwo Boże”- podręcznik Ks. K. Mielnicki, E. Konrad Wydawnictwo Jedność Kielce III ,,Jezus jest z nami” podręcznik + ćwiczenia J. Czerkawski,
E. KonradWydawnictwo Jedność Kielce IV ,,Miejsca pełne BOGActw” Ks. K. Mielnicki, E. Konrad
B. NosekWydawnictwo Jedność Kielce V ,,Szczęśliwi, którzy szukają prawdy” podręcznik+ćwiczenia Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność Kielce VII ,,Błogosławieni, którzy szukają Jezusa” podręcznik Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak,
E. ParszewskaWydawnictwo Jedność Kielce VIII ,,Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi” podręcznik Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak,
E. ParszewskaWydawnictwo Jedność Kielce -
PRZEDSZKOLNE WSPOMNIENIA
-
ZEBRANIE RODZICÓW
Informuję, że dnia 29 czerwca 2021 r., o godz. 14:00 odbędzie się zebranie rodziców dzieci zapisanych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2021/2022.
Ewa Duch
wychowawca -
Życzenia
ŻYCZENIA DLA TATY OD UCZNIÓW SZKOŁY. -
Bądźmy razem
Tego dnia dla uczniów naszej szkoły przygotowanych zostało wiele aktywności, wspomagających umiejętność wyrażania emocji, nawiązywania więzi, zdrowego stylu życia, tolerancji, budowania współpracy, samodzielności, kreatywności, zaangażowania, otwarcia na pomysły innych, pozytywnego patrzenia w przyszłość, rozładowania stresu i innych napięć. Uczniowie zgromadzili się w klasach o godzinie 9. -
„Kartę rowerową - mam i ja”.
W dniu 15 czerwca 2021 r. uczniowie kl. IV Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. -
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE
W dniach 10 i 11 czerwca 2021 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe realizowane przez Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych z Warszawy prowadzone przez panią psycholog Renatę Dobrowolską. Zajęcia przeprowadzono zgodnie z wytycznymi i rekomendacjami dotyczącymi wszelkich działań skierowanych do uczniów po powrocie do szkół i placówek po zdalnym nauczaniu. -
Dzień Dziecka
JAK SPĘDZALI DZIEŃ DZIECKA UCZNIOWIE KLASY IVZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GIERAŁTOWIE –integracja i wspieranie uzdolnień1 czerwca uczniowie klasy IV wraz z opiekunami spędzili wyjątkowo swoje święto.
Udali się do Bolesławca by zwiedzić Młodzieżowy Dom Kultury i zapoznać się z ofertą zajęć. Czwartoklasiści mieli możliwość obejrzenia pracowni : ceramicznej, modeli samolotów, muzycznej, tanecznej. Instruktor Młodzieżowego Domu Kultury wprowadził zwiedzających w odległe czasy zapewniając ciekawą, pewną tajemniczych opowieści lekcję historii.Następnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Teatru Starego: uczestnicy mogli zobaczyć miejsca gdzie przebywają aktorzy przed i po występie, pospacerować po scenie i podziwiać piękny obiekt.Z Teatru młodzież udała się do Państwowej Straży Pożarnej. Panowie Strażacy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa i zagrożeń przeciw pożarowych. Demonstrowali wozy strażackie do różnych działań .Ten wyjazd zakończyło spotkanie w Centrum Wiedzy,gdzie uczniowie poznali zbiory Biblioteki Miejskiej, wzięli udział w multimedialnej lekcji bibliotecznej. Wspaniałym prezentem dla młodzieży była możliwość programowania i sprawdzenia swoich umiejętności w nowoczesnych technologiach.Uczniowie podziękowali za Wspaniały Dzień Dziecka wszystkim Instruktorom i Opiekunom.
DZIĘKUJEMY
-
WITAMY W SZKOLE!
-
ŻYCZENIA DLA WSZYSTKICH MAM
Zapraszamy do obejrzenia specjalnych życzeń - prezentacji na Dzień Mamy wykonanej przez ucznia kl. IV, Pawła Gargolińskiego.
-
FINAŁ ZBIÓRKI KARMY DLA ZWIERZĄT
-
„Dzieci w wirtualnej sieci. Jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata?”.
Drodzy rodzice,
Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii we współpracy z Fundacją Instytutu Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie przygotowała dla Państwa broszurę pt. „Dzieci w wirtualnej sieci. Jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata?”.Dynamiczny rozwój mediów elektronicznych powoduje, że dostęp do nich dzieci i młodzieży staje się coraz łatwiejszy. Młodzi ludzie poświęcają wiele czasu sprawom sieci, komunikowania się za pomocą portali społecznościowych czy na korzystanie z różnego typu gier online – stąd zaniepokojenie nadmierną liczbą godzin spędzaną w świecie wirtualnym przez uczniów. Jest to problem coraz bardziej powszechny, dostrzegany również przez nauczycieli i pedagogów.
Poniżej zamieszczamy treść broszury. -
KONKURS PLASTYCZNY ,,KORALE DLA MOJEJ MAMY"
-
MARYSIA SZUTER - laureatką konkursu na ilustratora nowogrodzieckich legend
SERDECZNIE GRATULUJEMY MARYSI SZUTER WYGRANEJ W KONKURSIE NA ILUSTRATORA NOWOGRODZIECKICH LEGEND.
19 kwietnia Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu ogłosiło konkurs na ilustratora do serii filmów o nowogrodzieckich legendach. Zadaniem uczestnika konkursu było samodzielne wykonanie ilustracji według własnej interpretacji, przedstawiającej głównych bohaterów, (tj. Glinka i Milika) na podstawie „Legendy o Glinku” autorstwa Pani Antoniny Zakrzewskiej.
Marysia Szuter została laureatem konkursu - przechodzi do do drugiego etapu. W kolejnym etapie Marysi zadaniem, będzie zilustrowanie nowogrodzieckich legend, „Legendy o Glinku” oraz „Legendy o Gamcareczce Kaolinie”. Zwycięska praca zostanie opublikowana w mediach społecznościowych Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu. W rolę narratora wcieli się Jacek Grondowy - znany aktor Teatru Norwida w Jeleniej Górze.
Życzymy dalszych sukcesów. Trzymamy kciuki -
LIST DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY
W załączeniu przekazuję list Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.
Piotr Fedorowicz
-
ORGANZACJA PRACY SZKOŁY W CZASIE PANDEMII
Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą, aby stosować się do poniższych zasad:
- Rodzice do oddziału przedszkolnego/szkoły przyprowadzają dziecko zdrowe.
- Do szkoły może uczęszczać tylko uczeń zdrowy.
- Dzieci chore, zakatarzone lub z temperaturą nie będą przyjmowane.
- Do placówki nie będzie przyjęte dziecko, którego domownik odbywa kwarantannę. Rodzic/prawny opiekun dziecka, ma obowiązek niezwłocznie zgłosić dyrektorowi szkoły fakt odbywania przez domownika kwarantanny, jeżeli taka sytuacja zaistnieje, pod rygorem odpowiedzialności za zagrożenie bezpieczeństwa zdrowia i życia osób trzecich.
- Wprowadza się zakaz przynoszenia z domu zabawek i innych przedmiotów.
- Do odwołania wprowadza się zakaz przebywania na terenie szkoły rodziców i osób trzecich, poza terenem przed wejściami do szkoły, stanowiącym przestrzeń wspólną.
- W przypadku odbywania przez dziecko okresu adaptacyjnego w placówce rodzic / opiekun za zgodą dyrektora może przebywać na terenie placówki z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (min. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu społecznego co najmniej 1,5 m. tylko osoba zdrowa, w której domu nie przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych).
- Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły (tylko do drzwi wejściowych) zachowując zasady:
- 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
- dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
- dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
- opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
- W uzasadnionym podejrzeniu, że dziecko jest chore (np. wysoka temperatura) i może zarażać inne dzieci, nie będzie ono przyjęte, a rodzice zostaną poproszeni o niezwłoczny kontakt z lekarzem. Rodzic jest zobowiązany poinformować dyrektora lub nauczyciela o stanie zdrowia dziecka. W sytuacji, gdy zachorowanie ma miejsce w czasie pobytu dziecka w szkole, zostanie ono umieszczone w izolatorium do czasu odbioru go przez rodzica. Szkoła zapewnia opiekę w czasie przebywania ucznia w izolatorium.
- W szkole w przestrzeniach wspólnych (szatnia, korytarze) obowiązuje noszenie maseczek. Uczniowie nie noszą maseczek podczas zajęć, ale jeśli rodzic uważa to za konieczne nie ma przeciwwskazań.
- Rodzic odprowadzający oraz dzieci i młodzież przychodzą w maseczce ochronnej zasłaniającej nos oraz usta.
- Uczeń do szkoły może przynieść przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mają znajdować się na ławce szkolnej ucznia. Uczeń nie może wymieniać się pomocami dydaktycznymi i przyborami z innymi kolegami oraz nie może ich pożyczać.
- Rodzice mogą przebywać na terenie placówki po wcześniejszym uzgodnieniu z wychowawcą, nauczycielem lub dyrektorem nie dłużej niż istnieje potrzeba. Rodzic ma obowiązek założyć maseczkę na usta i nos oraz zdezynfekować ręce przed wejściem.
- Uczniowie samodzielnie rozbierają się w szatni.
- Rodzic odbierający dziecko ze szkoły powinien być wyposażony w maseczkę zasłaniającą nos i usta.
- Rodzic oczekuje na przyprowadzenie dziecka na zewnątrz szkoły, zachowując dystans społeczny i ograniczając do minimum kontakty z innymi rodzicami oczekującymi na odbiór dziecka.
- Osoby upoważnione odbierają dziecko ze świetlicy szkolnej osobiście. Po wejściu do budynku szkoły zasłaniają usta i nos, dezynfekują ręce oraz zachowują odległość od innych osób min. 1,5 m.
- Dzieci przebywające na placu zabaw lub na boisku szkolnym, przyprowadza do oczekujących rodziców nauczyciel lub upoważniony pracownik szkoły.
- Wszelkie informacje na temat dziecka rodzic może uzyskać bezpośrednio od nauczyciela, przez kontakt mailowy lub telefoniczny z nauczycielem.
- Uczeń klasy IV – VIII, po zakończonych lekcjach udaje się do szatni i do wyjścia głównego w celu opuszczenia szkoły.
Z poważaniem
Piotr Fedorowicz
Regulamin organizacji pracy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie w czasie pandemii COVID-19 znajduje się w załaczniku. -
LEKCJA MUZEALNA
Dnia 13 maja uczniowie klasy trzeciej, czwartej, szóstej i ósmej naszej szkoły uczestniczyli
w lekcjach muzealnych. Za pośrednictwem platformy Zoom przenieśliśmy się do Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.
Zachęcamy do obejrzenia prezentacji.
Amelia Półtoranos
-
Przedstawiamy wyniki Konkursu na kolaż wiosenny
-
PODZIĘKOWANIA ZA WŁĄCZENIE SIE W OBCHODY ROCZNICY POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM
-
WYTYCZNE DOTYCZĄCE EGZAMINU
W załączeniu:
WYTYCZNE DOTYCZĄCE ORGANIZOWANIA I PRZEPROWADZANIA EGZAMINÓW W 2021 r. -
HARMONOGRAM NAUCZANIA HYBRYDOWEGO
HARMONOGRAM NAUCZANIA HYBRYDOWEGOw Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowiew dniach od 17.05.2021 r. – 28.05.20201 r.
Dzień tygodnia Klasa IV VI VII VIII 17.05 - poniedziałek nauczanie zdalne z domu nauczanie zdalne z domu nauczanie stacjonarne w szkole nauczanie zdalne z domu 18.05 - wtorek nauczanie stacjonarne w szkole nauczanie stacjonarne w szkole nauczanie zdalne z domu nauczanie zdalne z domu 19.05 – środa nauczanie zdalne z domu nauczanie stacjonarne w szkole nauczanie zdalne z domu nauczanie stacjonarne w szkole 20.05 - czwartek nauczanie zdalne z domu nauczanie zdalne z domu nauczanie stacjonarne w szkole nauczanie zdalne z domu 21.05 - piątek nauczanie stacjonarne w szkole nauczanie zdalne z domu nauczanie zdalne z domu nauczanie stacjonarne w szkole 24.05 - poniedziałek nauczanie zdalne z domu nauczanie stacjonarne w szkole nauczanie zdalne z domu nauczanie stacjonarne w szkole 25,26,27-05 wtorek, środa, czwartek
Dzień wolny – egzamin ósmoklasistyEgzamin ósmoklasisty w szkole 28.05 - piątek nauczanie zdalne z domu nauczanie zdalne z domu nauczanie stacjonarne w szkole nauczanie zdalne z domu
-
DZIEŃ ZIEMI
Uczniowie naszej szkoły dali przykład jak należy dbać o Ziemię.
Zachęcamy do obejrzenia filmu.
https://www.canva.com/design/DAEdIROjFm4/watch?utm_content=DAEdIROjFm4&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink
Ewelina Szuter
-
Innowacj pedagogiczna Dar zabawy
W roku szkolnym 2020/21 dzieci z oddziału przedszkolnego zostały objęte Innowacją pedagogiczną Dar zabawy. Celem innowacji jest stwarzanie warunków sprzyjających wspólnej i zgodnej zabawie oraz nauce dzieci o zróżnicowanych możliwościach fizycznych i intelektualnych. Zapewnienie dzieciom lepszych szans edukacyjnych poprzez wspieranie ich ciekawości, aktywności i samodzielności a także kształtowanie tych wiadomości i umiejętności, które są ważne w edukacji szkolnej. Czynności podejmowane przez dzieci w przedszkolu obejmują zabawę swobodną w sali i plenerze, zabawę kierowaną o charakterze dydaktycznym z wykorzystaniem darów natury i Darów Froebla. Zajęcia dydaktyczne realizowane są pod postacią zajęć w porannym kole, aktywności zabawowo-zadaniowej w grupach, prac ogrodowych oraz wyjść terenowych. Wszystkim działaniom towarzyszy recytowanie wierszyków, śpiew, prowadzenie rozmów i aktywność ruchowa. Wykorzystanie w codziennej pracy wyliczanek, rymowanek i wierszyków przynosi dzieciom wiele korzyści, wzbogaca pamięć, słownictwo, pobudza do twórczości. Jest stymulujące dla wszystkich sfer rozwoju – emocjonalnego, społecznego, poznawczego i motorycznego. Pomoce dydaktyczne –Dary Froebla służą dzieciom jako zabawki do swobodnych zabaw konstrukcyjnych, tematycznych, ruchowych i badawczych oraz są materiałem wykorzystywanym do zabaw zorganizowanych przez nauczyciela czyli zabaw dydaktycznych.
W rozwinięciu strony prezentuję film ,,Zabawy z Darami Froebla"
Ewa Duch
-
REKRUTACJA 2021/2022
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie informuje, że zakończył się pierwszy etap rekrutacji do oddziału przedszkolnego i kl. I w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie. Komisja rekrutacyjna pozytywnie rozpatrzyła wszystkie złożone wnioski. Do oddziału przedszkolnego przyjeto 16 dzieci. 9 miejsc jest wolnych. -
DZIEŃ FLAGI
„ŁĄCZY NAS BIAŁO –CZERWONA”
Zbliża się Dzień Flagi. To święto dedykowane naszym symbolom narodowym.
Dzień, w którym na każdym polskim domu powinna zawisnąć biało-czerwona.
W zeszłym roku zaczęliśmy takąakcję i część naszych uczniów przysyłała zdjęcia flag.
W tym roku proponujemy challenge z flagą. Jak najwięcej domów uczniów naszej szkoły chcemy uwiecznić na zdjęciach z zawieszoną na nim polską flagą.Pomóżcie nam i pobijmy rekord 😊Zdjęcia domów z flagami przesyłajcie do 3 maja na adres AmeliaMDK@interia.pl
Później przygotujemy prezentacje jak nam poszło. -
AKCJA STARE KLUCZE DLA ,,BUDZIKA"
Zapraszamy do udziału w akcji
STARE KLUCZE DLA „BUDZIKA”
Ruszamy z akcją stare klucze dla „Budzika”, którą zorganizowali Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych.
Celem akcji jest finansowe wsparcie Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”prowadzącej fundację Budzik.
Jeśli macie w domu stare, niepotrzebne klucze, które już niczego nie otwierają, przynieście je do szkoły, a my dostarczymy je do zakładów Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych.
Organizatorzy akcji oddadzą je na złom, a pieniądze przekażą Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”.
Klucze możecie zostawiać w holu głównym szkoły w specjalnie przygotowanym pudełku
-
AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA
-
PRACE UCZNIÓW
UCZNIOWIE PAMIĘTAJĄ O OFIARACH POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM -
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU WIELKANOCNEGO
Wyniki Szkolnego Konkursu na „MOJĄ NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ”
Symbolem Świąt Wielkanocnych jest pisanka. Pisanka to ogólna, zwyczajowa nazwa jaja wielkanocnego, zdobionego różnymi technikami. -
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
ŻYCZENIA OD NASZYCH UCZNIÓW
-
ŻYCZENIA DLA PANI SOŁTYS
-
ZBIÓRKA KARMY
-
UCZNIOWIE KL. VIII
Informujemy, że w dniach 17,18 i 19 marca 2021 r. przeprowadzony będzie w naszej szkole test diagnostyczny (próbny egzamin ósmoklasisty). Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi, które będą obowiązywały podczas przeprowadzania testu.
-
KONKURS FOTOGRAFICZNY
Konkurs Fotograficzny Wiosna w obiektywie aparatu fotograficznego
Regulamin
- Regulamin konkursu fotograficznego dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie
- Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski.
- Osoba odpowiedzialna: Opiekun Samorządu Uczniowskiego Ewelina Szuter.
- Celem konkursu jest uwrażliwienie na piękno przyrody i obiektów w miejscu zamieszkania oraz dostrzeganie niezwykłych detali przyrody, które powstały w sposób naturalny lub są wynikiem działalności człowieka. Ponadto celem konkursu jest rozwijanie wśród dzieci umiejętności obserwacji budzącej się do życia przyrody, jej dokumentowania, a także spędzanie czasu na łonie natury.
Do oceny złożonych prac zostanie powołane jury. Ze względu na różnice wieku uczestników konkursu, ocena prac będzie odbywać się w dwóch kategoriach wiekowych:
- uczniowie klas I-IV
- uczniowie klas VI-VIII
Uczestnik konkursu ma przedstawić kolaż fotografii przedstawiających wiosnę, niezwykłego miejsca, obiektu lub przyrody. Fotografia powinna być wykonana na terenie miejscowości Gierałtów.
- Prace konkursowe należy wysłać na email ewelina.szuter@outlook.com do 31 marca 2021 r.
- Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 12 kwietnia 2021r.
- Na zwycięzców czekają nagrody.
-
ROCZNICA POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM
-
Wydarzenia w kl. II
OBEJRZYJ ZDJĘCI Z ZABAWY KARNAWAŁOWEJ I WALENTYNEK W KL. II -
Karnawał w świetlicy szkolnej
Uczniowie podczas zajęć w świetlicy szkolnej przygotowali fotobudkę oraz fotogadżety i zorganizowali sesję zdjęciową karnawałową. Były tańce, konkursy z nagrodami, oraz mnóstwo zabawy! W ogłoszonym konkursie na maseczkę karnawałową, jury wybrało 4 maski, które zdobyły nagrody główne. Zwycięzcami zostali:
1.Karolina Krzeszowiec
2.Dominik Nawrocki
3.Zuzanna Gruda
4.Julia Gala
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody za udział. -
ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2021/2022
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie ogłasza zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych na rok szkolny 20201/2022.
Wnioski można pobrać ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie. -
Kolędnicy z oddziału przedszkolnego życzą WESOŁYCH ŚWIĄT!
-
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji z okazji zbliżających się Świąt.
https://www.canva.com/design/DAERCZvV1nU/zDqbMMYhkH5k4IMnM_H-Vg/view?utm_content=DAERCZvV1nU&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink -
NAGRODY BURMISTRZA NOWOGRODŹCA
Uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni Nagrodą Burmistrza Nowogrodźca za szczególne osiągnięcia w konkursach:
Uczniowie kl. I za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie ,,Piątka za segregację. Jestem super bohaterem bo segreguję odpady” oraz I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie ,,Smartfon w książce czy książka w smartfonie? Pomysł-Projekt –Inspiracja”.
Uczniowie kl. VII: Maria Szuter, Jakub Nakoneczny za zajęcie III miejsca w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Bioregionie pt. ,,Doliną rzeki Kwisy – skarby przyrody”.
Serdecznie gratulujemy !
W załączeniu skan dyplomów. -
KONKURS
CHCESZ SPRAWDZIĆ SWOJĄ SPOSTRZEGAWCZOŚĆ ?
ZARYZYKUJ I WEŹ UDZIAŁW TYM KONKURSIE. PONIŻEJ SĄ ZDJĘCIA NAUCZYCIELI NASZEJ SZKOŁY Z CZASÓW DZIECIŃSTWA ☺(zdjecia znajdziesz w załaczniku w rozwinięciu strony). KAŻDE ZDJĘCIE JEST OZNACZONE NUMEREM. DOPASUJ NUMERY ZDJĘĆ DO NAZWISK NAUCZYCIELI.
ZA 100% CELNOŚĆ ZWYCIĘZCA OTRZYMANA NAGRODĘ.
KONKURS TRWA DO 11 GRUDNIA.
ODPOWIEDZI UDZIELAJ NA FORMULARZU ZAMIESZCZONYM POD LINKIEM. ZAPRASZAMY DO ZABAWY.
-
KONKURS
W roku 2020 mija 190 - ta rocznica wybuchu Powstania Listopadowego.
W nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku wybuchło Powstanie Listopadowe - zryw niepodległościowy skierowany przeciwko rosyjskiemu zaborcy, który rozpoczęli warszawscy podchorążowie i lud stolicy. Jego celem było odzyskanie niepodległości. To wówczas kilka pokoleń walczyło o wolność naszej ojczyzny. Dziś warto przypomnieć ten wysiłek
i poświęcenie naszych przodków. Tym bardziej, że wielu z nich nie doczekało upragnionej wolności, ale wierzyli, że ich wysiłek nie pójdzie na marne, a Polska znów powstanie i będzie wolna. Zważywszy na wagę kształtowania postaw patriotycznych i szacunku dla dokonań poprzednich pokoleń zapraszamy uczniów klas VII – VIII naszej szkoły do udziału
w konkursie wiedzy o powstaniu listopadowym. Zakres tematyczny obejmował będzie: sytuację na ziemiach polskich przed wybuchem powstania, wybitnych dowódców, walki powstańcze, skutki powstania oraz ziemie polskie po powstaniu listopadowym. Dla uczniów w/w klas za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus zostanie przesłany specjalny link do zadań konkursowych, które będzie można rozwiązać w terminie do dnia 4 grudnia. Ogłoszenie wyników nastąpi na stronie szkoły. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.
Amelia Półtoranos -
Poradnik dotyczący zdalnej edukacji
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik
dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. W
materiale zebraliśmy wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu
spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą
być wykorzystywane do nauki na odległość. Przedstawiliśmy także
praktyczne porady na temat wczesnego wspomagania rozwoju realizowanego w
warunkach domowych. Z poradnika mogą korzystać rodzice oraz nauczyciele
uczniów z klas I-III szkoły podstawowej. Zachęcamy do zapoznania się z
publikacją. -
Święto 11 listopada 2020 r.
Data 11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość czyli wolność. Dzięki bohaterstwu polskich żołnierzy, którzy wywalczyli wolność dla naszej Ojczyzny, dzisiaj mamy szczęście dorastać w wolnym kraju. Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie uczniowie uczcili przygotowując filmik, który prezentujemy na stronie naszej szkoły.
Amelia Póltoranos
-
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty
W załączeniu prezentujemy list Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. -
LEKCJE ZDALNE dla ucz. kl. IV-VIII
UWAGA RODZICE i UCZNIOWIEOd dnia 26 października 2020 r. zajęcia lekcyjne dla ucz. Kl. IV, VI, VII, VIII będą prowadzone zdalnie na platformie Microsoft Teams. Należy wejść na stronę – link poniżej
https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/microsoft-teams/download-app i pobrać aplikację
Microsoft Teams do użytku służbowego na komputer lub urządzenie przenośne, zalogować się poprzez indywidualny otrzymany ze szkoły login i hasło. Lekcje odbywać się będą w czasie rzeczywistym, zgodnie z planem lekcji.
Piotr Fedorowicz
-
PRÓBNA EWAKUACJA W SZKOLE
Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, 8 października została przeprowadzona próbna ewakuacja. -
BEZPIECZEŃSTWO NA WSI I PODSTAWOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA DLA UCZNIÓW KLAS I-III.
6 października w naszej szkole odbyło się spotkanie tematyczne dotyczące ogólnych zasad bezpieczeństwa dzieci mieszkających w środowisku wiejskim, oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas młodszych I-III. Szkolenie prowadzili pracownicy KRUS w Bolesławcu wraz z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Gierałtowie.
Małgorzata Chlastawa
-
Program „Być jak Ignacy” w klasie II
Uczniowie klasy II pod opieką Pani Marceliny Król w roku szkolnym 20220/2021 przystąpili do V edycji programu „Być jak Ignacy”- Nauka to przyszłość. Realizując program uczestniczą w Kole Naukowym- Klasowe Technologie. -
Europejski Dzień Jęzków 2020
28.09.2020 obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Nie mogliśmy z powodu pandemii świętować tego dnia w tradycyjnej formie. Z okazji Dnia Języków odbyły się jednak we wszystkich klasach zajęcia poświęcone omówieniu idei tego święta oraz korzyści płynących ze znajomości języków obcych. -
PROJEKTY GRANTOWE
-
Ubezpieczenie dzieci NNW
Informujemy o możliwości ubezpieczenia dzieci i młodzieży od następstw nieszczęśliwych wypadków w Towarzystwie Ubezpieczeniowym COMPENSA na rok szkolny 2020/2021. Składka wynosi 40,00 zl, w załączeniu: informacje na temat ubezpieczenia szkolnego NNW oraz ogólne warunki ubezpieczenia. -
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców
Wrocław 2020-09-14List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do RodzicówSzanowni Państwo!1 września rozpoczął się rok szkolny 2020/2021. Rok wyjątkowo trudny, stojący bowiem pod znakiem bezprecedensowego wyzwania jakim są zmagania z pandemią koronawirusa. Wróciliśmy do nauczania stacjonarnego, które jest bardziej efektywne, służy uspołecznieniu dzieci i młodzieży, zabezpiecza przed negatywnymi skutkami długotrwałej izolacji. Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom większości społeczeństwa, o czym bezspornie zaświadczają sondaże opinii publicznej. Postępujemy jak wiele innych krajów na świeciei ogół państw Unii Europejskiej.Po dwóch tygodniach nauki można pokusić się o pierwsze podsumowania i wnioski:-
Z radością informuję, że na dzień 14 września br. rano w naszym województwie nauczaniem zdalnym zostało objętych 4 jednostek oświaty, zaś nauczanie hybrydowe (częściowo stacjonarne, częściowo zdalne) odbywa się
w 8 jednostkach. To zaledwie ułamek wszystkich szkół, przedszkoli i placówek tak publicznych jak i niepublicznych, których łącznie jest 2759. - Dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek przygotowali i wprowadzili regulaminy funkcjonowania swoich jednostek w czasie pandemii koronawirusa. Regulaminy te uwzględniają specyfikę poszczególnych szkół, przedszkoli i placówek oraz lokalne uwarunkowania.
-
Organy prowadzące, wśród których lwią część stanowią samorządy, odpowiednio wyposażyły i zabezpieczyły podległe sobie jednostki oświatowe. Prowadzenie jednostek oświatowych jest zadaniem własnym samorządów gminnych, powiatowych i wojewódzkich (gminy prowadzą przedszkola i szkoły podstawowe, powiaty placówki i szkoły ponadpodstawowe, województwa placówki i szkoły ponadpodstawowe o zasięgu wojewódzkim). Na ten cel mają zagwarantowane udziały w podatkach, zaś w ramach wsparcia z budżetu centralnego otrzymują
z Ministerstwa Edukacji Narodowej subwencje (na uczniów oraz dzieci 6-letnie
w „zerówkach” w szkołach i przedszkolach) oraz dotacje. - Organom prowadzącym i dyrektorom pospieszyły z pomocą centralne władze państwowe i ich lokalne ekspozytury:
- Główny Inspektor Sanitarny, Minister Zdrowia i Minister Edukacji Narodowej przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego przygotowali wytyczne dla dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek - w strefie zielonej, a także żółtej i czerwonej (w powiatach z większą liczbą zakażeń).
- Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło dla jednostek oświaty 4 mln litrów płynu dezynfekującego, 50 mln maseczek oraz 75 tys. termometrów bezdotykowych. W systematycznej dystrybucji pomagają Wojska Obrony Terytorialnej („terytorialsi”).
- Przed rozpoczęciem roku szkolnego we wszystkich powiatach odbyły się spotkania dyrektorów szkół z przedstawicielami Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.
- Każdy dyrektor otrzymał specjalny numer telefonu („gorącą linię”) umożliwiający szybki kontakt z pracownikiem Sanepidu.
- W dniu 24 sierpnia br. skierowałem do dyrektorów list zawierający ważne informacje, sugestie i praktyczne podpowiedzi.
- Kuratorium Oświaty przygotowało elektroniczny formularz, za pośrednictwem którego dyrektorzy mogą kierować pytania do Kuratorium Oświaty oraz właściwych czyli Państwowych Powiatowych Inspektorów Sanitarnych (od ich opinii zależy przejście jednostki oświatowej na tryb nauczania hybrydowego lub zdalnego).
- Wizytatorzy Kuratorium Oświaty w swoich rejonach wizytacyjnych służą dyrektorom radą i pomocą, ważne informacje są rozsyłane elektronicznie do szkół, przedszkoli i placówek oraz umieszczane na stronie internetowej www.kuratorium.wroclaw.pl
-
To, że sytuacja jest pod kontrolą i prawie 100% jednostek oświatowych pracuje stacjonarnie nie może skłaniać do popadania w euforię i huraoptymizm. Walka
z koronawirusem będzie trwała przez najbliższe miesiące, zaś sezon jesienno-zimowy tradycyjnie obfitujący w przeziębienia i zachorowania na grypę może przynieść także przyrost zakażeń koronawirusem, a tym samym wzrost liczby jednostek oświatowych objętych nauczaniem hybrydowym bądź zdalnym. Zapewniam, że działania osób oraz instytucji odpowiedzialnych za zdrowie
i bezpieczeństwo w szkołach, przedszkolach i placówkach będą szybkie
i adekwatne do sytuacji. - Dziś jesteśmy dużo lepiej przygotowani do nauczania zdalnego niż kilka miesięcy temu:
-
Nauczycielom przybyło wiedzy i praktycznych umiejętności. Mają oni możliwość uczestnictwa w kursach i szkoleniach jak efektywnie uczyć na odległość. Informacje o takich nieodpłatnych (w tym finansowanych
z funduszy unijnych) formach podnoszenia kwalifikacji są umieszczane na stronie MEN wwww.men.gov.pl i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu www.kuratorium.wroclaw.pl oraz rozsyłane do szkół, przedszkoli
i placówek. W podobny sposób do nauczycieli docierają informatory jak uczyć na odległość oraz poradniki dobrych praktyk w zdalnym nauczaniu. -
Zwiększyła się ilość komputerowego sprzętu. Ministerstwo Cyfryzacji przeznaczyło jeszcze w r. szk. 2019/2020 kwotę 367 mln. zł na zakup komputerów, laptopów i tabletów do szkół w całym kraju, na początku
r. szk. 2020/2021 trafi do szkół kolejnych 40 tys. laptopów. Zakupów
z własnych środków dokonują też organy prowadzące oraz fundacje
i stowarzyszenia wspierające szkoły. - Ministerstwo Edukacji Narodowej jeszcze wiosną br. uruchomiło platformę edukacyjną e-podręczniki.pl. Umożliwia ona bezpłatne prowadzenie zajęć on-line, zawiera cenne materiały dydaktyczne, jest systematycznie wzbogacana. Niektóre samorządy uruchomiły własne platformy cyfrowe do zdalnego nauczania.
- Wszystkim instytucjom i osobom - z dyrektorami szkół, przedszkoli i placówek na czele - dzięki którym w jednostkach oświatowych w naszym województwie jest bezpiecznie należy się serdeczne podziękowanie i szacunek. Bardzo, ale to bardzo dziękuję!
Szanowni Państwo!
Bardzo proszę o zrozumienie dla rygorów sanitarnych i zasad wprowadzonych przez dyrektorów w szkołach, przedszkolach i placówkach. Proszę, abyście Państwo je respektowali, a do ich przestrzegania i stosowania motywowali swoje pociechy. Regulaminy obowiązujące w szkołach w czasie pandemii koronawirusa mogą być modyfikowane. Państwa wnioski i postulaty czy to indywidualne, czy formułowane przez Radę Rodziców
i Radę Szkoły (społeczny organ złożony w równych częściach z uczniów, nauczycieli
i rodziców; działa w niektórych szkołach na Dolnym Śląsku) bez wątpienia zostaną wzięte pod uwagę przez dyrektorów.
Proszę o konsekwencję i wytrwałość w stosowaniu się do zasad sanitarnych
(w szczególności częste mycie i dezynfekowanie rąk; zachowywanie dystansu tam, gdzie jest to możliwe; noszenie maseczek i przyłbic, tam gdzie jest to zalecane). Bezcenna i niezbędna jest odpowiedzialność za siebie i innych (gdy jestem chory - kontaktuję się telefonicznie
z lekarzem, nie idę do pracy; kiedy mam dziecko chore - kontaktuję się telefonicznie
z lekarzem, nie wysyłam dziecka do przedszkola, szkoły, placówki).
Zachęcam do odwiedzania stron internetowych Ministerstwa Edukacji Narodowej
i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, strony te są bogatym źródłem aktualnych
i wiarygodnych informacji, dostarczają zainteresowanym użytecznej wiedzy. W ważnych sprawach i z problemami, które z różnych powodów nie są rozwiązywane w szkole, przedszkolu czy placówce, proszę o kontakt z pracownikami Kuratorium Oświaty zarówno we Wrocławiu, jak i w Delegaturach Kuratorium w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu.
Z powodu pandemii koronawirusa preferowany jest kontakt telefoniczny i e-mailowy.
Jestem święcie przekonany, że jako jedna wielka oświatowa rodzina podołamy wyzwaniu, zdamy egzamin z solidarności, odpowiedzialności i dyscypliny. W tych trudnych chwilach wspierając się - bądźmy razem!
Z życzeniami zdrowia i wyrazami szacunku
Roman Kowalczyk
Dolnośląski Kurator Oświaty -
Z radością informuję, że na dzień 14 września br. rano w naszym województwie nauczaniem zdalnym zostało objętych 4 jednostek oświaty, zaś nauczanie hybrydowe (częściowo stacjonarne, częściowo zdalne) odbywa się
-
Informacja dot. dożywiania uczniów w roku szkolnym 2020/2021
INFORMACJAMiejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowogrodźcu informuje:Zgodnie z Uchwałą Nr 140 Rady Ministrów z dnia 15 października 2018r. w sprawie ustanowienia wieloletniego programu „Posiłek w szkole i domu” na lata 2019-2023 można pobierać i składać wnioski o przyznanie dożywiania w szkole na rok szkolny 2020/2021. Zgodnie z w/w Uchwałą kryterium dochodowe dla osoby samotnie gospodarującej wynosi 701 zł, a dla osoby w rodzinie 528 zł.Kryterium uprawniające do pomocy w formie dożywiania zgodnie z Uchwałą Nr III/18/18 Rady Miejskiej w Nowogrodźcu z dnia 21 grudnia 2018r. w sprawie zasad zwrotu wydatków i udzielania wsparcia w formie posiłku, świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych wynosi:- do 150% kryterium dochodowego, o którym mowa w art. 8 ustawy o pomocy społecznej, tj. dla osoby samotnie gospodarującej kwota dochodu wynosi 1051,50 zł, a dla osoby w rodzinie 792 zł.Zgodnie z Uchwałą Nr III/20/18 Rady Miejskiej w Nowogrodźcu z dnia 21 grudnia 2018r. w sprawie zasad zwrotu wydatków i udzielania wsparcia w formie posiłku, świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych wynosi:- do 200% kryterium dochodowego, o którym mowa w art. 8 ustawy o pomocy społecznej, tj. 1402 zł dla osoby samotnie gospodarującej, a dla osoby w rodzinie 1056zł.
Zainteresowanych pomocą w formie dożywiania dzieci w szkole prosimy o zgłaszanie się do MGOPS przy ul. A. Asnyka 53 w Nowogrodźcu. -
Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie
Szanowni Rodzice!
Drodzy uczniowie!
Z radością powitamy Was w progach szkoły w dniu 1 września 2020 r. Bardzo nam brakowało bezpośredniego kontaktu z naszymi wychowankami oraz Państwem!
Sytuacja epidemiczna w naszym kraju, sprawia, że wszyscy jesteśmy obowiązani przestrzegać zasady higieny i procedury ograniczające ryzyko zarażenia się koronawirusem.
W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ jako Dyrektor szkoły odpowiedzialny za bezpieczeństwo naszych uczniów, wdrożyłem wiele procedur postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych. Wszystkie zostały umieszczone na stronie www.spgieraltow.pl i bardzo proszę o zapoznanie się z nimi i ścisłe przestrzeganie.
Rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy w formie stacjonarnej, co oznacza, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze w chwili obecnej będą prowadzone w budynku szkolnym i na obiektach należących do placówki.
Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą, aby stosować się do poniższych zasad:
- Podanie wychowawcy możliwie najszybszej formy kontaktu.
- Rodzice do oddziału przedszkolnego/szkoły przyprowadzają dziecko zdrowe.
- Do szkoły może uczęszczać tylko uczeń zdrowy.
- Dzieci chore, zakatarzone lub z temperaturą nie będą przyjmowane.
- Do placówki nie będzie przyjęte dziecko, którego domownik odbywa kwarantannę. Rodzic/prawny opiekun dziecka, ma obowiązek niezwłocznie zgłosić dyrektorowi szkoły fakt odbywania przez domownika kwarantanny, jeżeli taka sytuacja zaistnieje, pod rygorem odpowiedzialności za zagrożenie bezpieczeństwa zdrowia i życia osób trzecich.
- Wprowadza się zakaz przynoszenia z domu zabawek i innych przedmiotów.
- Do odwołania wprowadza się zakaz przebywania na terenie szkoły rodziców i osób trzecich, poza terenem przed wejściami do szkoły, stanowiącym przestrzeń wspólną.
- W przypadku odbywania przez dziecko okresu adaptacyjnego w placówce rodzic / opiekun za zgodą dyrektora może przebywać na terenie placówki z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (min. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu społecznego co najmniej 1,5 m. tylko osoba zdrowa, w której domu nie przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych).
- Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły (tylko do drzwi wejściowych) zachowując zasady:
- 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
- dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
- dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
- opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
- W uzasadnionym podejrzeniu, że dziecko jest chore (np. wysoka temperatura) i może zarażać inne dzieci, nie będzie ono przyjęte, a rodzice zostaną poproszeni o niezwłoczny kontakt z lekarzem. Rodzic jest zobowiązany poinformować dyrektora lub nauczyciela o stanie zdrowia dziecka. W sytuacji, gdy zachorowanie ma miejsce w czasie pobytu dziecka w szkole, zostanie ono umieszczone w izolatorium do czasu odbioru go przez rodzica. Szkoła zapewnia opiekę w czasie przebywania ucznia w izolatorium.
- W szkole w przestrzeniach wspólnych (szatnia, korytarze) obowiązuje noszenie maseczek. Uczniowie nie noszą maseczek podczas zajęć, ale jeśli rodzic uważa to za konieczne nie ma przeciwwskazań.
- Rodzic odprowadzający oraz dzieci i młodzież przychodzą w maseczce ochronnej zasłaniającej nos oraz usta.
- Uczeń do szkoły może przynieść przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mają znajdować się na ławce szkolnej ucznia. Uczeń nie może wymieniać się pomocami dydaktycznymi i przyborami z innymi kolegami oraz nie może ich pożyczać.
- Rodzice mogą przebywać na terenie placówki po wcześniejszym uzgodnieniu z wychowawcą, nauczycielem lub dyrektorem nie dłużej niż istnieje potrzeba. Rodzic ma obowiązek założyć maseczkę na usta i nos oraz zdezynfekować ręce przed wejściem.
- Uczniowie samodzielnie rozbierają się w szatni.
- Rodzic odbierający dziecko ze szkoły powinien być wyposażony w maseczkę zasłaniającą nos i usta.
- Rodzic oczekuje na przyprowadzenie dziecka na zewnątrz szkoły, zachowując dystans społeczny i ograniczając do minimum kontakty z innymi rodzicami oczekującymi na odbiór dziecka.
- Osoby upoważnione odbierają dziecko ze świetlicy szkolnej osobiście. Po wejściu do budynku szkoły zasłaniają usta i nos, dezynfekują ręce oraz zachowują odległość od innych osób min. 1,5 m.
- Dzieci przebywające na placu zabaw lub na boisku szkolnym, przyprowadza do oczekujących rodziców nauczyciel lub upoważniony pracownik szkoły.
- Wszelkie informacje na temat dziecka rodzic może uzyskać bezpośrednio od nauczyciela, przez kontakt mailowy lub telefoniczny z nauczycielem.
- Uczeń klasy IV – VIII, po zakończonych lekcjach udaje się do szatni i do wyjścia głównego w celu opuszczenia szkoły.
Z poważaniem
Piotr Fedorowicz
Regulamin organizacji pracy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie w czasie pandemii COVID-19 znajduje się w załaczniku. -
PROCEDURY DOT. FUNKCJONOWANIA DZIECKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
Procedura przyprowadzania, przebywania i odbierania dzieci w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie w roku szkolnym 2020/2021 znajduje się w załaczniku.
-
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
-
Zestaw podreczników do religii
-
Ogólnopolski Program ,,Uczymy Dzieci Programować ‘’ w oddziale przedszkolnym
-
Przedstawienie muzyczne ,,Królewna Wanda’’
Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I,II,III i VI zaprezentowali swój talent aktorski
w przedstawieniu muzycznym pt ,,Królewna Wanda ’’Przedstawienie odbyło się 7 marca 2020 roku . -
Zebranie rodziców dzieci z odziału przedszkolnego 2020/2021
Zebranie rodziców dzieci z odziału przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021 odbędzie się 29.06.2020 r. o godzinie 14:00 w sali gimastycznej szkoły. Serdecznie zapraszam wychowawca Ewa Duch. -
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - WAŻNE
Instrukcja dla uczniów zdających egzamin ósmoklasisty
HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2019/2020
W szkołach dla dzieci i młodzieży, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym
W terminie głównym
- język polski - 16 czerwca 2020 r. (wtorek) godz. 9.00
- matematyka - 17 czerwca 2020 r. (środa) godz. 9.00
- język obcy nowożytny - 18 czerwca 2020 r. (czwartek) godz.9.00
W terminie dodatkowym
- język polski - 7 lipca 2020 r. (wtorek) godz. 9.00
- matematyka - 8 lipca 2020 r. (środa) godz.9.00
- język obcy nowożytny - 9 lipca 2020 r. (czwartek) godz.9.00
CZAS TRWANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY Z POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW
Czas trwania (min.)
arkusz
standardowy
przedłużenie czasu,
o którym mowa w pkt. 17.Komunikatu CKE
język polski
120
do 180
matematyka
100
do 150
język obcy nowożytny
90
do 135
1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
2. Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca.
3. W przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
4. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły
z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
5. Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:
a) zdający,
b) osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, tj. członkowie zespołów nadzorujących, obserwatorzy, egzaminatorzy, specjaliści pracujący ze zdającymi, którym przyznano dostosowanie warunków lub formy przeprowadzania egzaminu, osoby wyznaczone do przygotowania i obsługi oraz obsługujące sprzęt i urządzenia wykorzystywane w czasie egzaminu (np. komputery, sprzęt medyczny), asystenci techniczni,
c) inni pracownicy szkoły odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję, obsługę szatni itp.
d) pracownicy odpowiednich służb, np. medycznych, jeżeli wystąpi taka konieczność.
6. Niedozwolone jest przebywanie na terenie szkoły osób innych niż wyżej wymienione, w tym rodziców/prawnych opiekunów uczniów (z wyjątkiem sytuacji, gdy zgodę na taki sposób dostosowania warunków przeprowadzania egzaminu wydał dyrektor OKE, lub jeżeli zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się), przedstawicieli mediów.
7. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
8. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych i linijki.
9. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
Środki bezpieczeństwa osobistego
1. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
2. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających lub
3. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
a) podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie,
b) wychodzi do toalety,
c) kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
4. Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku / stanowisku egzaminacyjnym (w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc.
5. Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą nosić przyłbicę.
6. Sytuacja, w której dany zdający ze względów zdrowotnych nie może zakrywać ust i nosa, powinna zostać zgłoszona dyrektorowi.
7. Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.
8. Wrażeniami po egzaminie dzielimy się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, a unikamy spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.
-
OFERTA SZKÓŁ
INFORMACJA DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORIA OŚWIATY
Zachęcamy uczniów i rodziców do skorzystania z szerokiej oferty szkół techników i branżowych szkół I stopnia z całą pewnością przyczyni się do dokonywania przez młodych ludzi właściwego wyboru przyszłej drogi edukacji w przededniu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i kończącego się roku szkolnego 2019/2020. -
Wyróżnienie w konkursie squla- „Wymarzony Dzień Dziecka”
Uczniowie klasy I pracując w trakcie nauki zdalnej na platformie edukacyjnej squla wzięli udział w konkursie „WYMARZONY DZIEŃ DZIECKA”. -
Dzień Dziecka
-
Wyniki konkursu
Witam Was serdecznie.
Dziękuję wszystkim, tym, którzy wzięli udział w konkursie o Janie Pawle II. Mieliśmy bardzo trudne zadanie z wyborem zwycięzcy. Każda praca była piękna i na temat, ale konkursy polegają na tym, że zwycięzca musi zostać wybrany.
Grupa "0" czyli przedszkolna
Wszystkie dzieci, które przysłały prace z tej grupy zajmują I miejsce, a są to:
Ania Mazurkiewicz
Antoś Kozioł
Milenka Sygut
Wojtuś Winnicki
Kl. I-III
I miejsce: ZUZIA GRUDA
Wyróżnienia:
Łucja Szuter
Maja Demska
Kl. V-VIII
I miejsce: SŁAWEK PRUSZYŃSKI
Wyróżnienia:
Basia Biela
Marysia Szuter
Wszystkim GRATULUJEMY !!!
Zwycięzcom zostaną wręczone nagrody.
Agata Piwowarska
-
PLAN DYŻURÓW NAUCZYCIELI
Plan dyżurów nauczycieli w ramach konsultacji uczniowskich.
PONIEDZIAŁEK 01.06
p. Mirosław Zborowski g. 9:00 – 10:30
p. Małgorzata Chlastawa g. 9:00 – 10:30WTOREK 02.06
p. Agnieszka Jaworska g. 9:00 – 10:30
p. Łucja Rutyna-Chwała g. 10:00 – 11:30
p. Agnieszka Małek-Jakubczyc g. 10:00 – 11:30
p. Alicja Wołkowska g. 10:00 – 11:30ŚRODA 03.06
p. Krystyna Zając g. 9:00 –10:30
p. Dariusz Kril g. 9:00 – 10:30
p. Agata Piwowarska g. 10:30 – 12:00CZWARTEK 04.06
p. Amelia Półtoranos g. 9:00 – 10:30
PIĄTEK 05.06 p. Karolina Jackowska g. 12:00 – 13:30
PONIEDZIAŁEK 08.06
p. Marcelina Król g. 9:00 – 10:30
-
PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA
PROCEDURA ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCA
W SZKOLE PODSTAWOWEJ im. JANA PAWŁA II w GIERAŁTOWIE
W OKRESIE PANDEMII COVID-19
W związku ze stopniowym udostępnianiem przestrzeni szkolnej w trakcie trwania pandemii, proszę o zapoznanie się z wprowadzonymi na ten czas procedurami. Dotyczy to szczególnie tych osób, których dzieci chciałyby skorzystać z bezpośrednich konsultacji z nauczycielem na terenie szkoły. Ponieważ jest to obarczone wieloma ograniczeniami i obostrzeniami konieczne będzie wypełnienie odpowiedniej deklaracji i dostarczenie jej do szkoły w sposób ustalony w procedurach.
Zachęcam także, aby w miarę możliwości korzystać z konsultacji indywidualnych z nauczycielami poprzez dostępne środki komunikacji elektronicznej.
Procedury, oraz odpowiednie wzory deklaracji znajdziecie państwo w załącznikach.
-
Harmonogram konsultacji
Konsultacje dla uczniów klasy ósmej:
- z języka angielskiego i matematyki odbędą się 25 maja 2020 r. (poniedziałek)
od godz. 9:00 do godz. 11:00
- z języka polskiego i języka niemieckiego 27 maja 2020 r. (środa) od godz. 9:00 do godz. 11:00
Wychowawca serdecznie wszystkich zaprasza.
-
Konsultacje w szkole -wytyczne
Konsultacje w szkole – wytyczne
Uczniu:
- Otrzymujesz możliwość konsultacji indywidualnych lub grupowych. Zapoznaj się z ich harmonogramem.
- Nie umawiaj się na konsultacje, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
- Jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej – nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia.
- Zabieraj do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od innych uczniów.
- W drodze do i ze szkoły oraz na terenie szkoły korzystaj z osłony na usta i nos oraz zachowuj dystans społeczny (maseczki).
- Przed wejściem do szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji natychmiast umyj ręce.
- Z szatni korzystaj według zasad ustalonych przez dyrektora szkoły.
- Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
- Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie.
- Unikaj większych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły.
-
100 rocznica urodzin Jana Pawła II
Jan Paweł II – papież pielgrzym
Karol Wojtyła – urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Gdy miał 9 lat, zmarła mu mama, wychowywał go ojciec. Podczas nauki w gimnazjum Karol interesował się literaturą i teatrem. Występował w teatrze, pisał sztuki i wiersze. Lubił sport - grał w piłkę, jeździł na nartach, odbywał piesze wędrówki i pływał kajakiem. Był bardzo pobożny. Studia na Uniwersytecie Jagiellońskim przerwała mu II wojna światowa. Pomimo wojny nie porzucił nauki. Studiował na tajnym wydziale - teologię, jednocześnie ciężko pracując
w kamieniołomie. W 1946 roku przyjął święcenia, wyjechał do Rzymu aby kontynuować naukę. Karol Wojtyła był bardzo cenionym duchownym. Gdy miał 38 lat został biskupem a następnie arcybiskupem krakowskim. W roku 1978 został papieżem i przyjął imię Jan Paweł II. Był papieżem pielgrzymem. Podawanie liczby papieskich pielgrzymek i wymienianie krajów, które odwiedził, nie ma sensu. Jan Paweł II był wszędzie. Stał się obywatelem świata. Gdy zadawano mu pytanie, niemal zawsze odpowiadał w tym samym języku. Był znakomitym mówcą, potrafił prowadzić zabawny dialog z młodymi ludźmi. Mówił o rzeczach najważniejszych: o Chrystusie, wierze, wolności i godności człowieka. Był wielkim autorytetem moralnym. W swoich naukach nawoływał do życia w pokoju i przestrzegania praw człowieka. Kościół za pontyfikatu Jana Pawła II okazał moc, jakiej w świecie polityki nie ujawniał od wieków. Papież pielgrzym siłą wiary przyczynił się do obalenia komunizmu, upadku żelaznej kurtyny i końca zimnej wojny. My, Polacy zawdzięczamy mu wolność. To on przybył do nas i nas wyzwolił. Zawdzięczamy mu najpiękniejsze i najbardziej wzruszające wspomnienia. I wspaniałe zawołanie, które pomaga nam żyć i wierzyć: „Totus Tuus”.
Dzisiaj, 18 maja - w setną rocznicę urodzin „człowieka z dalekiego kraju” proponujemy odwiedzenie strony Instytutu Pamięci Narodowej, która prezentuje papieskie pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Oto link: https://pielgrzymki.ipn.gov.pl/ -
Programu “Szkoła z Gigantami”
*** Nasza szkoła dołączyła do programu “Szkoła z Gigantami” organizowanego przez szkołę @Giganci Programowania. Projekt został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji.
-
Barwy ojczyste w wykonaniu przedszkolaków
-
ŚWIĘTO NARODOWE TRZECIEGO MAJA
ŚWIĘTO NARODOWE TRZECIEGO MAJA
3 maja 1791 r. uchwalona została KONSTYTUCJA, która przeszła do historii. Była druga na świecie i pierwsza w Europie. Zmieniła ustrój na monarchię konstytucyjną oraz ograniczyła demokrację szlachecką. Uczniowie z Gierałtowa przypominają
2 maja to Dzień Flagi. Biel na niej to szlachetność i czystość zamiarów. Czerwień oznacza odwagę i waleczność Polaków walczących o ojczyznę. Oto zdjęcia flag w Gierałtowie
-
KONKURS
Zbliża się setna rocznica urodzi Wielkiego papieża Jana Pawła II - patrona naszej szkoły. Z tej okazji ogłaszam KONKURS plastyczny w trzech kategoriach wiekowych. Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej na kartce o formacie A 4, techniką dowolną- ogranicza was tylko wyobraźnia. Z pośród wszystkich prac zostaną wybrane i nagrodzone trzy najładniejsze- po jednej z każdej grupy wiekowej (niewykluczone wyróżnienia). Wszyscy uczniowie biorący w konkursie udział dostaną z religii 6.
Zdjęcia prac nadsyłajcie na adres e-mailowy a.piwowar@interia.eu do dnia 8 maja.
Oryginały prac przyniesiecie po powrocie do szkoły i zrobimy z nich wystawę oraz zwycięzcom wręczymy nagrody.
Tematy prac
Grupa przedszkolna
Proszę, aby rodzice znaleźli w sieci i wydrukowali kolorowankę przedstawiającą Jana Pawła II, a dzieci samodzielnie mają ją pokolorować. Wygra najpiękniej pokolorowana ilustracja.
Grupa klas I-III
"Jan Paweł II w oczach dziecka"
Grupa Klas V-VIII
" Jan Paweł II i młodzież"
Życzę owocnej pracy.
Agata Piwowarska -
ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ
PAMIĘĆPrzed II wojną światową w wielu miejscach w całej Polsce mieszkali Żydzi. Co trzeci mieszkaniec przedwojennej Warszawy miał żydowskie pochodzenie. W czasie wojny w wielu miastach niemieccy okupanci stworzyli specjalne zamknięte dzielnice nazwane gettami. W tych dzielnicach zmuszeni byli zamieszkać, pod groźbą utraty życia, wszyscy polscy Żydzi. 19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim; mieszkańcy getta, ci, którym udało się przeżyć w ciężkich warunkach panujących za murem, zdecydowali się walczyć zbrojnie o swoją godność.Uczniowie klasy VIII naszej szkoły przypominają, że 19 kwietnia to rocznica wybuchu powstania
w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno - edukacyjną „Żonkile”. Zapytacie „Dlaczego właśnie żonkile” ? Otóż ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami, najczęściej żonkilami. Od tego momentu żółty żonkil stal się symbolem zbiorowej pamięci. Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami.Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość. W tym roku przypada 77. rocznica powstania.
-
#ZostańWDomu
Uczniowie naszej szkoły, przyłączyli się do społecznej akcji #zostanwdomu.
W ramach konkursu przesyłali zdjęcia jak kreatywnie spędzają czas w domu.
Pamiętajmy ograniczenie kontaktów społecznych może uchronić Nas i Naszych bliskich przed zachorowaniem oraz groźnymi powikłaniami związanymi z chorobą.Zatem – zostańcie w domu!
-
#zostańwdomu# TAK NAS ZACHĘCAJĄ UCZNIOWIE KLASY TRZECIEJ
Oliwia Kojder kl. III Tymoteusz Wyporkiewicz kl. III Paweł Gargoliński kl. III Maja Demska kl. III -
KONKURS #ZostańWDomu
Przypominamy, że do piątku czekamy jeszcze na Wasze zdjęcia- Jak kreatywnie spędzasz czas w domu?
Pamiętaj o umieszczeniu na zdjęciu napisu #ZostańWDomu.
Wyślij zdjęcie na adres marcelina0706@wp.pl
Najciekawsze pomysły zostaną zagrodzone. -
LEKCJE Z TVP
Już ruszyły pierwsze lekcje z TVP! Materiały są emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdują się także na VOD.TVP.PL.
„Szkoła z TVP” to wzbogacenie oferty edukacyjnej Telewizji Polskiej, skierowanej do nauczycieli, dyrektorów, uczniów i rodziców.
W ramach akcji na antenach TVP są emitowane materiały dostosowane do podstawy programowej szkół podstawowych.
OTWÓRZ ZDJĘCIE I ZAPOZNAJ SIĘ Z PLANEM LEKCJI W POSZCZEGÓLNYCH KLASACH. -
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
Rodzice i uczniowie klasy VIII
zapraszam wszystkich 30 marca, 31 marca i 1 kwietnia 2020 r
do próbnego egzaminu ósmoklasisty
Uprzejmie informuję, że Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego).
Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:
- 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski
- 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka
- 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.
Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, np.
- w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania;
- na wydruku – należy jednak pamiętać, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką;
- korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie – po wydrukowaniu);
- na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.
Proponujemy również, aby uczniowie przesłali swoje rozwiązania do nauczycieli (np. e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań), którzy – korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną, np.
- w postaci krótkiego komentarza w e-mailu;
- podczas spotkania on-line – indywidualnego albo z grupą;
- w postaci komentarzy w pliku – w przypadku, jeśli uczeń przesłał odpowiedzi w pliku edytowalnym.
Proponuję, aby próbny egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów), choć mam pełną świadomość, że w warunkach domowych może to być trudne do zrealizowania. Egzamin ten jest organizowany przede wszystkim dla uczniów – odpowiedzialność za samodzielność pracy leży po ich stronie.
Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:
- informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów;
- przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów;
- arkusze pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty;
- arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r.;
- osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych;
- filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.
Załącznik:
1. Próbny egzamin ósmoklasisty – informacja MEN i CKE -
Poradnik Pedagoga Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie dla uczniów.
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Drodzy uczniowie. Jeśli ktoś z Was potrzebuje jakiejkolwiek pomocy czy wsparcia w czasie panowania epidemii koronawirusa proszę o bezpośredni kontakt mailowy gosia.chlastawa@interia.pl codziennie od godziny 8.00 do 10.00. Przygotowałam dla Was kilka rad i wskazówek, proszę się z nimi zapoznać.
Jak skutecznie mobilizować się do nauki w domu?-porady dla uczniów
-
JAK PORADZIĆ SOBIE Z LĘKIEM W CZASIE EPIDEMII ?
JAK PORADZIĆ SOBIE Z LĘKIEM W CZASIE EPIDEMII?
Jak rozmawiać z dzieckiem o epidemii koronawirusa?
Jak zorganizować dzień z dziećmi w domu?
Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w sieci?
Jak motywować dziecko do nauki?
Jak rodzice powinni postępować, aby zachęcić dzieci do nauki?
Odpowiedzi na pytania znajdziecie Państwo w Poradniku Pedagoga Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie dla rodziców.
-
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
Od środy szkoły mają obowiązek nauczania na odległość - weszło w życie rozporządzenie MEN w tej sprawie- do 10.04.2020r. Od 25.03.2020r. realizujemy podstawę programową. Obecnie zasadniczym sposobem komunikacji z uczniami jest strona internetowa szkoły- zakładka (po lewej stronie) ZDALNE NAUCZANIE oraz grupy utworzone przez nauczycieli na FB lub Messenger. Szkoła korzysta też z systemu EduNect, gdzie nauczyciele będą zadawać Wam ćwiczenia do wykonania. Zajęcia zdalne będą realizowane według planu lekcji, który obowiązywał, gdy chodziliśmy do szkoły.
Każdy uczeń o specjalnych potrzebach edukacyjnych uzyska wsparcie specjalistów prowadzących tego typu zajęcia. Wszelkie informacje znajdują się w zakładce ZDALNE NAUCZANIE – POMOC PSYCHOLOGICZNO- PEDAGOGICZNA. Potrzebującym wsparcia, pomocy udziela pedagog szkolny – codziennie w godz. 8.00- 10.00 pod adresem mailowym gosia.chlastawa@interia.pl .
Uczniowie, pamiętajcie, że Wasza praca będzie podlegała ocenie, tak jak to było dotychczas w szkole. Część wykonanych zadań będziecie musieli przekazać nauczycielom do sprawdzenia (drogą elektroniczną – mailem, poprzez utworzone grupy, np. w formie zdjęć, wiadomości).Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, informuję, że macie możliwość kontaktowania się z nauczycielami przez:
- Wołkowska- grupy na FB, Messenger
- Małek- grupy na FB, Messenger
- Półtoranos- grupy na FB, Messenger
Ł. Rutyna- Chwała- klasa III-grupa, biologia- mail biologia.gier@gmail.com
M. Chlastawa- gosia.chlastawa@interia.pl
K. Zając- krystynazajac5@wp.pl
A. Jaworska –logopedia, muzyka i plastyka- jaworskaaga123@o2.pl,
e. wczesnoszkolna kl.II- Messenger
M.Król- marcelina0706@wp.pl, grupa
M. Zborowski- m.zborowski@spnowogrodziec.pl
K. Jackowska- englishmaker@op.pl
A. Piwowarska- a.piwowar@interia.eu
R. Bafeltowska- kontakt telefoniczny bezpośrednio z uczniem
W razie pytań proszę o kontakt: spgier@poczta.onet.pl
Życzę Wszystkim owocnej pracy
oraz dużo, dużo zdrowia.
Pozostajemy w kontakcie.
Pozdrawiam.
P.Fedorowicz
-
OGŁOSZENIE DYREKTORA SZKOŁY
W związku z epidemią koronawirusa wprowadzam do odwołaniazakaz wstępu na teren szkoły, sali gimnastycznej,boiska sportowego oraz placu zabaw osobom niebędącym pracownikami.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w GierałtowiePodstawa prawna:
zalecenie Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 20 marca 2020 r -
INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW kl.III
Pani Łucja Rutyna w celu kontaktowania się z rodzicami i dziećmi utworzyła na Facebooku grupę o nazwie Gierałtów klasa III, prosi rodziców i uczniów o dołączenie do grupy. -
INFORMACJA DOTYCZĄCA LEKCJI HISTORII
W związku z nauczaniem zdalnym informuję, że pani Amelia Półtoranos założyła do kontaktu grupy na Messengerze i oddzielne poczty, wysyłane są tam informacje co do każdej lekcji. Z klasą VI pozostaje kontakt przez stronę szkoły. klasa forma kontaktu email 5 Messenger - grupa o nazwie: klasa 5 Gierałtow Gieraltowklasa5@interia.pl 6 strona szkoły 7 Messenger - grupa o nazwie: Gierałtow Klasa 7 Gieraltowklasa7@interia.pl 8 Messenger - grupa o nazwie: Gierałtówklasa 8 Gieraltowklasa8@interia.pl -
INFORMACJA DOTYCZĄCA NAUKI JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Pani Agnieszka Małek-Jakubczyc utworzyła w celu komunikowania się w sprawach związanych z językiem niemieckim grupy na Facebooku. Prosimy o zapisywanie się do poszczególnych grup:
kl. I - Gierałtów Niemiecki I
kl. II - Gierałtów Niemiecki II
kl. III - Gierałtów Niemiecki III
kl. V - Gierałtów Niemiecki V
kl. VI - Gierałtów Niemiecki VI
kl. VII - Gierałtów Niemiecki VII
kl. VIII- Gierałtów Niemiecki VIII
Proszę o wykonanie do środy zadań umieszczonych w zeszłym tygodniu na stronie internetowej szkoły a od środy na grupach (wg planu kiedy dana klasa ma j. niemiecki) będą ukazywały się zadania, materiały, wskazówki dotyczące kolejnych lekcji.
Pozdrawiam
-
JĘZYK ANGIELSKI
KLASA VIII/ 20.03.2020
- Powtarzamy słownictwo DISASTER ZONE (podręcznik str.56)
- Przypominamy sobie czas Past Continuous i wykonujemy zadanie 3 str.58
- Przygotowujemy plakat na temat omawianego czasu (zasady budowy, użycie) (zdjęcie plakatu proszę wysłać na maila do wtorku, 24.03. godz.22.00)
- Dla powtórzenia czasu przesyłam prezentację.
Język angielski:
KLASA VII/ 20.03.2020
- Przypominamy sobie odmianę czasownika TO BE ( proszę wypisać poprawne formy w zeszycie i przesłać mi zdjęcie kartki lub zapisać odmianę w treści maila do poniedziałku 23.03. godz.22.00).
- Przypominamy sobie czas Present Continuous (podręcznik, strona 58)
- Wykonujemy plakat ilustrujący budowę czasu i zasady użycia. (zdjęcie plakatu wysyłamy do wtorku, 24.03. godz.22.00)
- Dla powtórzenia wysyłam planszę gramatyczną.
POWODZENIA!
Karolina Jackowska
e-mail: englishmaker@op.pl
-
INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
Pan Dariusz Kril utworzył na facebooku grupy do komunikowania się z Wami w sprawach dotyczących matematyki i innych przedmiotów, które prowadzi.
Dla klasy V - grupa V MAT Gierałtów.
Dla klasy VI - grupa VI MAT Gierałtów.
Dla klasy VII - grupa VII MAT Gierałtów.
Dla klasy VIII grupa VIII MAT Gierałtów.
Na bieżąco zamieszczane są zalecane materiały do wykonania, linki do ciekawych stron, odpowiedzi na pytania i omówienie trudniejszych zadań. Wszystkich, którzy jeszcze nie dołączyli do grup serdecznie zapraszam.
Dariusz Kril -
Zadania z fizyki dla kl. VII i VIII
Zadania do zrobienia dla kl VII i VIII Klasa VII Zadania - ruch jednostajny prostoliniowy Zadanie 4,5,6 i 7 str. 134 do zeszytu Klasa VIII Charakteryzujemy ruch drgający str.157 Notatka w zeszycie o tym ruchu i jego cechach zadanie 1,2 str. 163, 3 str. 164 Pozdrawiam, Mirosław Zborowski
-
Materiały do samodzielnej pracy z przedmiotu HISTORIA
Przedmiot/
KlasaTemat
Strony
w podręcznikuCo zrobić ?
Historia 5
Kościół w średniowieczu
148 - 152
Zrobić w zeszycie notatkę
o średniowiecznych zakonachSztuka średniowiecza
153 - 156
Dokonać porównania stylu romańskiego
i gotyckiego (uczniowie mają materiały – karteczki do pocięcia i do dopasowania
do konkretnego stylu, robią to w zeszycie)Powtórzenie wiadomości
z działu „Społeczeństwo średniowiecza”131 - 158
W ramach powtórzenia w zeszycie robią zadania z podsumowania ze strony 158.
Historia 6
Rzeczpospolita pod rządami Wettinów
152 - 157
W ramach utrwalenia tematu zrobić zadania w Edu-Nect
Pierwszy rozbiór Polski
158 - 1562
Zrobić notatkę na temat reform przeprowadzonych przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, konfederacji barskiej i jej skutkach, I rozbiorze Polski. Przeanalizować mapę obrazującą Polskę po I rozbiorze.
Historia 7
I wojna światowa na ziemiach polskich
170 - 174
Uczniowie utrwalają wiadomości i dokonują analizy tekstu źródłowego ze strony 172 „Odezwa Józefa Piłsudskiego do Legionów Polskich”
Rewolucje w Rosji
175 - 179
Młodzież sporządza notatkę o przyczynach rewolucji w Rosji, znaczeniu rewolucji lutowej i przebiegu wojny domowej.
Historia 8
Początki władzy komunistów w Polsce
Dokonać analizy zmian granic Polski. Sporządzać mapę myśli na temat stosunku ludności do władz komunistycznych i sposobów przejmowania władzy przez komunistów.
Jak Polacy zasiedlali Ziemie Odzyskane
164 - 165
WOS 8
Państwo i demokracja
122 - 126
W ramach utrwalenia wiadomości wykonać z podręcznika ćw. 4 i 6 str. 127
Polska państwem demokratycznym
128 - 133
Do wykonania ćw.1 – 2 str. 132, ćw. 5,8 i 10 str. 133
Wszystkie klasy wykonują zadania dostępne w Edu-Nect.
-
INFORMACJA W SPRAWIE REKRUTACJI
Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021
Drodzy Państwo,
informuję, że rekrutacja do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021 przebiega zgodnie z terminami zawartym w Zarządzeniu nr 13 Burmistrza Nowogrodźca z dnia 28 stycznia 2020r. Wnioski do pobrania znajdują się na stronie internetowej szkoły. Z uwagi na zaistniałą obecnie sytuację można je złożyć drogą mailową – spgier@poczta.onet.pl
Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie, informuję, że komisja rekrutacyjna pozytywnie rozpatrzyła wszystkie złożone wnioski. -
Materiały do pracy z j ęzyka niemieckiego dla ucz. k. I-VIII
Język niemiecki
Kl. I
- Słuchamy z płyty piosenek z rozdziałów 1-9.
-Wykonujemy w zeszycie ćwiczeń pozostałe zadania z rozdział 9 („Meine Familie”)
-Bawimy się odgadując słówka ze słowniczka obrazkowego, który jest na końcu podręcznika
-Oglądamy serię filmików „Deutsch mit Socke”.
-Wykonujemy udostępnione lekcję na portalu Edu nect.
Kl. II
-Słuchamy piosenek z płyty z rozdziałów 1-7.
-Wykonujemy w zeszycie ćwiczeń pozostałe ćwiczenia z rozdziału 7 („Theo geht einkaufen”)
-Bawimy się odgadując słówka ze słowniczka obrazkowego, który jest na końcu podręcznika
-Oglądamy serię filmików „Deutsch mit Socke”.
-Wykonujemy udostępnione lekcję na portalu Edu nect.
Kl.III
-Słuchamy piosenek z rozdziałów 1-7.
-Jeśli któreś ćwiczenie w materiałach ćwiczeniowych z rozdziału 7 jest niewykonane to je uzupełniamy.
-Bawimy się odgadując słówka ze słowniczka obrazkowego, który jest na końcu podręcznika
-Oglądamy serię filmików „Deutsch mit Socke”.
-Wykonujemy udostępnione lekcję na portalu Edu nect.
Kl. V
-Powtarzamy wszystkie zwroty/słówka z rozdziału 4 (ze szczególnym uwzględnieniem zwrotów z „Nimm mich mit!”).
-Powtarzamy zagadnienia z rozdziału 4 zawarte w „Eine Prise Grammatik” (Obok zwrotów „Nimm mich mit!”-po prawej stronie na dole). Utrwalamy odmiany czasowników, reguły gramatyczne zapisane w zeszycie przedmiotowym.
-Czytamy Lesezauber pt. „Marie und ihre Pflichten” (str.84 w podręczniku)oraz wykonujemy w zeszycie zadania, które znajdują się pod tekstem. (zad. 1 – nie zaznaczamy, lecz wypisujemy w zeszycie nazwy czynności)
-Wykonujemy zadania Storyline na str.85 w podręczniku (słuchamy nagrania z płyty (CD 2, nagranie Nr 18)
-Wykonujemy udostępnione lekcje na portalu Edu nect.
-Osoby, które są chętne by wziąć udział w konkursie Edu nect o krajach niemieckojęzycznych przygotowują się do konkursu (Konkurs odbędzie się w późniejszym terminie). Materiały do konkursu dostępne są na stronie edu nect.
Kl. VI
-Powtarzamy wszystkie zwroty/słówka z rozdziału 4 (ze szczególnym uwzględnieniem zwrotów z „Nimm mich mit!”).
-Powtarzamy zagadnienia z rozdziału 4 zawarte w „Eine Prise Grammatik” (Obok zwrotów „Nimm mich mit!”-po prawej stronie na dole). Utrwalamy odmiany czasowników, reguły gramatyczne zapisane w zeszycie przedmiotowym.
-Przepisujemy do zeszytu i tłumaczymy zwroty „Nimm mich mit!” do lekcji 7 i 8. (Na końcu podręcznika przetłumaczone są całe zwroty)
-Słuchamy z nagrań z rozdziału 4 (www.wszpwn.pl/strefa-ucznia, kod dostępu 63689
-Czytamy „Lesezauber” po rozdziale 4 oraz wykonujemy do niego zadania w zeszycie przedmiotowym.
-Wykonujemy zad. Do „Storyline” po rozdziale 4.
- Osoby, które są chętne by wziąć udział w konkursie Edu nect o krajach niemieckojęzycznych przygotowują się do konkursu (Konkurs odbędzie się w późniejszym terminie). Materiały do konkursu dostępne są na stronie edu nect.
Kl. VII
- Utrwalamy użycie czasu przeszłego Perfekt (jeśli jakieś ćwiczenie w zeszycie ćwiczeń z lekcji 1, rozdział 4 nie jest wykonane to je uzupełniamy)
-Podręcznik, str. 92, czytamy „Grammatik 4” i wykonujemy w zeszycie zadanie 5, str. 92 oraz 6a i 6b str. 93.
-Wykonujemy w materiałach ćwiczeniowych ćwiczenia do lekcji 2 (rozdział 4).
- Osoby, które są chętne by wziąć udział w konkursie Edu nect o krajach niemieckojęzycznych przygotowują się do konkursu (Konkurs odbędzie się w późniejszym terminie). Materiały do konkursu dostępne są na stronie edu nect.
-Wykonujemy udostępnione lekcje na portalu edu nect.
-Oglądamy filmiki do nauki niemieckiego z serii „Erste Wege in Deutschland”.
Kl. VIII
-Utrwalamy słówka związane z ekologią (rozdział 4, lekcje 1)
-Wykonujemy w materiałach ćwiczeniowych zadania do lekcji 1, rozdział 4)
--Oglądamy filmiki do nauki niemieckiego z serii „Erste Wege in Deutschland”.
- Osoby, które są chętne by wziąć udział w konkursie Edu nect o krajach niemieckojęzycznych przygotowują się do konkursu (Konkurs odbędzie się w późniejszym terminie). Materiały do konkursu dostępne są na stronie edu nect.
Uczniowie, którzy piszą EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z JĘZ.NIEMIECKIEGO:
-Osoby, które posiadają własne Arkusze Ósmoklasisty uzupełniają je do końca, pozostałe osoby wykonują w domu wszystkie otrzymane ode mnie wcześniej arkusze.
-Utrwalamy zwroty potrzebne do napisania maila w jęz.niemieckim (kserówka) oraz powtarzamy „10 przydatnych zwrotów na Egz. Ósmoklasity ”(kserówka).
-Piszemy na kartce wypowiedź (50-120 słów) na temat : Jesteś na szkolnej wymianie międzynarodowej. W e-mailu do kolegi z Niemiec:
•poinformuj, w jaki sposób spędzasz czas podczas wymiany
•opisz dom, w którym gościsz
•napisz, jakie zwyczaje rodziny, u której mieszkasz, najbardziej Ci się podobają.
W razie pytań proszę o kontakt: Agnieszka Małek-Jakubczyc
deutschisttoll@interia.pl
-
Materiały do samodzielnej pracy z przedmiotu BIOLOGIA
Proszę zapoznać się z odpowiednimi tematami w podręczniku i na portalu epodreczniki.pl a następnie wykonać zadania. W przypadku braku możliwości wydrukowania, odpowiedzi zapisujemy w zeszycie. Klasa 7 wykonuje wszystkie zadania (dział: układ. wydalniczy jako powtórzenie). Klasy 5, 6 i 8 dwa pierwsze tematy. -
Materiały do pracy dla uczniów kl. III
Klasa 3
ŚrodaKRĄG TEMATYCZNY – ZIEMIA – TRZECIA PLANETA OD SŁOŃCA
Poznam Układ Słoneczny. Dowiem się, co to jest Droga Mleczna i kim był Mikołaj Kopernik. Poznam sposoby, jak zadbać o naszą planetę i moje najbliższe środowisko. Poćwiczę pisanie i czytanie ze zrozumieniem. Utrwalę dodawanie, odejmowanie i mnożenie. Posłucham utworów muzycznych. Przeprowadzę proste eksperymenty. Stworzę prace plastyczne, rozwiążę łamigłówki i quizy. Poćwiczę umiejętność samodzielnej pracy i posługiwania się nowymi technologiami. Powtórzę słownictwo i proste zwroty w języku obcym.
Dzień 1. Poznajemy Układ Słoneczny
- Scenariusz lekcji Scenariusz
- Lekcja „Poznaję Układ Słoneczny" z e-podręcznika (temat 116) Lekcja z e-podręcznika
- Obejrzyj film o „Narodzinach Ziemi" Materiał dodatkowy
- Obejrzyj film o „Układzie Słonecznym" Materiał dodatkowy
- Zaśpiewaj razem z NutkoSferą Materiał dodatkowy
- Posłuchaj wykładu Materiał dodatkowy
- Policz Materiał dodatkowy
- Rozwiąż zadania Materiał dodatkowy
- Zagraj, pokoloruj, zgadnij Materiał dodatkowy
- Zrób to sam Materiał dodatkowy
- Rozwiąż quiz Materiał dodatkowy
- Zagraj, pokoloruj, zgadnij Materiał dodatkowy
CzwartekDzień 2. W kosmosie
- Scenariusz lekcji Scenariusz
- Lekcja „Tajemniczy Kosmos" (temat 117) z e-podręcznika Lekcja z e-podręcznika
- Lekcja „Lecimy w Kosmos" (temat 118) z e-podręcznika Lekcja z e-podręcznika
- Obejrzyj film Materiał dodatkowy
- Scenariusz lekcji Scenariusz
- Zrób doświadczenie Materiał dodatkowy
- Film do doświadczenia Materiał dodatkowy
- Poćwicz liczenie Materiał dodatkowy
- Obejrzyj film Materiał dodatkowy
- Zagraj, pokoloruj, zgadnij Materiał dodatkowy
- Zagraj, pokoloruj, zgadnij Materiał dodatkowy
- Zagraj, pokoloruj, zgadnij Materiał dodatkowy
- Poćwicz liczenie Materiał dodatkowy
- Poćwicz liczenie Materiał dodatkowy
- Zrób to sam Materiał dodatkowy
PiątekDzień 3. Co wiemy o życiu na innych planetach?
- „Życie na innych planetach" (lekcja nr 119) z e-podręcznika Lekcja z e-podręcznika
- Obejrzyj film Materiał dodatkowy
- Posłuchaj wykładu Materiał dodatkowy
- Poćwicz liczenie Materiał dodatkowy
- Rozwiąż zadania matematyczne Materiał dodatkowy
- Obejrzyj film Materiał dodatkowy
- Zagraj, pokoloruj, zgadnij Materiał dodatkowy
- Zagraj, pokoloruj, zgadnij Materiał dodatkowy
- Zagraj, pokoloruj, zgadnij Materiał dodatkowy
- Zapoznaj się Materiał dodatkowy
- Zagraj, pokoloruj, zgadnij Materiał dodatkowy
- Zagraj, pokoloruj, zgadnij Materiał dodatkowy
- Zagraj, pokoloruj, zgadnij Materiał dodatkowy
- Zagraj, pokoloruj, zgadnij Materiał dodatkowy
- Zagraj, pokoloruj, zgadnij Materiał dodatkowy
PoniedziałekDzień 4. Czy Kopernik wstrzymał słońce?
- „Ziemia nasza planeta" (lekcja nr 120) z e-podręcznika Lekcja z e-podręcznika
- Scenariusz Materiał dodatkowy
- Obejrzyj film Materiał dodatkowy
- Obejrzyj film Materiał dodatkowy
- Rozwiąż zadania matematyczne Materiał dodatkowy
- Zagraj, pokoloruj, zgadnij Materiał dodatkowy
- Zaśpiewaj piosenkę Materiał dodatkowy
- Zagraj, pokoloruj, zgadnij Materiał dodatkowy
WtorekDzień 5. Dbamy o Ziemię
- Scenariusz lekcji Scenariusz
- „Dbajmy o przyrodę" (lekcja nr 122) z e-podręcznika Lekcja z e-podręcznika
- Scenariusz lekcji Scenariusz
- Obejrzyj film Materiał dodatkowy
- Zagraj, pokoloruj, zgadnij Materiał dodatkowy
- Poćwicz liczenie Materiał dodatkowy
- Obejrzyj film Materiał dodatkowy
- Obejrzyj film Materiał dodatkowy
- Zagraj, pokoloruj, zgadnij Materiał dodatkowy
- Zrób to sam Materiał dodatkowy
- Zrób to sam Materiał dodatkowy
- Zrób to sam Materiał dodatkowy
- Obejrzyj film Materiał dodatkowy
- Zagraj, pokoloruj, zgadnij Materiał dodatkowy
- Zagraj, pokoloruj, zgadnij Materiał dodatkowy
-
INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
Drodzy rodzice i uczniowie, jak już wiecie czas,który obecnie spędzacie w domach nie jest czasem wolnym od nauki. W związku z tym informujemy o rozwiązaniach, jakie zostały dla Was przygotowane w celu nauki w domach.
Pani Alicja Wołkowska utworzyła na facebooku grupy mające służyć do komunikowania się z Wami w sprawach dotyczących języka polskiego i tak: dla klasy V- grupa o nazwie V Gierałtów, dla klasy VI grupa VI Gierałtów, dla klasy VII- grupa VII Gierałtów i dla klasy VIII grupa VIII Gierałtów. Prosimy uczniów o zgłaszanie się na fb do poszczególnych grup.
Klasa VIII codziennie o godz. 9.00 zobowiązana jest do rozwiązywania arkuszy zadań egzaminacyjnych na stroniecke. gov.pl/egzamin ósmoklasisty/materiały dodatkowe/zestawy zadań powtórkowych . Rozwiązania zadań publikowane będą codziennie na powyższej stronie o godz. 15.00.
Przypominamy również o pracy z repetytoriami/powtórka z lektur i arkuszami egzaminacyjnymi, które macie w domach.
Uczniowie klas V-VIII korzystać powinni ze stron e-podręczniki. pl, portalu lektury gov.pl, serwisu ninateka.pl/edu, serwisu TVP Kultura, gdzie emitowane będą ekranizacje lektur.
Dla wszystkich klas zamieszczane będą na platformie EduNect zadania z poszczególnych przedmiotów do wykonania w domu.
Pani Marcelina Król (klasa I) komunikuje się ze swoimi uczniami za pośrednictwem rodziców, którzy uczestniczą w grupie utworzonej na Messenger. Osoby, które nie posiadają grupy mają wysyłane wiadomości prywatne- sms. Uczniowie dostają tam określony materiał, który mają zrealizować (w ćwiczeniach i podręcznikach). Otrzymali również w formacie PDF lekturę realizowaną w ramach projektu „Lekturki spod chmurki”- Detektyw pozytywka. Każdy uczeń korzysta również z platform edukacyjnych https://www.edunect.pl/login i https://www.squla.pl/. Utrwalają tam wiadomości z edukacji matematycznej, polonistycznej, społecznej i przyrodniczej.
Pani Łucja Rutyna prosi rodziców, by w tym wyjątkowym czasie, uczniowie kl. III otworzyli domowe biblioteki i jak najwięcej czytali. Podaje również adresy stron internetowych z ciekawymi propozycjami zadań.:
Klasa II - nauczyciel komunikuje się z rodzicami i dziećmi przez grupę utworzoną na Messenger. Tam są umieszczane codziennie ćwiczenia dla uczniów.
Zadania z języka niemieckiego kl. I-VIII w załączniku.
Materiały do pracy z przedmiotu BIOLOGIA
Materiały do samodzielnej pracy w domu. Proszę zapoznać się z odpowiednimi tematami w podręczniku i na portalu epodreczniki.pl a następnie wykonać zadania. W przypadku braku możliwości wydrukowania, odpowiedzi zapisujemy w zeszycie. Klasa 7 wykonuje wszystkie zadania (dział: układ. wydalniczy jako powtórzenie). Klasy 5, 6 i 8 dwa pierwsze tematy.
Owocnej pracy. Do zobaczenia w szkole.
-
UWAGA UCZNIOWIE KLASY ÓSMEJ
Centralna Komisja Egzaminacyjna uruchomiła specjalny kanał do powtórek przed egzaminem. Bardzo polecam aby z niego korzystać.
https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/
Każdego dnia, o godz. 9:00 pojawiają się kolejne zadania, a po godzinie 15:00 można sprawdzić rozwiązania.
Dodatkowo przypominam, że arkusze zadań egzaminacyjnych wraz z odpowiedziami z lat poprzednich (także egzaminy gimnazjalne) można znaleść na stronie:
https://szaloneliczby.pl/egzamin-osmoklasisty/
Życzę owocnej pracy, pozdrawiam.
W razie pytań lub wątpliwości piszcie na adres: dkril62@gmail.com
Dariusz Kril
-
INFORMACJA DLA UCZNIÓW
Ministerstwo Edukacji Narodowej na czas przerwy w zajeciach szkolnych przygotowało propozycje lekcji dla uczniów szkół podstawowych na dedykowanej stronie pod nazwą: Zdalne lekcje. Są one codziennie aktualizowane.
https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje
Pomocą w nauce matematyki mogą służyć także inne portale edukacyjne, takie jak:
https://szaloneliczby.pl/
https://www.matzoo.pl/
https://www.thatquiz.org/pl/
oraz na YOUTUBE: Pi-stacja Matematyka
Dariusz Kril
-
SAMOKSZTAŁCENIE
Drodzy Uczniowie czas wolny, to nie są ferie.
Prosimy Was o wykonywanie zadań wykorzystując system EduNect. -
APEL GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO
Główny Inspektor Sanitarny apeluje, aby czas wolny od zajęć lekcyjnych nie stanowił pretekstu do zintensyfikowania kontaktów towarzyskich. To czas mądrych wyborów zdrowotnych.
Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższych. Zachowujmy się odpowiedzialnie. -
INFORMACJA Z REALIZACJI PROGRAMU ,,AKTYWNA TABLICA”
Wykorzystanie Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych (TIK)w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie -
Pomóż nam zwyciężyć! Pomóż nam zdobyć zestaw interaktywny!
-
Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie ogłasza zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021.
Wnioski można pobrać ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie. -
Jasełka
-
Wydarzenia z życia Przedszkolaków
-
Konkurs „Smartfon w książce czy książka w smartfonie?
Uczniowie klasy I wspólnie z p. Marceliną Król przystąpili do konkursu organizowanego przez OSE („Smartfon w książce czy książka w smartfonie? Pomysł–Projekt–Inspiracja”). Zadanie konkursowe polegało na przegotowaniu gry planszowej związanej z lekturą szkolną.
Nasza gra dotyczy przygód Brzydkiego Kaczątka.
Marcelina Król
-
EKOCHOINKA
Ekochoinka w klasie IUczniowie klasy I wspólnie z p. Marcelina Król przystąpili do konkursu organizowanego przez Eko Cykl. Zadaniem konkursowym było przygotowanie ekochoinki wykorzystując niepotrzebne odpady.
Nasza choinka otrzymała wyróżnienia.
Otrzymaliśmy: Eko Box (zgniatarka odpadów, pojemnik na baterie z czytnikiem stanu naładowania, 3 mobilne kosze na odpady). Edukacyjną matę podłogową (Czas rozkładu odpadów) i dla każdego ucznia książeczkę edukacyjną z łamigłówkami „Uratuj środowisko. Odpady? Nie na składowisko”.
Marcelina Król -
MIKOŁAJKI
-
Mamy kota na punkcie mleka!
Mamy kota na punkcie mleka!Uczniowie klasy I przystąpili do programu Mamy kota na punkcie mleka! Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat.
Marcelina Król -
Projekt - Czytam z klasą
Projekt CZYTAM Z KLASĄ- LEKTURKI SPOD CHMURKI (podsumowanie I modułu) klasa I
Uczniowie klasy I pod kierunkiem p. Marceliny Król zakończyli I moduł projektu pt. "Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki". Wybrana przez nas lektura to "BRZYDKIE KACZĄTKO" H. Ch. Andersena. Lekturę czytaliśmy wspólnie i z zaproszonym gościem-Panią Sołtys. W ramach działań z pierwszego modułu uczniowie wykonali Czytusie z papierowych rolek, uzupełnili swój Lekturnik- moduł I, wykonali zakładki do książek, które podarowali swoim młodszym kolegom oraz przygotowali plakat zachęcający do przeczytania lektury, który powiesiliśmy na korytarzu.
Przed nami kolejny moduł…
Marcelina Król