Klasa II

Zdalne nauczanie  » Klasa II

RELIGIA
Dzień dobry. Dziś Dzień Matki więc zróbcie coś co sprawi przyjemność waszym mamom. Dla młodszych i starszych mam piosenkę do posłuchania https://youtu.be/GI59Icv6rXE. Nie zapomnijcie pomodlić się w intencji swojej mamy. Tematy podam wam jutro a dzisiaj cieszcie się czasem spędzonym z mamą. Życzę Wam miłych i niezapimnianch wspólnych chwil. Wszystkim mamom życzę : zdrowia, obfitości w Boże Łaski oraz opieki Maryi - najlepszej Mamy. Pozdrawiam. Agata Piwowarska


Wychowanie Fizyczne

Drodzy uczniowie kl. II -  To już ostatni miesiąc zdalnego nauczania (od dnia 25 maja do 25 czerwca) i nadal prowadzimy tabelę aktywności uwzględniając podaną tematykę zajęć (30 minut) oraz własną aktywność fizyczną (15 min), którą dopisujecie do tabeli. Proszę o dokładne i czytelne wpisywanie do tabeli swoich aktywności fizycznych.
Na ostatnią ocenę z wychowania fizycznego (do 10 czerwca)  proszę wysłać mi zdjęcie tabeli aktywności i filmik z ćwiczeń na adres gosia.chlastawa@interia.pl a do końca roku szkolnego sami realizujecie podaną przeze mnie tematykę zajęć. Powodzenia.

Tydzień: 25 kwiecień do 29 maja 2020

Temat aktywności fizycznej

oraz własna aktywność fizyczna

Czas ćwiczeń

 

Podpis rodzica

27. 05. Środa

 

Gry i zabawy z mocowaniem – przeciąganie liny.

30 min

 

 

15 min

 

28.05. Czwartek

Wykonujemy ćwiczenia równoważne w terenie.

 

30 min

 

 

15 min

 

29.05.2020 Piątek

Gry i zabawy bieżne- wyścigi z pokonywaniem przeszkód w biegu.

 

30 min

 

 

15 min

 

Tydzień: od 1do 5 czerwca 2020

Temat aktywności fizycznej

oraz własna aktywność fizyczna

Czas ćwiczeń

 

Podpis rodzica

03.06. Środa

Zabawy na świeżym powietrzu przy muzyce (tańce, pląsy, figury itp) według własnej inwencji twórczej.

30 min

 

 

15 min

 

04.06.Czwartek

Gry i zabawy ze śpiewem – naśladowanie zwierząt w zoo.

30 min

 

 

15 min

 

05.06. Piątek

Ćwiczenia gimnastyczne i ogólnorozwojowe na świeżym powietrzu.

30 min

 

 

15 min

 

Tydzień: od 8 do 12 czerwca 2020

Temat aktywności fizycznej

oraz własna aktywność fizyczna

Czas ćwiczeń

 

Podpis rodzica

10.06. Środa

 

Wykonujemy ćwiczenia z nietypowym przyborem (np. butelka, wstążka, obręcz itp.).

30 min

 

 

15 min

 

Tydzień: od 15 do 19 czerwca 2020

Temat aktywności fizycznej

oraz własna aktywność fizyczna

Czas ćwiczeń

 

Podpis rodzica

17.06. Środa

Sprawdzian ósmoklasisty.

Gry i zabawy bieżne, rzuty do celu i na odległość (np. piłeczką palantową.

30 min

 

 

15 min

 

18.06. Czwartek

Sprawdzian ósmoklasisty.

Rzuty na odległość piłeczką palantową prawą i lewą ręką z miejsca.

30 min

 

 

15 min

 

19.06. Piątek

Rzuty na odległość piłeczką palantową prawą i lewą ręką z rozbiegu.

30 min

 

 

15 min

 

Tydzień: od 22 do 26 czerwca 2020

Temat aktywności fizycznej

oraz własna aktywność fizyczna

 

Czas ćwiczeń

 

Podpis rodzica

24.06.2020

 

Ćwiczenia gimnastyczne korygujące postawę.

30 min

 

 

15 min

 

25.06.2020

 

Ruch na świeżym powietrzu jako jeden z warunków zdrowego stylu życia. Samoocena z wychowania fizycznego.

30 min

 

 

15 min

 

Dzień dobry. 
Na ten tydzień nie podaję tematów ponieważ chcę dać ostatnią szansę tym, którzy jeszcze nie przysłali mi ani jednego zadania. Proszę ,aby ten kto jeszcze nic mi nie wysyłał zrobił to jak najszybciej (czekam do końca tygodnia). Uczniowie, którzy wysyłali mi zadania na bieżąco, w tym tygodniu zostają nagrodzeni za swoją systematyczność i mają wolne od zadań.
Przypominam, że trwa miesiąc maj i zachęcam do odmawiania w rodzinach Litanii Loretańskiej. 
Zachęcam również do udziału w konkursie plastycznym o Janie Pawle II. Na waszą prośbę przedłużam termin nadsyłania prac do 15 maja.
Pozdrawiam i czekam zarówno na zadania jak i prace konkursowe.

RELIGIA
Dzień dobry. Tym razem nie podaję konkretnych tematów lekcji, ale nie oznacza to, że nic nie macie robić. Ten tydzień jest "Tygodniem Biblijnym" w związku z tym proszę  o przeczytanie dwóch wybranych przez siebie historii biblijnych (najlepiej z Biblii dla dzieci) i wykonanie do nich ilustracji.  Prace prześlijcie na mojego e-maila.  4 mają podam wam kolejne tematy zajęć. Pozdrawiam. Agata Piwowarska


Wychowanie Fizyczne


Drodzy uczniowie kl. II -  nadal od 28 kwietnia do 22 maja prowadzimy tabelę aktywności uwzględniając podaną tematykę zajęć (30 minut) oraz własną aktywność fizyczną (15 min). Proszę o dokładne i czytelne wpisywanie do tabeli swoich aktywności fizycznych.
Na ocenę oprócz tabeli proszę o nagranie krótkiego filmu z dowolnie wybranej dla siebie aktywności fizycznej  (np. dziewczynki mogą wykonać krótki układ taneczny, układ gimnastyczny, gry i zabawy, a chłopcy grę z rodzeństwem w mini piłkę nożną,  tor przeszkód, itp.). Za najciekawsze aktywności możecie uzyskać oceny celujące. Proszę do dnia 23 maja przesłać całość zaliczenia z wychowania fizycznego na adres gosia.chlastawa@interia.pl Życzę powodzenia. 
 Karta aktywności fizycznej w załączniku.

Tematy z religii   podane są na  grupie.

Wychowanie Fizyczne


Drodzy uczniowie nadal od 15 do 26 kwietnia prowadzimy tabelę aktywności i zapisujemy w niej codzienne swoją aktywność fizyczną tak, żeby w ciągu całego dnia tej aktywności było około 45 min. Oceniana będzie pierwsza i druga tabela oddzielnie ( 2 oceny) oraz zdjęcia lub filmy z wykonywanych przez was ćwiczeń (też dwie oceny). Uzupełnioną pierwszą tabelę aktywności od 25 marca do 8 kwietnia oraz zdjęcie lub film z ćwiczeń proszę mi wysłać na adres gosia.chlastawa@interia.pl do 17 kwietnia (otrzymacie już dwie oceny z wf). A drugą tabelę aktywności od 15 kwietnia do 24 kwietnia oraz zdjęcie lub film z ćwiczeń (z gry w piłkę) proszę wysłać na adres gosia.chlastawa@interia.pl do 25 kwietnia (otrzymacie również dwie kolejne oceny z wf).  
W tych dniach proszę się skupić bardziej na grach i zabawach z piłką (np. doskonalenie kozłowania prawą i lewą ręką, odbijanie piłki, rzuty do celu, bramki, kosza, podania i chwyty piłki, prowadzenie piłki nogą i strzały do bramki, slalomy, tory przeszkód, indywidualnie oraz ze współćwiczącym, najlepiej różnymi piłkami.
Proszę o wykonanie skoku w dal z miejsca i rozbiegu na odległość (wykonać pomiar i zapisać go 3 krotnie w tabeli aktywności). Zalecam również wykonywanie krótkich biegów na podwórku na dystansie 20, 30 i 50 m. Pozdrawiam
Tabela do zapisywania aktywności fizycznej w załączniku na dole strony.


30.03.2020 r. Wychowanie fizyczne - zestaw ćwiczeń- dokument w załączeniu na dole strony.

WYCHOWANIE FIZYCZNE - marzec 2020


Drodzy uczniowie proszę w ciągu dnia zadbać o swoją sprawność fizyczną w przerwie pomiędzy nauką poprzez wykonywanie ćwiczeń ogólnorozwojowych i korekcyjnych np. (krążenia ramion i tułowie, wymachy, skłony, skrętoskłony, skip A i C, skoki, podskoki, wieloskoki, pajacyki, pompki, leżenie przewrotne i przerzutne, ćwiczenia rozciągające, szpagaty i półszpagaty, mostek, norzyce poprzeczne i podłużne, koci grzbiet, kołyski, itp.). Dodatkowo  zalecam wykonywanie ulubionych aktywności fizycznych w formie gier i zabaw czy zabawy wraz z rodzeństwem i rodzicami.

Serdecznie pozdrawiam M. Chlastawa.


RELIGIA
Podaję tematy obowiązujące do Wielkiej Środy

Wielki czwartek dzień Mszy Świętej i kapłaństwa.
Wielki piątek Pan Jezus umiera na krzyżu z miłości .
Wigilia Paschalna początkiem radości zmartwychwstania.
Wielkanoc Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.
W każdą niedzielę cieszymy się zmartwychwstaniem Jezusa.

 Mam jeszcze jedną prośbę, aby dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I-III oglądali program Ziarno emitowany w każdą niedzielę o godz. 9.05 na kanale tvp1. Wyjaśniane są tam nasze bieżące tematy. Dziękuję i pozdrawiam. Agata Piwowarska r.