Rok 2013

Archiwum » Rok 2013


 • KONKURS BOŻONARODZENIOWY ROZSTRZYGNIĘTY

  Uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni w KONKURSIE BOŻONARODZENIOWYM NA ANIOŁKA I MIKOŁAJA:

  I miejsce:

  1. Maja Andruchów

  2. Kacper Szymonik

 • JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

  Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

 • Kolęda na nowogrodzieckim rynku

  Liczna grupa uczniów naszej szkoły po sukcesach w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, zaprezentowała się też w cyklicznej imprezie na rynku w Nowogrodźcu. W świątecznej atmosferze i dekoracjach, po życzeniach p. burmistrza Roberta Relicha rozpoczęło się wspólne kolędowanie. 

 • GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD i PASTORAŁEK

  18 grudnia  2013r w Zespole Szkół im. J. Piłsudskiego w Nowej Wsi odbył się po raz kolejny Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Tym razem nasza szkoła wystawiła dwa zespoły.

 • Szlachetna Paczka łączy biednych i bogatych

  Włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka to inicjatywa, której organizatorem jest Stowarzyszenie Wiosna z Krakowa. Projekt każdego roku łączy ze sobą tysiące rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji z darczyńcami, którzy z dobroci serca pomagają im w potrzebie.

  Organizujemy paczkę  dla  rodziny Pani Eweliny, która samotnie wychowuje dwoje dzieci: Gracjana (17l.) oraz Magdę (6l.). Potrzeby rodziny to przede wszystkim: żywność, środki czystości, oddzież  zwłaszcza zimową  (chłopca rozmiar XXL, dziewczynka - szczupła, rozmiar 134 cm, nr obuwia 30,  Pani Ewelina rozmiar 40, szczupła). Pani Ewelina marzy o kosmetykach, gdyż wszystkie pieniądze przeznacza na dzieci i nigdy nie kupiła sobie takiego prezentu, a także  o mikserze - robocie kuchennym, który ułatwiłby Jej przygotowywanie posiłków dla dzieci. Gracjan bardzo ucieszyłby się również z kosmetyków. Magda zawsze marzyła o macie do tańca. Wszystkich chętnych do  udziału w tej szlachetnej inicjatywie prosimy o składanie darów do Szkoły do dnia 6 grudia 2013r.

 • ETAP WOJEWÓDZKI konkursu KRUSnala BEZPIECZNIAKA

  22 listopada 2013 roku uczeń naszej szkoły Jakub Krępeć został wyróżniony w wojewódzkim etapie konkursu ,,KRUSnal BEZPIECZNIAK". Organizatorem konkursu był Oddział Regionalny KRUS we Wrocławiu.

                                                                                                             Gratulujemy sukcesu!

 • ŚWIAT MAGII NA WESOŁO

  14.11.2013 roku gościliśmy w naszej szkole Kabaretowy Teatr Iluzji Apolino, który przedstawił dzieciom Świat magii na wesoło - UŚMIECH OD UCHA DO UCHA  – Śmiechoterapia – dobry humor zapobiega agresji.

                                                                                                                

 • UCZYMY SIĘ ZNAKÓW DROGOWYCH

  Uczniowie klasy czwartej w ramach zajęć wychowania komunikacyjnego wykonali poznane w ostatnim czasie znaki drogowe. Do wykonania znaków wykorzystano różne materiały i techniki plastyczne. Prace uczniów były ciekawe i pomysłowe. Z pewnością pomogą im w dalszej nauce przepisów o ruchu drogowym i  przygotowaniu do uzyskania karty rowerowej.

                                                                                                                  Małgorzata Chlastawa

 • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTY

  14 października 2013 roku przyjęliśmy do społeczności uczniowskiej grupę dzieci z kl. I.

  Kandydaci musieli przejść liczne testy sprawnościowe oraz wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Po pomyślnym zdaniu wszystkich egzaminów uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, po którym Dyrektor dokonał pasowania każdego ucznia.

                                                                                             Wychowawca Łucja Rutyna-Chwała

 • Program Rowerowa Szkoła w Gierałtowie

   

      Przedstawiciele Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej pani Magdalena Głogowska i pan Cezary Grochowski w październiku przeprowadzili w naszej szkole zajęcia doskonalące umiejętność jazdy na rowerze. W zajęciach  udział  wzięli uczniowie z klas IV-VI. Po krótkiej części teoretycznej dotyczącej zasad poruszania się po drogach uczniowie klasy V i VI ćwiczyli techniki jazdy na rowerze w różnych sytuacjach drogowych. Doskonalili manewry drogowe,  jazdę slalomem, jazdę w kolumnie i  technikę gwałtownego zatrzymania roweru w nagłych sytuacjach. Zajęcia bardzo podobały się uczniom. Na pewno będą przydatne w czasie dojazdu rowerem do szkoły i  wycieczkach rowerowych. Opiekę nad uczniami sprawowała Małgorzata Chlastawa.

 • Występ naszego Zespołu Muzycznego w Nowej Wsi

  7 listopada 2013r w Zespole Szkół w Nowej Wsi odbyła się uroczystość związana z obchodami 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie przygotowanym przez uczniów i nauczycieli tamtejszej szkoły wzięły też udział zespoły z zaproszonych, zaprzyjaźnionych szkół: Gościszowa, Czernej, Wykrot i Gierałtowa. Uroczystość uświetniły liczne poczty sztandarowe oraz kampania reprezentacyjna wojska z jednostki w Bolesławcu. Obszerne  fragmenty tej imprezy można obejrzeć na oficjalnej stronie Zespołu Szkół im. Józefa Piłsudskiego w Nowej Wsi pod adresem www.zsnowawies.eu

                                                                                                           Dariusz Kril

   

 • Konkurs o miano KRUSnala BEZPIECZNIAKA

  Uczniowie kl. VI naszej Szkoły brali udział w konkursie organizowanym przez Placówkę Terenową KRUS w Jeleniej Górze na temat bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym o miano KRUSnala BEZPIECZNIAKA.

 • Rowerowa szkoła w Gierałtowie

  Dnia 10.10.2013 roku w naszej szkole dla uczniów klas IV-VI odbyły się zajęcia warsztatowe „Miasta dla rowerów”.  Z uwagi na to, że uczniowie dojeżdżają do szkoły rowerem postanowiliśmy przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji na rzecz praw rowerzystów oraz popularyzacji roweru jako przyjaznego dla środowiska środka transportu. 

 • „Bezpieczna droga do szkoły”.

    Spotkanie policji w szkole w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. 


      Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2013/2014 funkcjonariusze policji prowadzą działania prewencyjne w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY". Funkcjonariusze prowadzą w szkołach spotkania i pogadanki z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego poświęcone zasadom bezpiecznego zachowania się na drodze.

 • Wspomnienia ze ,,Święta Kresowego"

  Wspomnienia ze Święta Kresowego".  Llink do strony z animacją z warsztatów z udziałem naszych dzieci "Kołomyjka"

  http://www.youtube.com/watch?v=tynf9wpZStc&feature=youtu.be

 • ,,Łowcy rosnących pomników i pustelników"

  W roku szkolnym 2012/2013 uczestniczyliśmy w projekcie ,,Łowcy rosnących pomników i pustelników" w ramach którego ogłoszone były liczne konkursy. Nasza placówka wygrała ten najważniejszy dla ,,Najbardziej aktywnej dendroekipy". 

 • ,,Nowy system doskonalenia nauczycieli w powiecie bolesławieckim"

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gierałtowie zakwalifikowała się do udziału w Projekcie ,,Nowy system doskonalenia nauczycieli w powiecie bolesławieckim" współfinansowanym  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego  w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III - Wysoka jakość systemu  oświaty. Działanie 3.5 - Kompleksowe wspomaganie szkół.  

 • ZIELONA FLAGA

   

  13 września wysoka kapituła przyznająca międzynarodowe certyfikaty  ,,Zielonej Flagi" opublikowała listę szkół, które w roku szkolnym 2012/2013 uzyskały to zaszczytne wyróżnienie. Miło nam poinformować, że w tym elitarnym gronie znalazła się też nasza placówka.

 • ZEBRANIE RODZICÓW

  ZEBRANIE RODZICÓW

  w sprawie organizacji roku szkolnego 2013/2014 odbędzie sie 25 września 2013 r. o godz. 15:30

 • BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

   

     

       Drogie Dzieci !

          Rozpoczął się nowy rok szkolny. Z tornistrami pełnymi książek i zeszytów oraz ze świeżymi jeszcze wspomnieniami z letniego wypoczynku wyruszycie w drogę do szkoły. Część z Was po raz pierwszy. Z pewnością pierwsze dni spędzone w szkole przysporzą Wam wiele wrażeń i emocji. Poznacie nowe osoby.

         Dla nas, nauczycieli szczególnie ważne jest, Wasze bezpieczeństwo. Dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka rad, które przypomną Wam jak bezpiecznie zachowywać się, na drodze, na podwórku, wśród swoich koleżanek i kolegów, jak unikać zagrożeń a także jak właściwie zachowywać się w sytuacjach niebezpiecznych.

  Pamiętajcie!

 • WYPRAWKA SZKOLNA 2013/2014

  Rządowy program pomocy uczniom ,,Wyprawka szkolna" w roku szkolnym 2013/2014 obejmuje uczniów rozpoczynających naukę w klasach:

  - I-III i V szkoły podstawowej.

  Wniosek o przyznanie pomocy składa się do dyrektora szkoły do 06 września 2013r.

 • SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2013/2014

  Szkolny Zestaw Podręczników na rok szkolny 2013/2014 dla poszczególnych klas można wydrukować w zakładce-  Informacje dla uczniów.

 • Egzamin na Kartę Rowerową

  14 czerwca uczniowie klasy IV zdawali egzamin na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej – test pisemny oraz praktycznej – umiejętność jazdy  rowerem po wyznaczonym torze.  Tor bezbłędnie przejechały dwie osoby: Wiktoria Słabicka i Marcin Pis. Gratulujemy

 • Sprawny Dolnoślązaczek i Muuvit w naszej Szkole

   Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gierałtowie klas I, II i III w roku szkolnym 2012/2013 wzięli udział w dwóch programach „Muuvit” poświęconym aktywności fizycznej w szkole w ramach projektu „Szanuj swoje zdrowie”, oraz  „ Sprawnym Dolnoślązaczku”. Oba projekty cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Uczniowie dwóch klas  III i VI w programie „Muuvit” osiągnęli wyższy poziom sprawności fizycznej od swoich rówieśników.

 • Obchody 7-rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II


 • MAMY III MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE !

    18 maja 2013 roku  uczniowie  klasy VI  Maciej Migacz, Kornel Kowalik, Michał Rutko  wzięli udział w finale wojewódzkim  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym we Wrocławiu. 

 • OLIMPIADA MAŁOLATA

      Uczniowie z klas I-III  17 maja 2013 roku brali udział w V edycji Olimpiady Małolata.

 • MISTRZOSTWA POWIATU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W LEKKIEJ ATLETYCE

  Uczniowie z naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Powiatu Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce dnia 15.05.2013 roku w Bolesławcu. Udział w poszczególnych konkurencjach brali uczniowie z klas V i VI.

 • OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZIEMI

  Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony co roku 22 kwietnia odbył się w naszej szkole pod hasłem „Dobre rady na elektroodpady”. W programie znalazły się gry, zabawy i konkursy o tematyce przyrodniczej.

 • DALSZE SUKCESY NASZEJ DRUŻYNY

  W związku z zajęciem I-go miejsca w powiatowym turnieju ,,Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2013" nasza drużyna wzięła udział w eliminacjach strefowych turnieju, które odbyły się  14 kwietnia 2013r. w Jeleniej Górze. Uczniowie: Maciej Migacz, Kornel Kowalik, Michał Rutko z kl. VI ponownie wykazali się ogromnym duchem walki o zwycięstwo oraz imponującą znajomością przepisów o Ruchu Drogowym. Dodatkowo niezwykła precyzja w pokonywaniu rowerowego toru przeszkód doprowadziły naszych uczniów do zwycięstwa i tym samym zajęcia I miejsca. Gratulujemy.  

                                                                                                    

   

 • ZAPISY DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie zawiadamia, że w dniach 15-17 kwietnia 2013r. w godz. od 10:00 do 12:00 odbędą się zapisy do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2013/2014.

  Dzieci pięcioletnie objęte są obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego.

  W przypadku, gdy dziecko realizuje obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego poza miejscem zameldowania, przebywa poza granicami kraju, rodzice zobowiązani są powiadomić o tym fakcie dyrektora szkoły obwodowej właściwej dla miejsca zamieszkania dziecka w terminie do 30.09.2013r.

   

 • PRZEKAŻ 1% PODATKU na SZKOŁĘ

  PRZEKAŻ 1% PODATKU na SZKOŁĘ wpisując Nr KRS 0000270261.

   Cel szczegółowy: SP JPII Gierałtów 1142.

  Program  do rozliczenia PIT za 2012r: https://wypelniampit.pl/

   

 • Powiatowy Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym

      Uczniowie naszej szkoły w dniu 10.04.2013 roku w Bolesławcu wzięli udział w eliminacjach powiatowych turnieju „Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2013”. Do turnieju zgłosiło się 15 szkół podstawowych z całego powiatu. Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI,  w składzie: Maciej Migacz, Kornel Kowalik, Michał Rutko. Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej (test z przepisów Prawo o Ruchu Drogowym) oraz praktycznej (rowerowy tor przeszkód).  Po ciężkich zmaganiach nasi uczniowie zajęli I miejsce. Gratulujemy.

  Opiekun: Małgorzata Chlastawa               

 • POWIATOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

   

  06.03.2013 roku w Gromadce odbyły się zawody powiatowe tenisa stołowego. Udział brały szkoły podstawowe z Trzebienia, Gromadki, Bolesławca, Parowej  i Gierałtowa. Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI. W  kategorii chłopców:  Maciej Migacz, Kornel Kowalik, Michał Rutko, Mateusz Kleszczyński wywalczyli III miejsce, dziewczęta: Laura Pruszyńska, Natalia Skiba, Justyna Regieda, Natalia Urbaniak zajęły II miejsce. Gratulujemy!!!

 • GMINNE ZAWODY TENISA STOŁOWEGO

  21.02.2013 roku w Nowogrodźcu  odbyły się zawody gminne  tenisa stołowego. Udział brały szkoły podstawowe z Gierałtowa, Czernej, Nowogrodźca, Nowej Wsi.  Jak co roku również uczniowie  z naszej szkoły wzięli w nich udział. Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI. W  kategorii chłopców:  Maciej Migacz, Kornel Kowalik, Michał Rutko, Mateusz Kleszczyński, dziewczęta: Laura Pruszyńska, Natalia Skiba, Justyna Regieda, Natalia Urbaniak oraz Angelika Paluch. Pierwsze miejsca wywalczyli chłopcy oraz dziewczęta z Gierałtowa, którzy będą reprezentować Gminę w zawodach Powiatowych.

                                                    Opracowała Małgorzata Chlastawa

 • ZABAWA KARNAWAŁOWA

  Wspólna zabawa jest okazją do zaprezentowania umiejętności tanecznych, karnawałowych strojów oraz wspólnej, zgodnej zabawy. Samorząd szkolny zorganizował ciekwe konkursy tj. najładnieszy strój, taniec na gazecie, taniec z krzesełkami i inne, które były nagradzane przyborami szkolnymi i słodkim małym co nieco.

   

 • ŚNIADANIE DAJE MOC

   

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pt. „Śniadanie daje moc”. Dzieci uczestniczyły w pogadankach na temat zdrowego odżywiania. Dowiedziały się jak należy komponować posiłki, a w szczególności śniadanie, aby było zdrowe i wartościowe.  Uczniowie młodsi  wraz z rodzicami, starsi samodzielnie,  zabrali się do przygotowania wspólnego śniadania. Pojawiły się pyszne kanapki, na których dzieci wyczarowały fantazyjne motylki, grzybki, myszki.   Na deser serwowały  owocowe sałatki, koktajle i świeże soki. Śniadanie wszystkim bardzo smakowało.