Fakty Sensaje Rewelacje
Archiwum » Rok 2015 » PROCEDURY ZACHOWANIA w SYTUACJACH NADZWYCZAJNYCH » Fakty Sensaje Rewelacje
Fakty Sensacje Rewelacje
Jak dowiedzieliśmy się ze źródeł zbliżonych do dobrze poinformowanych, na obszarze południowo – zachodniej Polski osiedliła się jedna z gwiazd biznesu przyrodniczo – kosmetycznego, słynna Osmoderma Eremita, u nas bardziej znana jako pachnica dębowa. Wiadomość jest tym bardziej sensacyjna, gdyż pachnica znana jest ze swej niechęci do mediów i pilnie strzeże swej prywatności. Do zbadania tej intrygującej sprawy władze powołały specjalne grupy dochodzeniowo – poszukiwawcze składające się z fachowców o światowej sławie i renomie. Jedną z najlepszych, powstałą przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie obserwował przy pracy nasz specjalny wysłannik. Oto jego relacja:
I zebranie. Atmosfera jest gorąca. Członkowie grupy, którzy sami siebie nazywają „Łowcami rosnących pomników i pustelników” analizują zebrany dotychczas materiał, porządkują fakty i ustalają plan działania.
Sprawą podstawową jest wytypowanie obszarów potencjalnego występowania poszukiwanej. Wiedza „Łowców” szybko kieruje ich na teren przy kościele parafialnym. Sporo starych drzew, światło słoneczne, oznaki spróchnienia. Jest decyzja – należy się temu przyjrzeć bliżej.
Stanowisko I
Drugie drzewo przy wejściu od strony szkoły.
Stanowisko 2
Lipa przy krzyżu.
Badacze są podekscytowani. Wiele poszlak wskazuje, że odkryli miejsce gdzie ukrywa się obiekt poszukiwań. Pod trzema lipami drobnolistnymi znaleźli odchody pachnicy. Oni sami, jak przystało na naukowców, twierdzą bardziej ostrożnie, że są to odchody „bardzo przypominające te od pachnicy”.
Wprawne oko ekspertów dostrzega jeszcze jeden obiekt godny zbadania. To rosnący nieopodal dąb szypułkowy. Wyniki ponownie są bardzo obiecujące.
Czyżby więc bohaterka naszego reportażu porzuciła zgiełk wielkiego miasta i osiadła w cichym Gierałtowie? Wiele na to wskazuje. Jednak, aby mieć zupełną pewność, trzeba dokonać pewnych specjalistycznych badań, szczególnie analizę odchodów. Młodzi „Łowcy” ze szkoły w Gierałtowie, choć nie wątpią w sukces, to i tak twierdzą, że najlepszą przygodą było samo dochodzenie do prawdy.
Poszukiwania i mierzenie
W sali zdobywamy potrzebne wiadomości
W parku mierzymy drzewa i szukamy pachnicy
Pomniki Pomniki
Drzewa o wymiarach pomnikowych rosnące w Parku podworskim w Gierałtowie
Dąb szypułkowy (na nim tabliczka „obiekt zabytkowy”) pierśnica 300 cm Grab pospolity z prawej strony alejki – pierśnica 380
Wykonanie makiety szkoły
Burzliwe prace
Efekt końcowy