Rok 2015

Archiwum » Rok 2015

 • Karta rowerowa dla ucz. kl. IV

  10 czerwca 2015 roku uczniowie klasy IV (13 osób) zdawali egzamin na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej – test pisemny oraz praktycznej – umiejętność jazdy  rowerem po wyznaczonym torze zgodnie z przepisami o Ruchu Drogowym.                             
   
                                                                                Małgorzata Chlastawa
 • Mały Mistrz

  W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie z klasy I (21 osób) wzięli po raz pierwszy udział w ogólnopolskim programie „Mały Mistrz”, natomiast uczniowie z klasy II (13 osób) i III (9 osób) kontynuowali program „Sprawny Dolnoślązaczek”.  Oba programy cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, jak również ich rodziców. Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach w zdobywaniu kolejnych sprawności fizycznych.
 • Nasi uczniowie na Przeglądzie Piosenki Religijnej w Gościszowie

   31 maja 2015r. w kościele parafialnym w Gościszowie odbył się IV Przegląd Piosenki Religijnej zorganizowany jak zwykle przez uczniów, rodziców i nauczycieli tamtejszej szkoły. W tym roku uczniów z Gierałtowa reprezentowały dwie grupy wykonawców.
 • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

  29 maja 2015r. odbyły się warsztaty profilaktyczne organizowane przez Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych. Uczniowie z klas młodszych uczestniczyły w zajęciach na temat radzenia sobie  w sytuacjach trudnych ,,Magia Emocji".  Dla  klasy II i III przeznaczone były warsztaty dotyczące współpracy pt.  ,,Magia Współdziałania".  Tematyka zajęć dla klas IV-VI obejmowała umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych i problemowych pn. ,,Bezludna Wyspa".

 • ŚWIĘTO RODZINY

  Na dobre i na złe…JEST RODZINA!
   24.05.2015 r. w naszej szkole, już po raz trzeci, z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka, odbył się Festyn Rodzinny. Organizatorem imprezy, tym razem pod hasłem  „Jakie szczęście mieć rodzinę”, była Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie z jej przewodniczącą na czele p. Mariolą Orsą.  Część artystyczną dla przybyłych gości  przygotowali uczniowie z oddziału przedszkolnego i klasy I pod kierunkiem pań Grażyny Szwed,  Jadwigi Skrok i Marceliny Król, oraz doświadczona kadra artystów z klas V i VI, która wystąpiła z humorystycznym przedstawieniem pt. „Rodzina na dobre i na złe”. 
 • Występ artystów FilharmoniI Dolnośląskiej z Jeleniej Góry

  Wraz z zespołem Filharmonii Jeleniogórskiej przenieśliśmy się w krainę baśni. Poznaliśmy fragmenty muzyki klasycznej wykorzystywane w baśniach i bajkach z naszego dzieciństwa. Niektórzy z nas mogli poczuć się jak członkowie grupy baletowej wykonując taniec łabędzi z ,,Jeziora Łabędziego". Usłyszeliśmy też fragmenty ,,Dziadka do orzechów" i ,,Śpiącej Królewny", które przywoływały znajome baśnie ze świata Walta Disneya.
 • Mamy IV miejsce w Finale Wojewódzkim

  Mamy IV miejsce w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego
  Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 
   W piątek 15 maja 2015 roku we Wrocławiu odbył się finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów. Nasi uczniowie w finale biorą  udział już trzeci rok z rzędu zajmując wysokie lokaty. 
 • Wycieczka do Krakowa

  W dniach 10, 11, 12 . 05. 2015r. uczniowie naszej szkoły biorący udział w jednym z modułów projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. ,,Drogowskazy do sukces w Gminie Nowogrodziec" uczestniczyli w wycieczce do Krakowa - ,,miasta o dwóch obliczach". ,,Tradycja i różnorodność czynią to miejsce magicznym". 
                                                                    ALICJA WOŁKOWSKA
 • MŁODZI EKSPERCI OD BEZPIECZNEJ JAZDY ROWEREM

  W sobotę 09 maja 2015r. w Jeleniej Górze odbyły się eliminacje strefowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów. Zdecydowanym zwycięzcą, już po raz kolejny, okazała się reprezentująca powiat bolesławiecki drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie w składzie: Wiktoria Słabicka, Marta Czerniak, Marcin Pis i Jakub Drozdowski. 
 • Realizacja programu ,, MAŁY RATOWNICZEK"

  Już od kilku lat uczniowie klasy IV uczęszczają na zajęcia wychowania komunikacyjnego, który przygotowuje ich do egzaminu na kartę rowerową. W ciągu całego roku szkolnego systematycznie biorą udział w zajęciach teoretycznych (nauka podstawowych przepisów o Ruchu Drogowym )  i praktycznych (umiejętność jazdy na rowerze)  oraz  programach i projektach doskonalących zdobywanie i pogłębianie wiedzy i  umiejętności. Jednym z nich jest ogólnopolski program z pierwszej pomocy przedmedycznej  noszący nazwę „Mały Ratowniczek”. Na ostatnich zajęciach uczniowie poznawali zasady i techniki opatrywania ran, a ich efekty możecie zobaczyć sami.   
 • DZIECI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO ODWIEDZAJĄ BIBLIOTEKĘ WIEJSKĄ

  W miesiącu kwietniu dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Bibliotekę Wiejską.
  Przedszkolaki zwiedziły placówkę, poznały zasady jej funkcjonowania dowiedziały się w jaki sposób wypożycza się książki oraz jak należy o nie dbać. Bibliotekarka zachęciła dzieci do rozmowy na temat ,,Co ze mnie wyrośnie?", jakie chciałyby wykonywać  zawody w przyszłości. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało na pamiątkę zakładkę do książki oraz cukierki.
 • KONKURS PLASTYCZNY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

  Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w konkursie plastycznym o zasięgu gminnym pod hasłem ,,Strażak-mój przyjaciel". Organizator konkursu to Przedszkole Publiczne w Nowogrodźcu. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o pracy strażaka, kreowanie postaw bezpiecznych zachowań, promowanie wiedzy o bezpieczeństwie oraz prezentacja talentów plastycznych przedszkolaków. 
 • KOLOROWY CZAS KWIETNIOWY

  Kształtowanie postaw proekologicznych jest jednym z projektów programu wychowawczego naszej szkoły. Cykl różnorodnych działań w tym kierunku, jak co roku, ma swój finał podczas kwietniowych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi. Tegoroczne święto odbyło się w formie tygodniowej akcji ,,Kolorowy czas kwietniowy"
 • POKAZ MAGII

  16 kwietnia 2015 roku byliśmy na pokazie magii. Magik, który nas odwiedził pokazywał nam niezliczoną ilość sztuczek i uczył nas magicznych zaklęć. Każdy uczeń miał okazję zostać czarodziejem i spróbować swoich sił jako iluzjonista.
                                                                                                Alicja Wołkowska
 • TURNIEJ BRD

  Nasi uczniowie po raz trzeci najlepsi w Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym.
  14 kwietnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły w składzie Wiktoria Słabicka, Marta Czerniak, Marcin Pis i Jakub Drozdowski  uczestniczyli w XI Powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W konkursie uczestniczyły drużyny z 28 szkół z całego powiatu, 19 zespołów ze szkół podstawowych oraz 9 ze szkół gimnazjalnych.
 • SZKOLNY KONKURS NA PISANKĘ WIELKANOCNA

  Zgodnie z tradycją naszej szkoły przed Świętami Wielkanocnymi  organizowany jest konkurs plastyczny. W tym roku był to konkurs na pisankę. Miał on na celu pobudzenie inwencji twórczej, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych, prezentację pisanek wielkanocnych jako elementy kultury chrześcijańskiej i narodowej.
 • Gminny konkurs ,,Pisanka-Kraszanka"

   Dnia 27 marca 2015r. w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu odbył się konkurs pt. ,,Pisanka-Kraszanka". Wzięło w nim udział 24 uczniów ze szkół z terenu naszej gminy. Uczestnicy w ciągu 2 godzin mieli wykonać pisankę w dowolnej technice. Prace były oceniane w trzech kategoriach:
  1 - kl. I-III szkół podstawowych
  2 - kl. IV-VI szkół podstawowych
  3 - klasy gimnazjalne
  W drugiej z tych kategorii uczennice naszej szkoły: Wiktoria Słabicka  i Amelia Mudrak  zajęły odpowiednio              I i III miejsce.  Gratulujemy !
                                                                 Opiekunem nagrodzonych była p. Agnieszka Jaworska
 • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KL. I-III

  Dnia 31 marca 2015r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III. W konkursie wzięło udział 33 uczniów. 
 • SPOTKANIE z p. Markiem Szurawskim

  W ramach realizowanego przez naszą  szkołę, a współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny, projektu ,,Nowy system doskonalenia nauczycieli w powiecie bolesławieckim" odbywa się cały cykl konferencji dla rady pedagogicznej i nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Oferta szkoleniowa obejmuje jednak także pozostałych przedstawicieli społeczności szkolnej, a więc uczniów i rodziców. 
 • TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ - MARZEC 2015

   W Nowogrodźcu, przeprowadzono Eliminacje Gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy V w składzie: Kacper Szymonik, Jonatan Wyporkiewicz, Adrian Kleszczyński oraz Karolina Zielińska. Eliminacje polegały na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru oraz części  praktycznej z dziedziny pożarnictwa. Najlepszym uczestnikiem z naszej szkoły okazał się Kacper Szymonik, który zajął IV miejsce.  Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy osiągniętych wyników, liczymy na dalsze sukcesy.  
                                                                            Opiekun Małgorzata Chlastawa
 • Radosna cha, cha, cha

  Dnia 16.02.2015  roku odbył się w naszej szkole kolejny koncert  Filharmonii pod nazwą         „Radosne Cha, Cha, Cha”, podczas którego uczniowie poznali nowe brzmienia niektórych  instrumentów. Piękna muzyka oraz ciekawa i emocjonująca narracja wprawiły wszystkich w dobry nastrój. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali brzmienia nowych instrumentów, które im się podobały. Po raz kolejny przeżyli wspaniałe chwile z muzyką. Z niecierpliwością czekamy na następny koncert.
                                                                                                        Małgorzata Chlastawa
 • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2015/2016

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie ogłasza zapisy do oddziału przedszkolnego oraz do klasy I na rok szkolny 2015/2016.
  Zapisy odbywają się w terminie od 18.03.2015r do 03.04.2015r. 
 • Dwukrotny sukces naszej uczennicy !!!

  Dnia 10.02.2015r odbył się Gminny Konkurs Recytatorski kl. IV-VI ,,Pegazik", w którym nasza uczennica NATALIA OLEŚKÓW zajęła V miejsce kwalifikując się tym samym do etapu powiatowego konkursu.
  05.03.2015r Natalia Olesków uczestniczyła w XX Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim ,,Pegazik". Po raz kolejny Natalia odniosła recytatorski sukces otrzymując decyzją Komisji Konkursowej wyróżnienie w etapie powiatowym. 
  Serdecznie gratulujemy.  Zyczymy sukcesów w przyszłym roku.
                                                                                                  Opiekun: Alicja Wołkowska

 • II miejsce w zawodach gminnych w tenisie stołowym

  Nasi uczniowie w gminnych zawodach  w tenisie stołowym  w dniu 09.02.2015 roku zajęli II miejsce w kategorii chłopców i dziewcząt szkół podstawowych. Skład drużyny to:  Marcin Pis, Dawid Veer, Krystian Wrzeszcz oraz Wiktoria Słabicka i Nikola Zazulak. Gratulujemy. 
                                                                                   Małgorzata Chlastawa
   
 • Zabawy na śniegu uczniów klasy I i III

  Na lekcji wychowania fizycznego uczniowie klasy pierwszej oraz trzeciej wspólnie bawili się na śniegu.  Na początku zajęć  odbyła się bitwa na śnieżki, później uczniowie musieli trafić śnieżkami do celu, a na koniec dodatkowym zadaniem było ulepienie  śmiesznego bałwana.  Efekty oceńcie sami. 
                                                                                                         Małgorzata Chlastawa
 • ZABAWA KARNAWAŁOWA 2015

   Tuż przed feriami  odbyła się  zabawa karnawałowa dla uczniów naszej szkoły. Nie zabrakło pomysłowych i kolorowych kostiumów.  Wszyscy wspaniale bawili się, chętnie brali udział w organizowanych zabawach i konkursach.
 • PROCEDURY ZACHOWANIA w SYTUACJACH NADZWYCZAJNYCH