Strona główna

  • Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska”

    17 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne dla uczniów  sfinansowane przez Urząd Miejski w Nowogrodźcu.
    Aktorzy przyjechali do nas z Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” w Krakowie.
    W ramach warsztatów uczniowie obejrzeli trzy spektakle dostosowane treścią do wieku widzów. Najmłodsi mieli okazję obserwować losy czarownicy, która  "Być dorosłą bardzo chciała i na miotle odleciała". Utrwalili dzięki temu zasady bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym. Uczniowie klasy 4 wzięli udział w spektaklu pt. "Trzeźwe myślenie", poruszającym problem nadużywania alkoholu. Najstarsze klasy zmierzyły się z tematem narkotyków i dopalaczy, oglądając poruszający spektakl pt. "Odnaleźć siebie".
    Uczniowie ze skupieniem obserwowali sceny przedstawienia, żywo reagowali na zdarzenia oraz aktywnie odpowiadali na pytania stawiane przez aktorów.
  • UCZNIOWIE KL. IV-VIII NA WYCIECZCE WE WROCŁAWIU

    Po długim czasie izolacji i nauczania zdalnego uczniowie klas IV-VIII przy finansowym wsparciu ze strony Burmistrza Nowogrodźca wyruszyli na długo wyczekiwaną wycieczkę szkolną do Wrocławia. Podczas pobytu w stolicy Dolnego Śląska uczniowie uczestniczyli w lekcji historii odbywającej się w Panoramie Racławickiej oraz złożyli wizytę mieszkańcom wrocławskiego ZOO, odwiedzili również afrykarium, motylarnię i terrarium. Najwięcej emocji wśród uczniów jak zawsze wywoływali najmłodsi mieszkańcy ogrodu. Wycieczka była doskonałą okazją do integracji zespołów klasowych oraz jednym z wielu sposobów na spędzanie czasu wolnego od nauki szkolnej. Jednocześnie uczniowie mieli okazję do poznania atrakcji turystycznych jakie oferuje nam nasz region.
  • WYCIECZKA SZKOLNA

              26 października 2021 roku zorganizowano wyjazd do Zielonej Góry, który bardzo  podobał się dzieciom. Młodsze klasy szukały jesieni w ogrodzie botanicznym. Podczas spaceru z edukatorem uczniowie poznali krajowe i obce gatunki drzew  i krzewów. Uczyły się rozpoznawać je po pokroju, liściach, szyszkach czy zapachu. Rodzime i egzotyczne zwierzęta mieszkające w mini zoo przy ogrodzie botanicznym bardzo zainteresowały uczniów, szczególnie tajemnicze surykatki. Następnie udaliśmy się do skansenu w Ochli gdzie uczniowie mieli okazję poznać dawne zabudowania oraz dowiedzieć się jak żyli ludzie 100 lat temu. W trakcie warsztatów dzieci uczyły się wyrabiać i ozdabiać pierniczki. Poznały też historię i tradycję ich wypiekania. Wspólne zajęcia wpłynęły na kształtowanie prawidłowych relacji między uczniami, ułatwiały im wzajemne poznanie się oraz zrozumienia indywidualnych różnic. Po długim okresie izolacji wspólne spędzenie czasu pozytywnie wpłynął na rozwój zachowań społecznych.
    Uczniowie bardzo dziękują Panu Burmistrzowi za dofinansowanie udanego wyjazdu.
              
  • WARSZTATY MALOWANIA NA SZKLE

  • Nadchodzi listopad - uczniowie naszej szkoły pamiętają o swoich zmarłych przodkach

    29 października grupa uczniów klasy siódmej i świetlicy pod opieką P. Dariusza Krila i P. Eweliny Szuter odwiedziła miejsca poświęcone pamięci naszych przodków.
    Przy pomniku Bohaterów poległych w czasie II wojny światowej oraz pomniku poświęconym Polakom zamordowanym na wschodzie przez organizację ukraińskich nacjonalistów OUN młodzi ludzie zatrzymali się, aby dowiedzieć się kogo upamiętniają te miejsca. Po chwili zadumy złożone zostały tam wiązanki przygotowane przez świetliczaki oraz znicze, o które zatroszczyli się uczniowie siódmej klasy.
    Następnie uczniowie udali się na cmentarz, gdzie wybrali kilka zaniedbanych grobów, oczyścili je z liści i starych kwiatów oraz złożyli przyniesione przez  siebie stroiki i znicze. Jedną z wiązanek złożyli na grobie ks. Zdzisława Semeneca. Napotkani mieszkańcy z życzliwością witali dzieci i dopytywali o stroiki i znicze składane przez dzieci.
    Piękna polska jesień, złote słońce i szelest liści pod stopami sprawiły, że rozmowy o przemijaniu okazały się tego dnia łatwiejsze niż zwykle. Uczniowie z zaangażowaniem odwiedzali rodzinne groby i opowiadali historie związane ze swoimi przodkami.
  • OBCHODY DNIA PAPIESKIEGO-PATRONA NASZEJ SZKOŁY

    Z okazji Dnia Patrona w naszej szkole uczniowie i nauczyciele wzięli udział w następujących wydarzeniach:
    • Dzień kremówki papieskie.
    • Konkurs plastyczny na temat Jana Pawła II.
    • Warsztaty malowania na szkle w świetlicy szkolnej.
    • Wspólne odśpiewanie hymnu szkoły i ulubionej pieśni Jana Pawła II -"Barka" przy akompaniamencie gitary
    W rozwinięciu znajdziecie linki  do obejrzenia relacji z obchodów Dnia Paieskiego i wykonania pieśni ,,Barka’’



  • WARSZTATY ŻYWIENIOWE - ,,DBAMY O ZDROWIE"

    Zgodnie z kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022
    22 października odwiedził uczniów dietetyk - pan Adam Rymaszewski.

    Udzielał ważnych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania:

    -we wszystkich klasach omówił zasady prawidłowego odżywiania na podstawie piramidy żywienia ,

    -zachęcił uczniów klas I-III do utworzenia ilustrowanej listy produktów zdrowych ,które powinni często spożywać i listy produktów, które mają zły wpływ na ich młody organizm,

    -w klasach IV-VIII pokazał, jak obliczać dzienne zapotrzebowanie kaloryczne .

    Nasi uczniowie byli bardzo zaangażowani i wykazywali dużą chęć poprawy nawyków żywieniowych.

    Uczniowie młodszych klas po wysłuchaniu zaleceń pana dietetyka przygotowali zdrowe II śniadanie: sałatkę owocową i koreczki owocowe.

    Na zakończenie spotkań we wszystkich klasach pan Adam przypomniał, by każdy pamiętał o aktywności fizycznej, która połączona ze zdrowym odżywianiem jest kluczem do zdrowia, prawidłowego rozwoju i dobrych wyników w nauce.

                                                                          Anna Ostrowska

  • INNOWACJA PEDAGOGICZNA

    Innowacja pedagogiczna „Insta.Ling”

    W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy VIII biorą udział w innowacji pedagogicznej z wykorzystaniem platformy do nauki słówek Insta.Ling. Innowacja ta dotyczy zmian w procesie nauczania oraz uczenia się, utrwalania oraz sprawdzania wiadomości i umiejętności uczniów. Korzystając z Insta.Ling uczniowie uczą się języka niemieckiego oraz angielskiego z wykorzystaniem narzędzi TIK. Podstawowym założeniem nauki z Insta.Ling jest krótka, kilku- lub kilkunastominutowa ale systematyczna, codzienna praca. Podczas wykonywania ćwiczeń, program zbiera szczegółowe informacje na temat prawidłowych odpowiedzi oraz błędów. W ten sposób poziom trudności jest dopasowany do każdego ucznia indywidualnie. Link do strony z informacją o programie: www.instaling.pl
                                                                                           Agnieszka Małek-Jakubczyc
  • Projekt edukacyjny ,,Terapia ręki dla każdego"

    W roku szkolnym 2021/2022 w oddziale przedszkolnym realizowany jest projekt edukacyjny ,,Terapie ręki dla każdego”. Celem projektu jest usprawnianie motoryki małej wśród dzieci przedszkolnych oraz uwrażliwianie  dorosłych na aspekty związane z motoryką małą.
    Projekt będzie realizowany przez okres 9 miesięcy w trakcie zajęć w przedszkolu.
                                                                                                          
                                                                                                       Ewa Duch

  • WYCIECZKA DO ŚREDNIOWIECZNEGO GRODU

             Dnia 6 października 2021 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy 1-3 i 8 odwiedziły położony niedaleko naszej miejscowości Gród Średniowieczny w Brzeźniku. Uczniowie dowiedzieli się o życiu ludzi w dobie średniowiecza, ich zwyczajach, sposobie spędzania czasu i zdobywaniu pożywienia. Obejrzeli  chatę kowala, rybaka, garncarza i chatę wojów. Każdy uczestnik wycieczki mógł własnoręcznie utrzeć ziarno na mąkę z której później został upieczony podpłomyk. Dzieci  uczestniczyły również w warsztatach lepienia naczyń z gliny oraz tworzenia średniowiecznych korali. Pod koniec wizyty w Grodzie dzieci pobawiły się w przeciąganie liny. Zajęcia zakończyło wspólne zjedzenie upieczonych kiełbasek.
     
                                                                                     Ewa Duch
  • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

    1 października upłynął w naszej szkole pod znakiem Tabliczki Mnożenia. Wszyscy uczniowie  mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności matematyczne losując karteczki z zadaniami przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Najodważniejsi przedstawiciele klas 4-8 wzięli udział w szkolnym konkursie tabliczki mnożenia, gdzie do rozwiązania mieli naprawdę trudne zadania.

    Zwycięzcami okazali się :
    w klasie 4 - Andrzej Spólnik
    w klasie 5 - Paweł Gargoliński
    w klasie 7 - Radek Kopeć i Ania Horochowska
    w klasie 8 - Marysia Szuter

    Na szczególna pochwałę zasługują Andrzej Spólnik i Paweł Gargoliński, którzy nie popełnili żadnego błędu w obliczeniach.

    Również klasa 3 dzielnie wzięła udział w konkursie, mimo że dopiero zaczyna swoją przygodę z tabliczką mnożenia. Wszyscy uczniowie po zakończeniu egzaminu otrzymali od swojej wychowawczyni pamiątkowe medale.

    Samorząd Uczniowski przygotował nagrody dla zwycięzców, zostały im też wręczone odznaczenia Ekspertów Tabliczki Mnożenia.


    Ewelina Szuter

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ